Krzysztof Krawczyk i jego małżonka Ewa przeżyli wspólnie ponad 40 pięknych lat. Ich życie bardzo często wiązało się z licznymi podróżami. Niestety, piosenkarz uległ w przeszłości nieszczęśliwemu wypadkowi, którego skutki odczuwał do swojej śmierci. Piosenkarz spisał testament już w 2011 roku. Wiadomo, co zapisał swojemu synowi oraz adoptowanym córkom.

Krzysztof Krawczyk słynął z chęci do wydawania pieniędzy, jednak jak sam przyznawał jego małżonka Ewa umiała powstrzymać go przed ich roztrwanianiem. Wiele pomogła mu także zmarła w 2008 roku mama. Testament, który po sobie zostawił jest sprawiedliwy i równy do podziału dla rodziny artysty.

Testament Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, dwa dni po tym, jak opuścił szpital, w którym leżał z powodu zakażenia koronawirusem. Oficjalna przyczyna śmierci artysty nie jest znana, jednak wiele mówi się o jego problemach z otyłością, czy sercem. Zmagał się także z kłopotami oddechowymi.

Piosenkarz miał niezwykle bujną karierę, która bardzo często wiązała się z licznymi podróżami za granicę, bardzo często do USA. W związku z tym postanowił spisać swój testament już 10 lat temu, co postanowił razem ze swoją małżonką, Ewą. Wszystko zostało spisane notarialnie.

Postanowili, że po śmierci artysty połowa majątku zostanie przekazana jego młodszemu bratu, Andrzejowi oraz synowi wokalisty, Krzysztofowi. Natomiast druga część dobytku Trubadura trafi do rodziny jego małżonki, czyli siostry Barbary oraz jej trzech córek, które były adoptowane przez piosenkarza. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Mimo że nie wiedziały prawie nic o swoim biologicznym ojcu, to Krzysztof zastępował go im bardzo dobrze.

– Krzysztof potrafi im wszystko wytłumaczyć i wskazać, jak mają postępować. Posiada dużą mądrość życiową. Kupił nam trzypokojowe mieszkanie na Teofilowie i umeblował je, a teraz opłaca. Płaci praktycznie za wszystko – mówiła kilka lat temu w rozmowie z portalem Łódź Nasze Miasto, siostra Ewy Krawczyk, Barbara.

Ewa Krawczyk o relacjach z siostrzenicą i bliskimi

Jakiś czas temu małżonka piosenkarza Ewa Krawczyk wspominała, że dzieci jej siostrzenicy, Sylwii są traktowane przez nich jak własne wnuki. Ich relacja była naprawdę bliska i taką pozostawała aż do śmierci artysty.

Krzysztof Krawczyk nie był wylewny na temat swojego majątku, jednak nie obawiał się o jego całkowite roztrwonienie, gdyż nad wszystkim doskonale czuwała jego żona i mama Lucyna, która dbała, by odprowadzał wszystkie składki do ZUS-u.

Pogrzeb artysty odbył się w sobotę, 10 kwietnia. Pochowany został na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość została wyemitowana w TVP. Od tamtej pory fani licznie gromadzą się nad mogiłą piosenkarza, by wspólnie zmówić modlitwę na cześć jego duszy.

Zobacz zdjęcie:

Krzysztof Krawczyk

fot. Januarybratek – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59794107Krzysztof Krawczyk spisał testament w 2011 roku.

 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Poprzedni artykułAdam Niedzielski zapowiedział nowe obostrzenia
Następny artykułNie żyje Jerzy Zacharko
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl