Niesłysząca Amanda Geffen od zawsze marzyła o tym, by mieć przy swym boku psa. Ze względu na swoją przypadłość obawiała się jednak, że nie uda jej się odpowiednio wychować zwierzaka. A jednak sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Ta historia wzruszy was do łez!

Jakiś czas temu kobieta usłyszała o schronisku dla niepełnosprawnych zwierząt „Anarchy Animal Rescue”. To właśnie tam odnalazła swojego obecnego towarzysza, który również nie słyszy. Amanda od razu wiedziała, że to przeznaczenie! Jak porozumiewa się ta dwójka?

Niesłysząca właścicielka i jej psiak

Mika, bo tak nazywa się pupil, jest bardzo inteligentnym i szybko przyswajającym wiedzę psiakiem. Bez problemu potrafi odczytać z ruchu rąk Amandy takie polecenia, jak: siad, podał łapę, chodź. Zwierzak wie również, kiedy jego pani okazuje mu miłość, pokazując kocham cię.

Jak przyznaje głucha właścicielka, osoby i zwierzęta z tą przypadłością są w stanie robić naprawdę wiele. Mika doskonale rozumie na język migowy i jest w stanie dostrzec, kiedy Amanda „woła” psiaka po imieniu.

Pies nauczył się języka migowego

Jesie Stephenson, tłumacz języka migowego we wspomnianym schronisku, bardzo cieszy się, iż Mika posiada nowy dom. Kobieta dodaje również, że zwierzę z taką przypadłością wcale nie jest gorsze od innych przedstawicieli swojego gatunku. Odrobina chęci, cierpliwości, a przede wszystkim miłości, to podstawa opieki nad głuchym zwierzakiem.

Zobacz zdjęcia:

Głuchoniema
podaj.to

Niesłysząca Amanda Geffen jest właścicielką Miki- psa, który również jest głuchy. To jednak nie przeszkadza tej dwójce w komunikacji.

Głuchoniema
unsplash.com @juanma

Jesie Stephenson, tłumacz języka migowego, przyznaje, że niepełnosprawne zwierzęta nie różnią się niczym od zdrowych.

Głuchoniema
unsplash.com @juanma

Kobieta przyznaje, że najważniejsze jest zapełnienie pupilowi ciepła i miłości. Inne problemy można pokonać dzięki cierpliwości i zaangażowaniu właściciela.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje Lil Bub. Kotka była ciężko chora, miała 2,5 mln obserwujących na Instagramie
  2. Gwałtowanie zahamowała, gdy na środku ulicy zobaczyła worek. Otworzyła go i dostała dreszczy
  3. Najstarszy kot na świecie urodził się w 1988 roku. Skończył 31 lat
  4. Własnymi rękami udusiła swojego syna Filipka. Wcześniej dopuszczała się haniebnych czynów, podano nowe informacje ws. zabójstwa w Lublinie
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.