Lelum.pl > Samo Życie > Jak zobaczysz TO w restauracji to od razu uciekaj! Sprzątaczka alarmuje o okropnym znaku
Martyna Pałka
Martyna Pałka 14.09.2023 14:19

Jak zobaczysz TO w restauracji to od razu uciekaj! Sprzątaczka alarmuje o okropnym znaku

Okropny znak w restauracji
Okropny znak w restauracji, fot. Canva; TikTok/@allisoncleanin

Jedzenie w restauracji z pewnością jest o wiele wygodniejsze i sprawia więcej radości niż samodzielne gotowanie dla całej rodziny. Niestety, nie zawsze miejsca, do których się udajemy, są tak perfekcyjne, jak reklamują się w sieci. Jeśli widzisz te znaki, koniecznie uciekaj z tego lokalu!

Znana tiktokerka ostrzega przed niektórymi restauracjami

Allison zyskała ogromną sławę na TikToku dzięki swoim filmikom, poświęconym czystości i sposobom na szybkie i łatwe utrzymywanie porządku. Dziewczyna zawodowo zajmuje się sprzątaniem i doskonale wie, jak radzić sobie z najgorszym brudem i nieporządkiem.

W jednym z ostatnich filmików postanowiła zdradzić swoim obserwującym kilka trików, które już na pierwszy rzut oka pozwolą im ocenić, czy miejsce, w którym zamierzają się stołować, zachowuje podstawowe zasady higieny.

Iga Świątek pokazała się w stroju kąpielowym. Skandaliczne, co napisał o niej internauta

Jeśli widzisz TO w restauracji, uciekaj!

W jednym z ostatnich nagrań tiktokerka ujawniła, aby zwracać uwagę na czystość, jaka występuje w łatwo widocznych dla klientów miejscach, takich jak okna, parapety, czy nawet stoliki. Jej zdaniem, jeśli restauracja nie utrzymuje czystości w widocznych dla jedzących miejscach, w tych ukrytych będzie jeszcze gorzej.

Jeśli nie dbają o czystość w miejscach dostępnych dla oka klienta, jest duże prawdopodobieństwo, że zaplecze i kuchnia również nie są czyste

Inną poradą Allison, dotyczącą bardziej jedzenia czegoś w domu znajomych niż w publicznych restauracjach, było to, aby zawsze mieć na sobie obuwie lub skarpetki. Dziewczyna podkreśla, że nigdy nie wiemy, jak gospodarz dba o czystość swojego domu i powinniśmy chronić się przed ewentualnym wdepnięciem w coś.

Nigdy nie wiesz, na co możesz nadepnąć. A jeśli coś się stanie, ubezpieczenie może nie pokryć kosztów

Internauci dzielą się swoimi historiami o restauracjach

W komentarzach pod nagraniem Allison można znaleźć mnóstwo wpisów internautów opisujących to, co spotkało ich podczas wizyty w restauracji. Większość z nich chętnie dzieli się złymi doświadczeniami i przestrzega innych przed konkretnymi miejscami.

Odwiedziłam restaurację, gdzie czuć było wilgoć i stęchliznę. Dywany były zagrzybiałe i chyba nigdy nie były czyszczon

Jeśli w sklepie lub restauracji drzwi szklane są brudne, dla mnie to już alarmujący sygnał

@allisonscleanin

I have a list a mile long let me know if you’d like more baybee!

♬ The Office - The Hyphenate
Tagi: restauracja