Viki Gabor zwyciężyła tegoroczną edycję konkursu Eurowizji Junior. Po swoim ogromny sukcesie 12-latka była na ustach wszystkich. Okazuje się jednak, że również pod jej adresem skierowano nieprzychylne, a nawet rasistowskie komentarze. Tymi ostatnimi zajmie się prokuratura.

Viki Gabor ma tylko 12 lat, a już ma na koncie wiele sukcesów. Nastolatka wygrała program The Voice Kids i Eurowizję Junior. Jednak również musi zmagać się z ciemniejszymi stronami sławy: rasistowskimi komentarzami. Wszystko ze względu na pochodzenie młodej piosenkarki. Sprawą na szczęście zajmie się prokuratura. 

Viki Gabor ofiarą rasistowskich komentarzy

Viki Gabor powtórzyła sukces Roksany Węgiel i po raz drugi z rzędu zdobyła zwycięstwo dla Polski w konkursie Eurowizji Junior. Niestety oprócz gratulacji w Internecie znalazły się również rasistowskie komentarze. Internauci podważali polskie pochodzenie nastoletniej gwiazdy.

– Wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest, tylko szwabska Cyganka — brzmiała oburzająca wypowiedź jednego z internautów.

– Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti… właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką, nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną — postanowił napisać kolejny internauta.

viki gabor
instagram.com/vikigaborofficial/

Prokuratura zajmie się sprawą

Komentarze pochodzą z Facebooka, a ich autorowie podpisali się pod nimi imionami i nazwiskami. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zgłosi sprawę do prokuratury.

– Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etnicznego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia — ubolewa Ośrodek.

Na szczęście przygotowywane są pierwsze zawiadomienia w sprawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dyrektorka
instagram.com/vikigaborofficial

Viki Gabor stała się ofiarą rasistowskich komentarzy.

viki gabor
https://www.instagram.com/vikigaborofficial/

12-latka zwyciężyła tegoroczny konkurs Eurowizji Junior.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu
  2. Gwiazda ”M jak miłość” ma zostać szefową komisji rodziny. W przeszłości miała romans
  3. Dorota Szelągowska pokazała garderobę. Gwiazda zachwyciła gustem i zaskoczyła ogromną ilością butów
  4. Małgorzata Braunek miała romans ze znanym gwiazdorem. Zaszła z nim w ciążę, gdy miała jeszcze męża
  5. Wielka radość w życiu Majki Jeżowskiej. Do gwiazdy spływają setki gratulacji
  6. Dom Anny Kalczyńskiej robi wrażenie. Gwiazda DDTVN pokazała luksusowe wnętrza
  7. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce

źródło: pudelek.pl

 

Poprzedni artykuł3 znaki zodiaku, które urodziły się pod szczęśliwą datą. To niezwykłe osoby
Następny artykułDoda nie zostawiła suchej nitki na Edycie Górniak. Skomentowała jej program ”My Way”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.