Siostra gwiazdy popularnego programu dla utalentowanych wokalnie dzieci The Voice Kids również choruje. Jest to choroba genetyczna, w dodatku bardzo niebezpieczna. Rodzice dziewczynek mówią też o ogromnie wysokich kosztach leczenia córek.

Ania Anika Dąbrowska zyskała dzięki The Voice Kids popularność, o jakiej marzy każda nastolatka. Dziewczyna jednak bardzo cierpi. Rodzina od lat walczy ze zdiagnozowaną u niej w wieku 5 lat chorobą genetyczną. Choroba jest nieuleczalna, a leczenie bardzo kosztowne. Ofiarą tej samej dolegliwości padła też jej młodsza siostra.

Siostra młodej gwiazdy otrzymała diagnozę

Wokalistka znana z The Voice Kids uzyskała diagnozę choroby w wieku 5 lat. Urodzona wówczas młodsza siostra Aniki także została bezzwłocznie poddana specjalnym badaniom. W przesiewie wykryto mukowiscydozę, co bardzo zmartwiło opiekunów dziewczynek. Piosenkarka jednak stara się łączyć karierę muzyczną ze swoim stanem zdrowia, choć nie jest to łatwe i wymaga sporo pracy. Co jednak z kwestiami finansowymi?

Dawaliśmy sobie radę dzięki akcji odpisu jednego procenta od podatku, pomocy fundacji. Cały czas z tego korzystamy, ponieważ przy dwojgu dzieci zapotrzebowanie jest duże – wyznał w rozmowie z plotek.pl ojciec dziewczynek, Jarosław Dąbrowski.

Koszt takiego leczenia jest ogromny, przy obecnych infekcjach kwota miesięcznego kosztu takiej kuracji może sięgać nawet 10 tysięcy złotych. 

  1. Jej mąż nie żyje od 8 lat. Wciąż dostaje od niego kwiaty na Walentynki
  2. Kobieta ważyła 490 kilogramów. Wydarzyło się najgorsze, zdjęcia odbierają mowę

Czym jest mukowiscydoza?

Mukowiscydoza jest poważną chorobą genetyczną, mającą wpływ głównie na układ oddechowy i pracę przewodu pokarmowego u człowieka. Choroba jest dziedziczna, a przyczynę stanowią nieprawidłowe mutacje genów. Nadmierne ilości śluzu produkowane przez organizm wywołują zaburzenia między innymi w oskrzelach, co utrudnia oddychanie, a w układzie trawiennym blokuje transport enzymów z trzustki do jelit. Choroba może również prowadzić do bezpłodności.

Leczenie tej przypadłości polega głównie na łagodzeniu jej objawów poprzez przyjmowanie odpowiednich leków, a tylko nieliczne z nich są w Polsce refundowane. Należy również pamiętać o przyjmowaniu odpowiednich witamin.

siostra
instagram.com/anikadabrowskaofficial

Anika z The Voice Kids i jej młodsza siostra są chore na nieuleczalną chorobę.

siostra
instagram.com/anikadabrowskaofficial

Rodzina dziewczynek wydaje spore pieniądze na ich leczenie.

siostra
instagram.com/anikadabrowskaofficial

Młoda gwiazda nie poddaje się i mimo diagnozy chce dalej występować na scenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sygnały wysyłane przez naszą wątrobę, gdy ma już dosyć. Dostrzeżesz je gołym okiem
  2. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał
  3. Opiekunka w żłobku bezkarnie robiła dzieciom krzywdę. Wszystko ujawnił monitoring
  4. Nastolatka prawie straciła palce przez swój niezdrowy nawyk. Zmaga się z nim prawie 30% populacji
  5. Tata dla żartu naśladuje zdjęcia swojej córki. Ma już 2 razy więcej obserwujących od niej
  6. Jak ukochana osoba mogła tak potraktować Zenka Martyniuka? Okropne upokorzenie, musiało zaboleć

Źródło: plotek.pl

Poprzedni artykułKotka zaczęła się dziwnie zachowywać, gdy jej pani zaszła w ciążę. Najdziwniejsze nastąpiło jednak po narodzinach
Następny artykułPrzystojny milioner szuka żony. Kandydatka musi spełnić szereg wymagań
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.