Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kłótnia w związku: co robić? 10 sprawdzonych porad
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 04.06.2019 17:45

Kłótnia w związku: co robić? 10 sprawdzonych porad

kłótnie w związku
unsplash.com — Verne Ho

Kłótnia w związku potrafi skutecznie zepsuć dzień. Sprzeczki, awantury i ciche dni towarzyszą każdej parze i są całkowicie normalnym zjawiskiem. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób rozwiązywać konfliktowe sytuacje z partnerem. W tym artykule podpowiemy ci, co robić, by unikać kłótni w związku.

j04esteś z pozoru w szczęśliwym związku, twój partner jest spełnieniem twoich najskrytszych marzeń, spędzacie razem mnóstwo czasu, świetnie się dogadujecie (nie tylko w łóżku), ale coraz częściej między wami dochodzi do spięć? Jak temu zaradzić? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Co oznaczają kłótnie w związku?

Co oznacza kłótnia w związku? Kłótnie w związku mogą być zwiastunem poważnych kłopotów. Jednak nie zawsze. Bądźmy szczerzy, ludzie często dobierają się na podstawie przeciwieństw i wszelkiego rodzaju spięcia mogą być wynikiem różnicy charakterów. Ty uwielbiasz tańczyć i na parkiecie czujesz się jak ryba w wodzie i mogłabyś szaleć na nim do białego rana, natomiast twój chłopak woli chodzić po lesie, interesuje się ornitologią i jego ulubionym zajęciem jest śpiew ptaków. Z trudem wyciągasz go na sobotnią imprezę, bo on woli spędzić czas z ulubioną książką i aromatyczną herbatą. Różnice charakterów, upodobań i zainteresowań mogą dzielić partnerów.

Jak temu zaradzić?

Czy powinnaś mieć powody do obaw? Przede wszystkim nie powinnaś popadać w panikę. Tylko spokój może cię uratować! 🙂 W każdej relacji powstają drobne konflikty i nieporozumienia. Jeśli wasza relacja opiera się na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, wszystko inne uda wam się naprawić. Wasze kłótnie to zapewne drobne, nic nieznaczące nieporozumienia. Chociaż pozornie możecie do siebie nie pasować, bo macie zupełnie różne pasje, to w każdym innym aspekcie życia dogadujecie się w stu procentach. Nad drobnymi niedociągnięciami i sprzeczkami możecie popracować. Głowa do góry!

Jak przetrwać kłótnię w związku?

Jeżeli twojemu partnerowi przeszkadzają niepozmywane naczynia porozrzucane po całym pokoju, może warto byłoby coś zmienić? Na pewno możesz nad tym popracować. Wystarczy odrobina dobrej woli. W kilka dni wyrobisz w sobie nawyk, dzięki któremu unikniesz kolejnych sprzeczek z partnerem. Czy to nie jest banalne? Co zrobić, gdy to złe nawyki partnera są źródłem wszelkich konfliktów w waszym związku? Przede wszystkim powinnaś zastanowić się, co cię w nim drażni. Rozrzuca skarpetki po mieszkaniu? Kilka razy w miesiącu gubi klucze? Pamiętaj, że to drobnostki, które można w łatwy sposób wyeliminować, by więcej nie uprzykrzały waszej relacji.

Jak ograniczyć kłótnie w związku?

Powinnaś zastanowić się nad tym, co jest główną przyczyną wszelkich niesnasek. Twój partner stale utrzymuje relacje ze swoją byłą dziewczyną i to doprowadza cię do szału? Chociaż jesteś pewna siebie, wysoka, zgrabna, elokwentna, atrakcyjna i świetnie dogadujecie się nie tylko na co dzień, lecz także w sypialni, to on wciąż wysyła wiadomości do byłej? Powinno cię to zaniepokoić. Nie warto jednak robić awantury. Być może twój mężczyzna zachował koleżeńskie relacje ze swoją byłą dziewczyną i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Nie każdy rozstaje się z partnerem lub partnerką w gniewie. Jeśli jednak zauważysz, że temat byłej dziewczyny pojawia się nagminnie, a ich spotkania stały się dla twojego chłopaka codziennością — powinnaś reagować.

Jak wyeliminować kłótnie?

Kłótnia w związku to coś normalnego, pamiętaj o tym. Na początku spróbuj z nim o tym porozmawiać. Szczerze powiedz mu o swoich uczuciach. Masz prawo być zazdrosna, w końcu to jego była dziewczyna, jednak postaraj się zbytnio nie denerwować. Jeśli uda wam się dojść do porozumienia w tej kwestii, to świetnie. Będzie to znak, że twojemu chłopakowi zależy na tej relacji i jest w stanie zrobić naprawdę wiele, by przerodziła się w coś wyjątkowego. Jeśli w związku z byłą dziewczyną partnera czujesz się niepewnie, masz obniżone poczucie wartości i nieustannie porównujesz się do niej, warto, byś mu o tym powiedziała. Jeśli cię naprawdę kocha i mu na tobie zależy, na pewno znajdzie rozwiązanie w tej kłopotliwej sytuacji.

Kłótnia w związku. Jak jej uniknąć?

W takiej sytuacji spróbujcie wspólnie popracować nad waszym związkiem. Pamiętaj, że idealne związki istnieją jedynie na okładkach kolorowych magazynów i na perfekcyjnie wykadrowanych zdjęciach ze wspólnych wakacji, umieszczanych w serwisach społecznościowych. Rzeczywistość bywa brutalna i nijak ma się do relacji bohaterów komedii romantycznych. Związek to bardzo ciężka praca. Obie strony powinny się poświęcać mu w równym stopniu. Równowaga w związku jest kluczową kwestią.

Jak uratować związek?

W dzisiejszych czasach coraz więcej związków jest narażonych na kryzys. Codziennie dostarczane są do nas miliony bodźców, z którymi trudno nam się zmierzyć. Relacje poddawane są wielu próbom. Dochodzi do zdrady, zazdrości, chwilowego załamania, drobnych kłótni i poważnych kryzysów, separacji, a nawet rozstania. Co zrobić, aby uratować związek? Przede wszystkim należy posiąść sztukę właściwej konwersacji. Zarówno chłopak, jak i dziewczyna, powinni być w równym stopniu zaangażowani w budowanie trwałej, silnej relacji, opartej na wzajemnym szacunku, lojalności, przywiązaniu i miłości.

Kłótnia w związku: kto przeprasza?

To indywidualna kwestia. Zwykle powinna przeprosić ta osoba, która zawiniła i uczyniła drugiej stronie krzywdę. Czasami ludzie są wyjątkowo zagniewani i nawet jeśli zawinili, nie potrafią przyznać się do błędu. Co robić w takiej sytuacji? Jak mawia znane przysłowie: czas leczy rany. Być może po kilku cichych dniach, twój partner zrozumie, że popełnił błąd i przyjdzie do ciebie z wielkim bukietem pięknych, czerwonych róż? Jeżeli jesteś niecierpliwa i nie lubisz się gniewać, możesz wyciągnąć do niego rękę jako pierwsza. Pamiętaj, że związek nie polega na rywalizacji. To nie szkolne zawody ani dyscyplina olimpijska. To gra zespołowa, a wy gracie przecież w jednej drużynie.

Kłótnia w związku: co robić?

Istnieje wiele źródeł konfliktów. Nierozwiązane problemy mogą doprowadzić nawet do rozstania. Najważniejsze jest w odpowiednim momencie zauważyć problem, który jest między wami, znaleźć odpowiednie rozwiązania i starać się go naprawić. Jeśli zależy ci na twoim mężczyźnie, a jemu w takim samym stopniu zależy na tobie, to z pewnością uda wam się dojść do porozumienia.

Kontroluj swoje emocje

Jak unikać kłótni w związku? Nie daj się porwać negatywnej energii. Jesteś wybuchowa? Masz trudności z kontrolowaniem negatywnych emocji? Byle pretekst, drobna rzecz, jest w stanie wyprowadzić cię z równowagi? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco, mamy dla ciebie kilka sprawdzonych zasad, które pomogą ci uporać się ze złymi emocjami.

Jak ograniczyć kłótnie w związku?

Może warto pomyśleć o medytacji? Medytacja ma wiele korzystnych właściwości. Reguluje oddech, poprawia koncentrację, obniża ciśnienie krwi, redukuje zarówno fizyczne, jak i psychiczne napięcia. Nie tylko poprawi jakość twojego związku, lecz także pomoże ci zachować wewnętrzną równowagę. Jak zacząć medytować? Jeśli dotąd o medytacji słyszałaś tylko w kontekście buddyjskich mnichów i ten temat jest ci obcy, skorzystaj z dostępnych źródeł.

Jak uniknąć kłótni?

Medytacja pomoże ci zagłębić się w myśli, skupić na przeżywaniu własnych emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Sam termin odnosi się do różnorodnych praktyk. Pomaga zwiększyć pozytywną energię, jest źródłem odnajdywania wewnętrznej siły, rozwija współczucie, empatię, cierpliwość, uczy przebaczenia i wielkoduszności. Wszystko to jest ci potrzebne, jeśli chcesz stworzyć silny związek, pozbawiony kłótni.

Zacznij medytować

Medytacja ma swoje korzenie jeszcze w czasach antycznych i do dzisiaj jest chętnie wykorzystywana jako jeden z rodzajów technik relaksacyjnych. Jest również stosowano jako element religii i duchowości religii Wschodu, choćby w hinduizmie, taoizmie czy buddyzmie. Chętnie wykorzystują medytację także niektóre szkoły terapeutyczne. Jeśli chcesz oczyścić umysł, poprawić jakość własnego życia w aspekcie zdrowia fizycznego i zdrowia psychicznego, a także wznieść swój związek na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom, powinnaś skorzystać z technik medytacyjnych jak najszybciej. Serdecznie polecamy ci taki sposób rozładowywania stresu i negatywnych emocji. Sprawdziłyśmy na sobie — faktycznie działa! 🙂

Uważaj na słowa

Jak przetrwać kłótnie w związku? Pamiętaj, że słowa mają olbrzymią moc. Niekiedy większą niż czyny. Podczas kłótni kierujemy się emocjami i często mówimy słowa, które w normalnej, spokojnej rozmowie nigdy by nie padły. Krzyki, wrzaski i hałasy dobiegające z waszego mieszkania spędzają sen z powiek sąsiadom? Może to być oznaka poważnych kłopotów, nie tylko z nimi, lecz przede wszystkim między tobą a twoim partnerem. Słowa są czasami cięższe od kamieni, dlatego tak ważne jest, by umiejętnie je dobierać, bo możemy komuś wyrządzić wielką krzywdę.

Szanuj uczucia drugiej osoby

Powinnaś traktować uczucia swojego partnera z należytym szacunkiem. Musisz zrozumieć, że jego uczucia są równie ważne, co twoje. Dlatego też myśląc o waszym związku, powinnaś stawiać ”my”, ponad ”ja”. Takie podejście stanowi podstawę każdego udanego związku. Mówienie o własnych emocjach jest niezwykle ważne, jednak równie istotne są emocje twojego chłopaka. Wykazywanie się zrozumieniem i empatią jest podstawą każdej relacji. Jeśli nie nauczysz się słuchać swojego chłopaka, urazisz jego uczucia i zablokujesz go wewnętrznie. Posłuchaj nas uważnie: szacunek powinien stanowić fundament każdej dojrzałej relacji. Umiejętność wysłuchania drugiej strony jest bardzo przydatna i niestety coraz rzadziej spotykana w dzisiejszych czasach.

Jak rozwiązać kłótnie w związku?

Usiądźcie obok siebie na kanapie, spójrzcie sobie w oczy i ubierzcie w słowa to, co leży wam na sercu. Brzmi bardzo łatwo, ale czy uda się to przemienić w czyn? To zależy tylko od was. Jeśli wysłuchasz wszelkich wątpliwości i bolączek swojego partnera, dasz mu jasno do zrozumienia, że zależy ci na jego zdaniu, a jego uczucia są dla ciebie bardzo ważne. Nie twórz własnych interpretacji i niezdrowych insynuacji. Naucz się formułować odpowiednie wnioski, oparte na faktach, a nie domysłach, plotkach i pomówieniach. Tylko prawda ci wyzwoli.

Popracuj nad oddechem

Na wszelkie konflikty jest jedna, sprawdzona rada, z której korzystały nasze prababki, nasze babki i nasze matki: spokojna rozmowa. Jeżeli podczas kłótni odczuwasz wewnętrzne napięcie, jesteś rozbita i masz wrażenie, że zaraz wybuchniesz, spróbuj się wyciszyć. Weź dwa głębokie wdechy i pozwól negatywnym emocjom odejść w zapomnienie. Nie stwarzaj własnych interpretacji, spróbuj skupić się na sednie problemu i znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron. Badania psychologiczne dowodzą, że przyczyną większości kłótni jest zaburzony sposób komunikacji, dlatego tak ważna jest rozmowa!

Bądź szczera

Owijanie w bawełnę nie świadczy o tobie dobrze. Powinnaś porzucić krętactwo, posługiwanie się półprawdą, nieustanne kłamstewka, bo to tylko pogrąży twoją relację z partnerem, a tobie zależy przecież na tym, żeby ją odbudować, zgadza się? 🙂 Jeśli chcesz być postrzegana jako silna i niezależna kobieta, powinnaś posiąść umiejętność skutecznej komunikacji. Ułatwi ci to funkcjonowanie nie tylko w życiu prywatnym, lecz także w zawodowym.

Naucz się dystansu

Czasami tylko dystans może nas uratować. Wściekasz się o każdą drobnostkę i nawet niewyrzucone śmieci mogą stać się pretekstem do wielkiej awantury? Spróbuj popatrzeć na to z dystansem. Stań przed lustrem i szczerze zapytaj samą siebie: czy to ma tak duże znaczenie? Czy warto wyrywać sobie włosy z głowy dla tak nieistotnej kwestii?

Naucz się mówić przepraszam

Niby jedno słowo, ale tak niechętnie przechodzi nam przez usta. Dlaczego mamy tak wielki problem z mówieniem przepraszam? Dlaczego nie umiemy przyznać się do błędu? Winę za to ponosi zwykle duma. Jeśli uważasz, że przyznanie się do błędu, to ujma na honorze, zdecydowanie powinnaś zmienić podejście.

Naucz się odpuszczać

Każdą drobną kłótnię potrafisz zmienić w istny armagedon? Nawet małe drobnostki przyprawiają cię o zawrót głowy? Kłótnia w związku to dla ciebie sposobność do wypominania partnerowi jego przeszłych przewinień? Musisz nauczyć się odpuszczać. Twoja negatywna energia może przerodzić się w prawdziwą katastrofę. Zrezygnuj z ironicznego tonu, a sarkastyczne wypowiedzi pozostaw na inną okazję. Pogarda w stosunku do własnego chłopaka? Z pewnością nie doprowadzi cię to do ślubnego kobierca. Zapamiętaj: nie warto dolewać oliwy do ognia. Wasz związek jest wystarczająco namiętny, by podgrzewać go w taki negatywny sposób.

Nie daj sobą manipulować

Sama najlepiej wiesz, co czujesz. Nie daj sobą manipulować. Oczywiście masz prawo do konsultacji w kwestiach związkowych z rodziną i przyjaciółmi, jednak to ty najlepiej wiesz, jak wygląda sytuacja między tobą a twoim partnerem. Zdania koleżanek są ważne i mogą dla ciebie być niezwykle przydatne, szczególnie jeśli bliskie ci osoby miały podobną sytuację w związku, co ty. Jednak to ty jesteś w związku ze swoim partnerem, a nie one. Ludzie mają tendencję do lekceważenia własnych błędów i hiperbolizowania win drugiej osoby. Na pewno sama się na tym przyłapałaś, gdy opowiadałaś o ostatniej kłótni najlepszej przyjaciółce. Wszystkie to znamy, prawda? 🙂 Mimo wszystko, powinnaś kierować się własnym rozumem. Nie słuchaj zazdrosnych koleżanek. Bądź dla siebie dobra, dbaj o siebie, otaczaj się troską, zaufaniem i czułością.

Zaprzyjaźnij się z jego znajomymi

Jeśli wasze kłótnie spędzają ci sen z powiek, przekopałaś już cały internet i wszystkie miejscowe biblioteki w poszukiwaniu porad, co zrobić, by uniknąć kłótni, a efektów nadal nie widać, spróbuj zaprzyjaźnić się ze znajomymi twojego chłopaka. Może dzięki temu zbliżycie się do siebie? Nawiązanie nowych znajomości może zadziałać na związek oczyszczająco. Dzięki temu wpuścisz do swojego związku trochę świeżego powietrza, złapiesz oddech i chociaż na chwilę oderwiesz się od kłótni, które na co dzień zaprzątają ci głowę. Czy to nie brzmi jak świetny plan?

Nie wpadaj w panikę

Niektórzy mają tendencję do popadania ze skrajności w skrajność. Niestabilność emocjonalna zdarza się wielu osobom, jednak warto być świadomym zarówno swoich wad, jak i zalet. Jeśli masz tendencje do popadania w panikę, w niekontrolowane ataki gniewu, lęku lub agresji, być może warto skonsultować się ze specjalistą. Ataki gniewu są spotykane zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, mogą mieć wiele przyczyn. Jeśli czujesz, że nie potrafisz poradzić sobie z własnymi emocjami, dość łatwo popadasz w złość, a twoje nastroje zmieniają się częściej niż pogoda w polskich górach, zastanów się nad spotkaniem z terapeutą. Szukanie pomocy nie powinno być dla ciebie wstydliwe.

Kłótnia w związku o byle co

Kłótnia w związku to dla was codzienność? Nie pamiętaj już dnia, gdy było między wami nawet drobnej sprzeczki? Jak radzić sobie w sytuacji, gdy kłótnia staje się codziennością? Jeżeli konflikty z partnerem to twój chleb powszedni, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Czy odbudowanie relacji jest jeszcze możliwe? Oczywiście, że tak, jednak powinnaś dokonać poważnej analizy przypadku. Umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki i rodzaju zaistniałego problemu jest bardzo ważna. Z jakiego powodu?

Określanie istoty problemu to połowa sukcesu. Z pozoru wydaje się to łatwe, jednak przyznawanie się do popełnionych błędów wymaga nie lada odwagi, samodyscypliny i pokory. Poważnie zastanów się, jak wygląda twoja sytuacja w tym aspekcie. Czy jesteś asertywna? Jesteś w stanie przyznać się do błędu i przeprosić? Czy zwykle idziesz w zaparte i widzisz jedynie błędy drugiej strony? Umiejętność przyznawania się do błędów nie jest ani oznaką sił, ani słabości. Jest to wyraz logicznego połączenia faktów, wyrazem skruchy i dojrzałości. Na takich fundamentach powinien być zbudowany każdy dojrzały związek.

Jak radzić sobie podczas kłótni?

Chociaż kwestie związane ze zdrowiem psychicznym i zaburzeniami psychicznymi są wciąż marginalizowane, tylko świadomość społeczna i odpowiednia edukacja w tym zakresie przyniesie pozytywne rezultaty. Jeśli nie radzisz sobie z narastającymi kłótniami w związku i targają tobą sprzeczne emocje, porozmawiaj z psychologiem lub zastanów się nad psychoterapią. Może psychoterapia dla par przyniesie ulgę zarówno tobie, jak i twojemu związkowi? Warto skorzystać z wszelkich możliwych opcji, gdy walczy się o prawdziwą miłość.

Pierwsza kłótnia w związku: po jakim czasie?

Jak unikać kłótni w związku? Nie istnieje z góry ustalona zasada, która określa, kiedy pierwsza kłótnia w związku może mieć miejsce. To zależy od siły charakterów. Jeżeli obydwoje jesteście silnymi osobowościami, lubicie dominować, zawsze macie dużo do powiedzenia, jesteście bezpośredni, dynamiczni i otwarci, pierwsza kłótnia może nastąpić nawet na pierwszej randce! Tak, dobrze przeczytałaś! Historia zna takie przypadki! 🙂 Czasami zdarza się tak, że zestawienie dwóch ognistych temperamentów nie przetrwa próby czasu. Jednak nie powinnaś się tym martwić, ponieważ bywa i tak, że dwoje wybuchowych ludzi zakochuje się w sobie i staje razem na ślubnym kobiercu, by później być ze sobą do końca życia. Jak sama doskonale wiesz, to życie pisze najlepsze scenariusze.

Kłótnia w związku na odległość

Nie mamy wątpliwości co do tego, że związek to ciężka praca dwóch osób. Wymaga skrajnych cech: zarówno pokory, jak i odwagi, asertywności i umiejętności mówienia przepraszam, równowagi między spokojem a szaleństwem. Ambiwalentne uczucia są obecnce w kazdym związku. Nie lada wyzwaniem są związki na odległość. Z pozoru niemożliwe do zrealizowania, bowiem w związkach na odległość niezwykle trudno zbudować trwałą więź, opartą na zaufaniu, bliskości i miłości. Jeżeli znajdujesz się w związku na odległość, przede wszystkim chciałybyśmy ci pogratulować. Dlaczego? Jesteś prawdziwą wojowniczką! Z pewnością tobie i twojemu partnerowi zdarzają się kłótnie. Rzadkie widywanie się jednej strony wzmacnia tęsknotę i potrzebę bliskości, ale z drugiej strony zwiększa ryzyko występujących nieporozumień.

Nie możesz przyjechać w środku nocy do chłopaka, bo mieszka na drugim końcu kraju?

Zamiast przytulać się do niego, płaczesz w poduszkę i oglądasz ”Dziennik Bridget Jones”? Co robić w konfliktowych sytuacjach? Przedw szystkim: rozmawiać. Tylko rozmowa jest w stanie zminimalizować ryzyko powstawania nieporozumień. Nieważne jest to w jaki sposób się odbędzie: możecie rozmawiać przez telefon, przez Skype’a, korzystać z wideo rozmów na wielu dostępnych komunikatorach, a nawet pisać listy! Tak, dobrze przeczytałaś! 🙂 W związku na odległość dużo łatwiej może dojść do nieporozumień, dlatego tak ważny jest dialog.

Pamiętaj, że jeśli ktoś chce się z tobą skontaktować, to znajdzie każdy możliwy sposób. Jeśli nie ma potrzeby na kontakt z tobą, to zawsze znajdzie odpowiednią wymówkę. Jeśli w twoim związku nie układa się najlepiej, a ty jesteś wiecznie sfrustrowana i poddenerwowana, może warto zadać sobie pytanie: czy potrzebuję tego mężczyzny w swoim życiu? Jeśli masz co do tego wątpliwości, weź kartkę, zapisz na niej zarówno plusy, jak i minusy twojej relacji i wyciągnij odpowiednie wniosku. Bądź ze sobą szczera!

Co oznacza brak kłótni w związku?

Brak kłótni w związku może oznaczać, że zarówno ty, jak i twój mężczyzna jesteście spokojnymi osobami. Jeżeli jednak wasz związek trwa już kilkanaście miesięcy, a między wami nie było nawet małej sprzeczki, powinnaś się poważnie zastanowić.

Kłótnia w związku — podsumowanie

Czy kłótnie w związku są potrzebne? Kłótnie oczyszczają atmosferę, rozładowują napięcie, jednak nie powinny stać się domeną twojego związku. Jeśli zależy ci na tym, by rozgonić ciemne chmury z waszego związku, i chcesz, by zaświeciło nad nim na nowo słońce, powinnaś skorzystać z rad zawartych w tym artykule. Do nieporozumień może dochodzić na różnych płaszczyznach.

Dla jednego problemem będą nieumyte naczynia, które zalegają od tygodnia w zlewie, ktoś inny zwróci uwagę na to, że partner lub partnerka kpi z jego zainteresowań i wspólne oglądanie komedii romantycznych przyprawia go o mdłości. Każdy z nas jest inny, ma indywidualne plany, potrzeby, oczekiwania i marzenia. To jest nasz największy atut, musimy o tym pamiętać. Dobierając partnera powinniśmy kierować się przede wszystkim intuicją. Podstawą każdego udanego związku jest przyjaźń.

Jak stworzyć bliskość?

Kłótnie w związku są nieuniknione. Nawet najbardziej cierpliwym osobom czasami puszczają nerwy. Nie ma w tym nic złego, bo jesteśmy tylko ludźmi i nic, co ludzkie, nie powinno być nam obce. Jeśli jesteście dla siebie dobrymi ludźmi, którzy wzajemnie dbają o swoje potrzeby, otaczają się troską, miłością i opieką, dzielą wspólne zainteresowania i pasje, to znak, że macie szansę na prawdziwą miłość do grobowej deski. Problemy, kłótnie i sprzeczki są swoistym egzaminem dla związku. Pamiętaj, że każdy się z nimi mierzy. Najważniejsze jest to, by umieć z kłótni wyciągnąć niezbędne wnioski i iść do przodu. Bez rozpamiętywania, nieustannego analizowania i grzebania w przeszłości. Tę czynność pozostaw archeologom. 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kłótnie w związku

Częste kłótnie w związku mogą doprowadzić do jego rozpadu.

kłótnie w związku

Podczas kłótni wypowiadamy wiele niepotrzebnych słów.

kłótnie w związku

Kłótnia w związku to coś zupełnie normalnego – zdarza się nawet najbardziej dobranym parom. Najważniejsze, żeby umiejętnie rozwiązywać wszelkie konflikty, zanim doprowadzimy do kryzysu.

kłótnia w związku

Umiejętność rozwiązywania konfliktów w związku to niezwykle trudna sztuka. Warto ją jednak opanować, by naprawić związek.

kłótnie w związku

Co oznacza kłótnia w związku? Częsta oznaka kłótni może świadczyć o tym, że zwyczajnie do siebie nie pasujecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak poderwać starszego faceta? 10 sposobów na dojrzałego mężczyznę
  2. Gdzie szukać faceta? 15 niezawodnych miejsc w Warszawie
  3. Jaki powinien być facet w związku? Sygnały, które powinnaś dostrzegać
  4. Związek idealny istnieje? 6 mitów na temat związków, w które wszyscy wierzymy
  5. Czy wypada pierwszej napisać do faceta? Obalamy WSZYSTKIE mity!