Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Świerzyński o niskich zarobkach w służbie zdrowia: ”Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu”. Kiedyś myślał inaczej
Karol Osiński
Karol Osiński 21.11.2020 17:50

Świerzyński o niskich zarobkach w służbie zdrowia: ”Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu”. Kiedyś myślał inaczej

Sławomir Świerzyński
fot. TRICOLORS/East News

Sławomir Świerzyński, który w ostatnim czasie narobił wokół siebie wiele szumu medialnego, powiedział kilka słów na temat służby zdrowia i ich zarobków. Zdaniem piosenkarza disco polo kwota 3000 zł brutto, jaką otrzymują pracownicy w szpitalach i pogotowiach, jest dla niego bardzo duża – Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu – powiedział w wywiadzie dla polsatnews.pl.

Przypomnijmy, że Sławomir Świerzyński stał się jednym z artystów obdarzonych przez Fundusz Wsparcia Kultury. Artysta i jego zespół Bayer Full mieli otrzymać kwotę 550 tys. zł., co uczyniło ich jednymi z najlepiej opłaconych. Co więcej, piosenkarz pozwolił sobie na dość krytyczny komentarz w stronę Kazika Staszewskiego i grupy Kult, który odbił się szerokim echem w całym kraju.

Sławomir Świerzyński o służbie zdrowia

Sławomir Świerzyński do momentu przyznania wysokiej kwoty pieniężnej dla siebie i zespół Bayer Full przez Fundusz Wsparcia Kultury nie brylował często w mediach. Publicznie również rzadko się wypowiadał, a koncerty grywał w większości przypadków na mniejszych imprezach okolicznościowych.

Przypomnijmy, że po informacji o przyznaniu grupie 550 tys. złotych lider grupy Bayer Full zdecydował się na dość kontrowersyjną wypowiedź, która dotyczyła zespołu Kult i Kazika Staszewskiego, ale nie tylko. Poproszony o wypowiedź na temat zarobków pracowników polskiej służby zdrowia powiedział:

Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu. Ja sobie poradzę, jestem z wykształcenia stroicielem, muzykiem, nauczycielem. Niestety pielęgniarzem już nie zostanę, bo jestem na to za stary – powiedział Sławomir Świerzyński w rozmowie z Polsat News.

Z kolei na temat Kultu i Kazika Staszewskiego, który zapowiedział, że nie ma zamiaru przyjmować pieniędzy od rządu, lider zespołu Bayer Full powiedział:

– A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską? – komentował Sławomir Świerzyński.

  1. Już potwierdzili, wszystko stanie się 28 listopada. Tysiące Polek i Polaków już tylko czeka, Strajk kobiet zapowiada ciąg dalszy protestów
  2. Świerzyński skarżył się na swoją głodową emeryturę. Odpowiedź rzecznika ZUS powala
  3. Niewiarygodne wyznanie Kwaśniewskiego w rocznicę ślubu. Dopiero teraz ujawnił całą prawdę o małżeństwie z Jolantą

Sławomir Świerzyński zarobki

Sławomir Świerzyński na temat zarobków służbistów zdrowia wypowiedział się dość klarownie i jasno. Jak uznał, kwota 550 tys. złotych po prostu mu się należała. Co więcej, uznał, że jego muzyka może okazać się bardzo przydatna dla ludzi chorych na koronawirusa.

Przyjrzyjmy się kilku faktom. Przed sześcioma laty lider grupy Bayer Full był gościem tygodnika Wprost, w którym powiedział, że nie pracowałby za „marne” 10 tys. złotych miesięcznie, ponieważ sam zarabia o wiele więcej.

– 10 tys. zł poselskiej pensji? Ja zarabiam o wiele większe pieniądze i to są bardzo uczciwie zarobione pieniądze, jak byk […] 35 lat pracuję na umowach-zleceniach, na umowach śmieciowych i jakoś nie narzekam – mówił Świerzyński w 2014 roku.

Czy to możliwe, że w przeciągu sześciu lat budżet wokalisty uległ aż tak dużemu uszczupleniu? Co o tym myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sławomir świerzyński

Sławomir Świerzyński wypowiedział się na temat zarobków Polskiej służby zdrowia.

sławomir świerzyński

Zdaniem lidera zespołu Bayer Full kwota 3000 zł brutto, to wcale nie mało.

sławomir świerzyńskI

Co ciekawe, jeszcze 6 lat temu na łamach „Wprost” twierdził, że nie będzie pracować za „marne” 10 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest w związku z pandemią
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Uwaga: Masz dziecko? Czas się kończy, zostało tylko 9 dni. Ostatni moment, żeby otrzymać dodatek do 500 plus
  4. Jest deklaracja premiera, chodzi o dodatkowe niedziele handlowe. W grudniu zakupy Polek i Polaków mogą wyglądać inaczej
  5. Ma 71 lat, a figury może pozazdrościć jej niejedna nastolatka. Na jednym z ostatnich zdjęć pozuje w mini i krótkim topie
  6. Czego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywiste
  7. Marta Linkiewicz pokazuje wdzięki w prześwitującej bluzce. Ponętne zdjęcie gwiazdy Fame MMA (FOTO)

Źródło: pudelek.pl