Rodzina poinformowała o śmierci uwielbianego aktora Michela Piccoli. 94-latek zmarł 12 maja, ale dopiero dziś bliscy zdecydowali się powiadomić media. Aktor był znany ze współpracy z najwybitniejszymi osobowościami filmu, lubił kontrowersyjne i ciekawe role. W jego prywatnym życiu nie brakowało zawirowań – czterokrotnie żonaty gwiazdor o skrajnie lewicowych poglądach nie bał się głośno wyrażać opinii i walczyć o swoje prawa.

Rodzina poinformowała o śmierci Michela Piccoli. Przyczyną jego zgonu był udar mózgu. Mężczyzna miał 94 lata. Jego ostatni film został wydany w 2015 roku. Mimo podeszłego wieku cały czas był aktywny zawodowo oraz doceniany.

Rodzina poinformowała: nie żyje Michel Picoli

Michel Piccoli jest uznany za legendę europejskiego kina. Swoją karierę rozpoczął w 1945 roku, debiutując w filmie Sortilèges. Aktor grywał wówczas u najlepszych reżyserów, jednak role drugoplanowe lub epizody. Jego główna rola nadeszła w roku 1963 wraz z filmem Pogarda w reżyserii Jeana-Luca Godarda.

W 1973 roku wcielił się w jedną z głównych ról w filmie Ferreriego Wielkie żarcie. Ten francusko-włoski komediodramat został uznany za skandaliczny i szokujący, szczególnie po jego prezentacji w Cannes. Piccoli zyskał już wtedy łatkę odważnego i skłonnego do kontrowersji gwiazdora.

  1. Masz stary telewizor? Wychodzi urządzenie, które zrobi z nim „cuda”, znamy cenę
  2. MZ przekazało porażające dane. Mimo zapewnień sytuacja wciąż jest tragiczna
  3. Gwiazda „M jak Miłość” jest załamana. Wszystko przez koronawirusa

Kim był Michel Piccoli?

Michel Piccoli był aktorem, synem włoskich imigrantów, którzy przybyli do Francji. Jego mama była pianistką, a tata skrzypkiem. Aktor stał się pomnikiem francuskiego kina, słynnym ze współpracy z najlepszymi reżyserami: Bunuel, Ferreri, Godard czy Sautet, a także Jean Renoir, Jean-Pierre Melville i Alfred Hitchcock.

Michel Piccoli był czterokrotnie żonaty, dwukrotnie z tą samą kobietą – szwajcarską aktorką Eleonore Hirt, z którą miał córkę Anne-Cordelię. Ponadto w latach 1966-77 był w związku małżeńskim z francuską piosenkarką Juliette Greco, a od 1978 roku aż do śmierci był mężem scenarzystki Ludivine Clerc. Aktor był znany ze swoich lewicowych poglądów, był aktywistą, walczył o prawa człowieka, wspierał polską Solidarność. Był przeciwnikiem skrajnie prawicowego ugrupowania Zjednoczenie Narodowe. Niestety, wiadomości o śmierci znanego aktora dobiegły nas dziś także z Polski, o czym pisaliśmy w artykule.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rodzina
(Photo by PIERRE ANDRIEU / AFP)

Michel Piccoli był cenionym aktorem. W 2011 roku zagrał w filmie Habemus Papam: mamy papieża reżyserowanym przez Nanniego Morettiego. Film zdobył wiele nagród. AFP.com uznaje ten film za ostatnią wielką rolę Michela Piccoli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  2. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych 1000+ na wakacje. Porażająca opinia eksperta
  3. 100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Dziś już go z nami nie ma, ale nadal żyje w naszych sercach
  4. Krzyki 35-letniej kobiety słychać było całą noc. Nikt jej nie pomógł, doszło do tragedii
  5. Kot zniknął z domu i pokonał 2 tysiące kilometrów. Po 5 latach stało się niezwykłe
  6. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować

źródło: film.interia.pl

 

Poprzedni artykułPracownicy dostali od szefa bombonierki. W środku czekała przykra niespodzianka, skończy się w sądzie
Następny artykułKasia Kowalska zakpiła z obostrzeń rządu? Jej ostatni wpis nie pozostawia złudzeń
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl