Maciej Maleńczuk popadł w poważne tarapaty. Znanemu wokaliście grupy rockowej Pudelsi grozi więzienie. Wszystko przez sprawę z 2016 roku, kiedy to piosenkarz rzekomo miał dopuścić się naruszenia nietykalności cielesnej jednego z działaczy pro-life podczas manifestacji w Krakowie. Proces ruszył w 2018 roku, jednak dopiero 3 grudnia 2020 roku zostały wygłoszone mowy końcowe w tej sprawie. Ostateczny wyrok ma zapaść 17 grudnia br.

Z tego artykułu dowiesz się

  • O co został oskarżony Maciej Maleńczuk
  • Jaki wyrok grozi Maciejowi Maleńczukowi
  • Czy Maciej Maleńczuk przyznał się do winy

W grudniu 2016 roku Maciej Maleńczuk miał dopuścić się ataku na działacza Fundacji Pro-Prawo do Życia podczas protestu przeciwko wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. Teraz zapadają ostateczne decyzje sądowe w tej sprawie. Piosenkarzowi może grozić pobyt w więzieniu.

Maciej Maleńczuk może trafić do więzienia

Sprawa dotyczy wydarzenia, które miało miejsce w grudniu 2016 roku na Rynku Głównym w Krakowie, kiedy to Partia Razem zorganizowała protest przeciwko wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. Tuż obok została zorganizowana antyaborcyjna demonstracja przez działaczy Fundacji Pro-Prawo do Życia, w której uczestniczyło pięć osób.

Właśnie wtedy Maciej Maleńczuk miał dopuścić się rzekomego naruszenia nietykalności cielesnej wobec jednego z działaczy pro-life, poprzez uderzenie w żuchwę. Proces w tej sprawie rozpoczął się już w 2018 roku, jednak dopiero teraz zapadają oficjalne i ostateczne decyzje.

W czwartek 3 grudnia 2020 roku miała miejsce kolejna rozprawa, bez udziału publiczności, podczas której miały zostać wygłoszone mowy końcowe. Ostateczny wyrok w sprawie rzekomego występku Macieja Maleńczuka ma zapaść 17 grudnia br.

Jak przekazuje portal onet.pl pełnomocnik pokrzywdzonego adw. Maciej Kryczka z Ordo Iuris w rozmowie z PAP poinformował, że domaga się kary miesiąca pozbawienia wolności dla piosenkarza oraz wnosi o zapłatę pięciu tysięcy złotych dla swojego klienta.

Serwis przekazuje również, że reprezentująca muzyka adw. Marta Lech w rozmowie z PAP wyjaśniła sytuację dotyczącą profilu na Facebooku, który miał prowadzić Maciej Maleńczuk, gdzie rzekomo przyznał się do winy.

– Sąd ustalał adres IP, z którego stworzony został rzekomy profil Macieja Maleńczuka, gdzie opisane zostało to zdarzenie. Maciej zaprzeczał, że należy on do niego, twierdził, że tego typu kont jest wiele i on nawet nie wie, kto je prowadzi – cytuje słowa adwokat portal onet.pl.

Teksty wybrane dla Ciebie

Adwokat domaga się uniewinnienia Macieja Maleńczuka

Po ustaleniu przez sąd sprawy z rzekomym wpisem na Facebooku okazało się, że IP komputera, z którego dokonano wpisu pochodzi z firmy zatrudniającej 120 osób i mającej w zasobach 120 komputerów. Z kolei urządzeniami, z których dokonano wpisu miały posługiwać się dwie kobiety.

Adw. Marta Lech reprezentująca interesy Macieja Maleńczuka domaga się uniewinnienia swojego klienta uzasadniając, że to muzyk został pierwotnie słownie, a następnie fizycznie zaatakowany, co mają potwierdzać relacje świadków.

– Sąd z urzędu dopuścił dowód z przesłuchania policjantów, którzy stwierdzili, że nic poważnego tam wtedy się nie wydarzyło, że nikt im niczego nie zgłaszał. Dopiero ich naczelnik zeznawał nieco odmiennie w zakresie tego, czy widział u działacza obrażenia – powiedziała adw. Marta Lech.

Już wkrótce proces dobiegnie końca, a Polska pozna dalsze losy Macieja Maleńczuka. Całkiem niedawno muzyk wypowiedział się na temat swojego podejścia do kobiet i miłosnych podbojach, co wywołało spory szum w polskich mediach.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno zakończyła się zbiórka na leczenie lidera zespołu Pudelsi Andrzeja Bieniasza, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Więcej o tej sprawie przeczytacie >tutaj<.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Maciej Maleńczuk
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Trwa proces w sprawie rzekomego ataku na działacza pro-lfe przez Macieja Maleńczuka.

Maciej Maleńczuk
fot. TRICOLORS/East News

Piosenkarz miał dopuścić się naruszenia nietykalności cielesnej wobec jednego z uczestników manifestacji.

Maciej Maleńczuk
fot. TRICOLORS/East News

Maciej Maleńczuk nie przyznaje się do winy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułCzy kary za brak płacenia alimentów na dziecko powinny być wyższe? Ogromna liczba dłużników
Następny artykułOgromna tragedia gwiazdy hitowego serialu Polsatu, nie żyje najbliższa mu osoba. „Zbyt rzadko mówiliśmy sobie: kocham Cię”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl