Rynkowski przesiedział 2 godziny na komendzie. Policja wystosowała pilne oświadczenie

Prokuratura i policja podały kluczowe informacje w sprawie nagłej śmierci Edyty (Magdaleny) Rynkowskiej, żony piosenkarza Ryszarda Rynkowskiego. We wtorek artysta został przesłuchany w charakterze świadka w Komendzie Policji w Brodnicy.
Ryszard Rynkowski przesłuchany. Co mówi policja?
Policja w Brodnicy potwierdziła we wtorek, że przesłuchanie odbyło się; Ryszard Rynkowski składał zeznania jako świadek. Komenda nie ujawnia treści zeznań. W rozmowie z “Faktem” mł. asp. Paweł Dominiak, Oficer Prasowy KPP w Brodnicy powiedział:
Odbyło się dzisiaj przesłuchanie. Natomiast nie mogę ujawnić, co powiedział (red. Ryszard Rynkowski) do protokołu. To już jest tajemnica procesowa
Śmierć Edyty Rynkowskiej. Co wiadomo?
Czwartek, 18 września 2025 r., mieszkanie państwa Rynkowskich w Brodnicy. Zgłoszenie do służb wpłynęło ok. 15:30; lekarz na miejscu stwierdził zgon. Ciało zabezpieczono do sekcji.
Prokuratura Okręgowa w Toruniu poinformowała, że bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność oddechowo-krążeniowa.
Źródła medyczne i medialne, powołując się na prokuraturę, doprecyzowują, że niewydolność była następstwem pęknięcia żylaków przełyku.
Nie stwierdzono obrażeń oraz wykluczono udział osób trzecich.


Co dalej w postępowaniu?
Sprawa ma charakter postępowania wyjaśniającego po nagłej śmierci; śledczy uzupełniają materiał (m.in. dokumentacja medyczna, zeznania). Na tym etapie nikomu nie postawiono zarzutów.




































