Dorota Wellman to gwiazda, która bez ogródek mówi o sprawach ważnych i nie kryje swoich poglądów. Wielokrotnie pokazywała już silny charakter i to, że zawsze staje po stronie słabszych i dyskryminowanych. Jej słowa o aborcji mogą jednak zaskoczyć. 

Dorota Wellman słynie z bezkompromisowego języka i obrony własnych przekonań. Liberalna dziennikarka od małego potrafiła walczyć o swoje racje, co skończyło się licznymi pobiciami młodej Doroty przez milicję rozpędzającą antykomunistyczne zgromadzenia. 

Dorota Wellman o aborcji

Dorota Wellman ma liberalne poglądy, ale nie posiada skrajnej opinii w temacie aborcji. Nie spodobała jej się okładka „Wysokich Obcasów”, na której wystąpiły dziewczyny w koszulkach z napisem „Aborcja jest ok”. Dorota Wellman ma zupełnie inne zdanie w tym temacie. 

– Myślę, że to była prowokacja. Prowokacja do dyskusji. A my przecież wszyscy dobrze wiemy, że aborcja jest najgorszym wyjściem dla kobiety i właściwie powinniśmy zacząć dużo, dużo wcześniej czyli myśleć, planować rodzinę, wiedzieć- jeśli idziemy z kimś do łóżka, że to ma jednak poważne konsekwencje Powinniśmy się też zabezpieczać, być świadomym, wiedzieć, że istnieje antykoncepcja. Aborcja jest najgorszym wyjściem i nieszczęściem jakie może nas spotkać – komentowała Dorota w rozmowie z Jastrząb Post. 

Dziennikarka zaznacza, że choć ma poglądy liberalne, nigdy nie powie, że aborcja jest czymś czym można się chwalić. Podkreśla, że nigdy nie zgodziłaby się z tezą, że „aborcja jest ok”. 

– Chociaż ja mam poglądy liberalne, jestem otwarta to uważam, że tym nie ma się co chwalić i uważam, że to jest tragedia wielu kobiet. Podziemie aborcyjne zabija także wiele kobiet, o czym nie mówimy głośno. Cieszyć się z tego powodu i mówić, że to jest ok, jest niestety absolutnym strzałem w kolano.

Wellman obrażona w dyskusji o aborcji

Podczas ogólnonarodowej dyskusji o aborcji dziennikarka TVN jasno opowiedziała się przeciwko zaostrzaniu i tak już surowego prawa aborcyjnego w Polsce. Spotkała się przy tym z falą hejtu, wśród której „prym” wiódł prawicowy pisarz Jacek Piekara. 

– Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja! – napisał Jacek Piekara na Twitterze. 

Jego wpis wywołał lawinę oburzenia, a cała sprawa trafiła do sądu. Teraz wymiar sprawiedliwości zadecyduje czy ukarać pisarza za jego wpis. 

ZOBACZ GALERIĘ

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMagdalena Cielecka ma dość poniżana kobiet. Piękne słowa
Następny artykułNajgorsze zachowania mężczyzn na randce. Uwaga dziewczyny!
Redaktor naczelna Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i nowych mediów, magister kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: julia.saracen@iberion.pl