Barbara Brylska: córka aktorki zginęła w tragicznym wypadku. Ta dramatyczna historia wstrząsnęła całą Polską. Brylska, uznawana przez wielu za ikonę PRL-u, do dziś nie pogodziła się ze stratą córki i nadal ją opłakuje. Jakie były okoliczności śmierci młodziutkiej modelki?

Barbara Kosmal zachwycała nie tylko wyjątkową urodą, ale też nieprzeciętnym talentem. Kosmal działała zawodowo na kilku płaszczyznach. Równolegle rozwijała karierę jako modelka i aktorka. Mówiono, że dorówna matce, już wtedy uznanej i wysoko cenionej aktorce. Jednak jej kariera została nagle przerwana. Barbara Brylska: córka aktorki, Barbara Kosmal, zginęła w tragicznym wypadku samochodowym.

Kim była Barbara Kosmala

Barbara Kosmala była dopiero na początku swojej kariery. Na jej koncie pojawiały się kolejne sukcesy i mogła przebierać w propozycjach. Wróżono jej międzynarodową karierę. Plany pokrzyżował jej tragiczny wypadek, w którym zginęła w wieku 20 lat.

15 maja 1993 roku piękna córka Brylskiej wracała wraz z Xawerym Żuławskim z planu filmowego z Łodzi do Warszawy. Żuławski w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Młoda dziewczyna w wyniku wewnętrznych obrażeń zginęła na miejscu. Pogrzeb odbył się 21 maja 1993 roku w Pyrach pod Warszawą.

Xawery Żuławski poświęcił zmarłej Barbarze jeden ze swoich filmów pod tytułem Chaos. W filmie pojawia się scena wypadku samochodowego, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Basia zagrała w filmie Motyw Cienia, jednak nie doczekała premiery. Twórcy filmu, bracia Józef i Michał Skolimowscy również zadedykowali film aktorce. Premiera odbyła się tuż po jej śmierci.

Kosmala działała zawodowo na kilku płaszczyznach. Równolegle rozwijała karierę aktorką i filmową. Chociaż skończyła 20 lat, zdążyła już chodzić po największych światowych wybiegach, a twórcy filmowi chętnie angażowali ją do swoich produkcji.

Barbara Brylska, wielka gwiazda lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych nigdy nie pogodziła się ze stratą córki. Aktorka wspominała, że jeszcze będąc w ciąży bardzo obawiała się o córkę. Chciała, żeby ciąża przebiegła prawidłowo. Cudem przeżyła wypadek samochodowy, a w czwartym miesiącu na planie filmu dostała krwotoku i o mały włos nie poroniła ukochanej córki. Gwiazda PRL-U otaczała swoje dziecko szczególną opieką.

Barbara Brylska: córka była jej oczkiem w głowie

Po śmierci ukochanej córki Barbara Brylska straciła chęci do życia. Jedyną nadzieją był dla niej jej syn, Ludwik. Osobista tragedia sprawiła, że gwiazda zbliżyła się do męża, ojca zmarłej Basi, Ludwika Kosmali, z którym rozstała się kilka lat wcześniej. Polska Bridget Bardot przebaczyła Xaweremu Żuławskiemu i wyznała, że nie ma pretensji do reżysera o to, co się wydarzyło.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

barbara brylska: córka
instagram.com @brylskabarbara

Barbara Brylska: córka aktorki zginęła w straszliwym wypadku samochodowym.

barbara brylska: córka
instagram.com @brylskabarbara

Barbara Brylska uznawana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek w czasach PRL-u.

barbara brylska: córka
Mateusz Szlachtycz (źródło: pl.wikipedia.org)

Piękna Barbara Kosmala zmarła tragicznie w wieku 20 lat. Wielka strata!

barbara brylska: córka
pinterest.com

Młoda dziewczyna z sukcesem rozwijała się w aktorstwie i modelingu.

barbara brylska

Mateusz Szlachtycz (źródło: pl.wikipedia.org)

ZOBACZ TEŻ:

  1. Roksana Węgiel z chłopakiem! Zakochani zaśpiewają razem na nowej płycie?
  2. Dagmara z Królowych Życia miała poważny wypadek. Mamy zdjęcie ze szpitala!
  3. Jak nosić kabaretki? Stylizacje, które idealnie będą wyglądać na co dzień i na wieczór
  4. TVP atakuje Szyca: „Znany z alkoholowych ekscesów uznał, że ma prawo wskazywać i pouczać, kto przynosi Polsce wstyd”
  5. Polka wygrała niemiecką edycję Top Model! Heidi Klum była nią zachwycona

źródło: wikipedia.pl, poponik.pl, film.wp.pl