Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > Poruszające wyznanie influencerki: pył, pot i „nieludzkie godziny pracy". Od 5 lat ryzykuje życie dla pieniędzy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 09.12.2023 21:40

Poruszające wyznanie influencerki: pył, pot i „nieludzkie godziny pracy". Od 5 lat ryzykuje życie dla pieniędzy

Poruszające wyznanie influencerki
Poruszające wyznanie influencerki, fot. Instagram/@zyciemalwiiny

Influencerka o imieniu Malwina zaskoczyła wszystkich internautów historią ze swojego życia zawodowego. Okazało się, że 34-latka pracuje na kopalni, a swoimi spostrzeżeniami na temat tej branży chętnie dzieli się za pomocą swojego konta na Instagramie. Niesamowite, jak wygląda jej praca.

Malwina opowiada o pracy w kopalni

Od pewnego czasu na Instagramie króluje dziewczyna, która na swoim profilu o nazwie “Życie Malwiny” urzeka internautów historiami ze swojej pracy. Okazało się, że 34-latka od pięciu lat pracuje na kopalni, gdzie nie tylko naraża swoje życie, ale też zmusza się do wielu wyrzeczeń i wysiłku fizycznego.

Na swoim profilu w social mediach Malwina ujawnia kulisy swojego zawodu, a także tłumaczy, jak doszło do tego, że zdecydowała się na zatrudnienie właśnie w takim nietypowym miejscu. Influencerka nie tylko chętnie rozwiewa wszystkie wątpliwości komentujących, ale też z łatwością tłumaczy nam rzeczy, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Dziewczynka z domu dziecka stwierdziła, że nie ma marzeń. Później wyjawiła, z kim chciałaby zaśpiewać. Dostanie od gwiazdy najpiękniejszy z prezentów? Dantejskie sceny w centrach handlowych. Nastolatki rzucają się na kolana i utrudniają zakupy. O co tu chodzi?

Malwina od pięciu lat pracuje w kopalni. Niesamowite, jak wyglądały jej początki

Okazało się, że dziewczyna przeszła długą drogę, zanim zdecydowała o rozpoczęciu pracy w swoim obecnym zawodzie. W jednym z filmików udostępnionych na jej profilu na Instagramie możemy posłuchać, jak wyglądały jej początki. Okazało się, że zanim Malwina otrzymała wszystkie zaświadczenia i zezwolenia, przez kilka miesięcy zajmowała się głównie pozbywaniem się pyłu oraz sprzątaniem toalet.

W dalszej części nagrania słyszymy również, że wszystkie przyjęte kobiety właśnie w ten sposób zaczynały swoją przygodę na kopalni. Chociaż internauci nie kryją swojego zdziwienia, sama dziewczyna wydaje się nie być zawiedziona trudnymi warunkami swojej pracy. Co więcej, podkreśliła nawet, że była zadowolona, bo bardzo lubi wysiłek fizyczny.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowite, do czego doszło po rozprawie sądowej. Młody mężczyzna wyskoczył z okna na drugim piętrze.

Jak wygląda praca na kopalni? Malwina opowiada o kulisach swojego zawodu

Influencerka bardzo chętnie rozjaśnia internautom niejasności związane ze swoim zawodem. Okazało się, że na kopalni można pracować na jednej z trzech zmian — porannej, popołudniowej lub nocnej. Każda z nich trwa około ośmiu godzin, jednak Malwina nie ukrywa, że na miejscu musi stawić się pół godziny wcześniej, aby podmienić swoją koleżankę na jej stanowisku.

Inaczej jednak wygląda to w przypadku górników, którzy swoją pracę zaczynają o 6, 8, 12, 18, a nawet 2 w nocy, w zależności od zmiany. Sama Malwina wyznała, że są to nieludzkie godziny pracy i bardzo współczuje pracownikom na nocnej zmianie. Dziewczyna tłumaczy również, że zazwyczaj pracują oni dłużej niż regulaminowe 7,5 godziny, a to z powodu długotrwałego okresu przygotowania się do pracy i założenia specjalistycznego sprzętu.

Tagi: kopalnia