Lelum.pl > Nowości > Niesłychanie rzadko spotykany poród w Lublinie. Dzieci otrzymały wyjątkowe imiona, lekarze dumni
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.11.2023 11:41

Niesłychanie rzadko spotykany poród w Lublinie. Dzieci otrzymały wyjątkowe imiona, lekarze dumni

noworodki
zaskakujące narodziny w Lublinie. Zdjęcie poglądowe. Fot. Canva

Kilka dni temu w jednym z lubelskich szpitali doszło do wyjątkowego porodu. Na świat przyszły trojaczki — lekarze nie kryją dumy, bowiem jest to już trzeci takli poród, który odebrali w tym roku! Dzieci otrzymały piękne imiona i mimo iż urodziły się wcześniej, niż planowano, wiele wskazuje na to, że już wkrótce opuszczą placówkę.

Wyjątkowy poród w szpitalu z Lublinie

Ciąża trojacza to bardzo rzadki przypadek. Jednak już od samego początku na maluchy z niecierpliwością wyczekują nie tylko ich dumni rodzice, ale również lekarze! Odebranie takiego porodu to bardzo wymagające, ale jednocześnie wyjątkowe zadanie. Takim osiągnięciem po raz trzeci mogli pochwalić się lekarze z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Informacje o narodzinach trojaczków przekazano 9 listopada. Dla całego szpitala była to niezwykła chwila, jednak i niemałe wyzwanie, ponieważ dzieci przyszły na świat za wcześnie. Rzeczniczka szpitala Alina Pospischil przekazała, że urodziły się one w 29. tygodniu ciąży. Pierwsze dziecko ważyło zaledwie 1220 gramów, kolejne 1130 i 1020 gramów. Jaki jest stan trojaczków?

Wspaniała wiadomość od mamy pięcioraczków. "Na Wielkanoc będzie nas więcej"

Poród trojaczków odbył się za wcześnie. Jaki jest stan maluszków

Lekarze z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie pękają dumy, bowiem po raz trzeci w tym roku odebrali poród trojaczkowy. Niestety maluszki przyszły na świat wcześniej, niż się spodziewano, dlatego od razu trafiły do inkubatorów. Wymagały one wówczas specjalistycznej opieki:

Nie są to trojaczki jednoowodniowe, każde z dzieci jest inne. Po urodzeniu, co jest typowe dla noworodków tak przedwcześnie urodzonych, wymagały intensywnego leczenia, wsparcia oddechowego, podawania surfaktantu egzogennego stosowanego w leczeniu zespołu zaburzeń oddychania, a także mieszanego żywienia - przez zgłębnik dożołądkowy oraz kroplówkami – poinformowała dr n. med. Eulalia Majewska, kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 w Lublinie.

Dziś trojaczki mają już 6 tygodni i ważą 2380 gramów, 1820 gramów i 2 kilogramy. Oddychają samodzielnie, jedzą przez smoczki i nie przebywają już w inkubatorach. 

Jakie imiona dostały trojaczki?

Wszystko wskazuje na to, że trojaczki mimo zbyt wczesnego porodu rozwijają się prawidłowo i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze poinformowali, że dziecko, które przyszło na świat jako pierwsze, osiągnęło już "odpowiednią masę i sprawność". Chłopczyk został zaszczepiony i jest gotowy do wypisu ze szpitala. 

Mamy nadzieję, że wkrótce będzie to możliwe także dla dziewczynek – dodała dr n. med. Majewska.

Dzieci otrzymały wyjątkowe i piękne imiona. Zgodnie z kolejnością przyjścia na świat są to Marcel, Marlena i Milena. 

Tagi: poród