Dziewczyna przez dużą część swojego życia czuła się bardzo źle. Jej objawy przypisywano wielu chorobom, ale niestety nie umiano zdiagnozować przyczyny, a więc nigdy nie dobrano odpowiedniego leczenia. Prawda na temat jej złego samopoczucia wyszła na jaw dopiero po 20 latach.

Dziewczyna cierpiała przez długi czas. Nikt nie wiedział jak jej pomóc, gdy dowiedziała się prawdy na temat swojej choroby, przeżyła szok. Po 20 latach wreszcie odnalazła przyczynę.

Te same objawy przez 20 lat, tysiące diagnoz

Objawy zaczęły się, gdy miała 13 lat. Chroniczne zmęczenie, brak koncentracji, bóle mięśni i stawów, ze szczególnym naciskiem na staw biodrowy i kolanowy. Do tego dochodziło wrażenie drętwienia i migrena. Kłopoty z koncentracją i pamięcią, sercem i nadciśnieniem. W kolejnych latach pojawiły się stany depresyjne, bóle żołądka i jelit. Problemy z bezsennością i szumy w uszach. 

Kolejne objawy dotyczyły silnego bólu karku i nadgarstków. Nikt nie wiedział, co może być kobiecie. Przeprowadzono wiele badań, żadne nie wskazywały na konkretną chorobę. Kobieta wykonała  testy ELISA i Western Blot, które wyszły ujemnie. Ostatecznie zawsze była traktowana jako zdrowa osoba. Lekarze przez 20 lat podejrzewali u niej rozmaite choroby takie jak: nerwica, alzheimer, choroba Parkinsona, depresja, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, hipochondria, migrena. Dzięki jej uporowi w końcu dowiedziała się prawdy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Pilny alarm sanepidu do starszych ludzi. Przez popularny nawyk sprowadzają zagrożenie na siebie i innych
  2. Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt
  3. Był wysportowany, zdrowy, nigdy nie palił. Nie żyje bardzo młody mężczyzna, kilka dni wcześniej został ojcem

Dziewczyna dowiedziała się prawdy po 20 latach

Kobieta nie poddawała się. Lekarze po tylu latach nie traktowali jej poważnie, była odsyłana od specjalisty do specjalisty. Z pewnością przez 20 lat medycyna bardzo się zmieniła, być może wcześniej pacjentka nie miała szansy, by dowiedzieć się, na co choruje. W końcu trafiła do neurologa, który podpowiedział, by zrobiła sobie badanie na boreliozę, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. 

Dziewczyna przyznaje, że nigdy nie widziała u siebie kleszcza. Niestety wiele takich ugryzień wcale nie kończy się rumieniem i możemy nie mieć świadomości, że do niego doszło. Niestety, kiedyś nie wiedziano tyle o chorobach odkleszczowych co teraz. Choroba nie powoduje objawów ciągłych, pojawia się w odstępach czasu. Leczenie boreliozy odbywa się na dwa sposoby, pierwsza to metoda IDSA, która jest uważana za skuteczną raczej przez pierwsze tygodnie po ugryzieniu.

Inna metoda zakłada przyjmowanie silnych antybiotyków. Efekty następują szybko. Najtrudniej jednak znosi się tak zwane herxy, czyli reakcję organizmu na oczyszczanie z poważnych toksyn. Dziś kobieta czuje się już dobrze, po 20 latach pokonała swoją chorobę. Lekarze aktualnie mają już większą świadomość objawów boreliozy, współczesna medycyna jest w stanie wcześniej wysłać na badania pacjenta z podobnymi objawami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziewczyna
fot. unsplash.com @Sharon McCutcheon

Kobieta czuła się cały czas osłabiona, jednak objawy pojawiały się co jakiś czas, nie w sposób ciągły.

dziewczyna
fot. pixabay.com/ Erik_Karitsk

Kleszcze są nosicielami groźnej boreliozy, najgorsze, że możemy być nieświadomi ugryzienia przez tego owada.

dziewczyna
fot. pixabay/valelopardo

Dzięki uporowi dziewczyny udało się zdiagnozować chorobę. Mimo upływających lat kobieta się nie poddała, bo pragnęła prowadzić normalne życie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  3. Chleb z garnka jest mięciutki w środku i ma chrupiącą skórkę. Udaje się zawsze, a nie wymaga wiele pracy, mamy przepis
  4. Toksyczny związek. 6 oznak, że powinnaś go zostawić, bardzo trudno je dostrzec
  5. Każdy z nas codziennie naraża swój wzrok. Przez jeden błąd niszczymy swoje oczy
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

źródło: onet.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl