Lelum.pl > Nowości > Przykre wieści o Elżbiecie Zapendowskiej, stan jej zdrowia uległ pogorszeniu. "To było do przewidzenia"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 23.09.2023 12:15

Przykre wieści o Elżbiecie Zapendowskiej, stan jej zdrowia uległ pogorszeniu. "To było do przewidzenia"

Elżbieta Zapendowska
Przykre wieści o stanie zdrowia Elżbiety Zapendowskiej. Fot. KAPiF

Elżbieta Zapendowska jest najbardziej znaną w Polsce krytyczką muzyczną, która zyskała popularność dzięki udziałowi w programie “Idol”. Surowa jurorka budziła postrach wśród niejednego uczestnika show. Co więcej, to właśnie pod jej skrzydłami wyrosły takie gwiazdy jak np. Doda! Okazuje się, że po latach była mentorka gwiazdy wystąpiła u niej w programie. To, co wyznała przed kamerami na temat swojego zdrowia, jest wstrząsające.

U Elżbiety Zapendowskiej uczyli się wokalu najlepsi z najlepszych

Elżbieta Zapendowska zyskała ogólnopolską popularność na początku lat 2000, gdy została jurorką w programie “Idol”. Jej słowa ostrej krytyki sprawiły, że niejedna osoba pożegnała się z marzeniami o występach na scenie, jednak gdy ktoś ją zachwycił, mógł być niemal pewny, że w branży muzycznej osiągnie sukces.

Gwiazda polsatowskiego show przez wiele lat była nauczycielką śpiewu, a wielu jej wychowanków zrobiło w Polsce zawrotną karierę. Byli to m.in. Michał Bajor, Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny czy Doda. Z tego powodu można było się domyślić, że Elżbieta Zapendowska prędzej wystąpi na łamach “Doda. Dream Show”. Niestety wieści, jakie przekazała krytyczka, okazały się łamiące.

TVP nie dała rady tego ukryć. Wszyscy widzieli, co wydarzyło się na koncercie "Murem za polskim mundurem"

Elżbieta Zapendowska wystąpiła w nowym show Dody

Elżbieta Zapendowska wystąpiła w najnowszym odcinku “Doda. Dream Show”. W programie, który pokazuje od podszewki, jak wokalistka organizuje swoją wymarzoną trasę koncertową, nie mogło zabraknąć osób, które w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju jej kariery. W związku z tym fani spodziewali się, że prędzej czy później na ekranach zobaczą Elżbietę Zapendowską. 

Krytyczka, która nigdy nie bała się wyrażać swoich surowych opinii, skomplementowała Dodę. Była jurorka “Idola” uznała, że artystka jest w najlepszym punkcie swojej kariery, a także "śpiewa najlepiej w swoim życiu". Przed kamerami Zapendowska odważyła się również na mniej pozytywne wyznanie. Opowiedziała, z jakimi problemami zdrowotnymi musi się ostatnio mierzyć. To bardzo smutne wieści.

Projekt bez nazwy - 2023-09-23T120550.995.png
Elżbieta Zapendowska była jurorką Idola. Fot. KAPiF

Elżbieta Zapendowska opowiedziała o swoim pogarszającym się stanie zdrowia

Elżbieta Zapendowska już od dziecka miała spory problem ze wzrokiem. Okulary nie tylko dodawały jej powagi, ale również sprawiały, że mogła cokolwiek zobaczyć. Niestety z wiekiem dolegliwości związane z oczami nasiliły się. 76-letnia krytyczka niemal w całości straciła wzrok.

Należało się tego spodziewać, że wreszcie dojdzie do tego, że mi to przynajmniej jedno oko wysiądzie – i tak też się stało. Z jasnym, stoickim spokojem i pełną pokorą przyjmuję to, co na mnie spadło – opowiadała Elżbieta Zapendowska w rozmowie z Plejadą w 2022 roku. 

W rozmowie z Dodą na łamach nowego show wokalistki, Elżbieta Zapendowska opowiedziała ze szczegółami o swoim obecnym stanie zdrowia:

Ja już g***o widzę, ale widzę, że to ty – zwróciła się do Dody. – Jak na PESEL dobrze się czuję, tylko ślepa jestem, ale to było do przewidzenia, więc nie płaczę. Widzę trochę na jedno oko – wyjaśniła spokojnie Elżbieta Zapendowska.

Projekt bez nazwy - 2023-09-23T120558.999.png
Przykre wieści o stanie zdrowia Elżbiety Zapendowskiej. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-09-23T120619.013.png
Przykre wieści o stanie zdrowia Elżbiety Zapendowskiej. Fot. KAPiF

źródło: se.pl