Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Rodzice zerwali z nią kontakt, gdy zobaczyli, co dała chrześnicy w prezencie komunijnym. To jak obelga
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 15.06.2023 18:36

Rodzice zerwali z nią kontakt, gdy zobaczyli, co dała chrześnicy w prezencie komunijnym. To jak obelga

prezent komunijny
fot. Canva, zdjęcia poglądowe

Prezent komunijny często przysparza wiele kłopotów, zwłaszcza rodzicom chrzestnym. Pewna kobieta postanowiła podzielić się swoją historią związaną z tym tematem. Nie wiedziała, co wybrać, mając skromny budżet. Skończyło się okropną draką.

Kobieta wszystko opisała w mediach społecznościowych. Przez to, że dała swojej chrześnicy skromny upominek, ucierpiały jej relacje z resztą rodziny.

Kobieta wręczyłą skromny prezent komunijny swojej chrześnicy

Pomimo tego, że przyjęcie powinno mieć wymiar symboliczny, to wiele osób przykłada dużą wagę do prezentu komunijnego. Nieprzyjemną sytuację z tym związaną opisała na Facebooku jedna internautka.

Nie było jej stać na nic wielkiego, a była matką chrzestną dziewczynki przystępującej do pierwszej komunii świętej. W ramach prezentu przekazała jej niewielką sumę pieniędzy i biżuterię. To, co wydarzyło się później, przybrało dla niej szokujący obrót.

Jakimowicz stracił pracę w "PnŚ". Teraz ujawnił prawdę o zarobkach w TVP, spadliśmy z krzeseł

Prezent komunijny zniszczył rodzinne relacje

- Dwa lata temu dałam chrześnicy złoty łańcuszek i 200 zł w kopercie, bo tylko na tyle było mnie stać. Matka dziecka, czyli moja kuzynka, opowiadała rodzinie i znajomym, jaki to ubogi prezent dałam jako matka chrzestna - napisała kobieta.

Dodała, że skończyło się na tym, że rodzina odwróciła się od niej i zerwała kontakt, bo uznała, że dziewczynka zasługuje na lepszą i bardziej szczodrą chrzestną. W sprawę postanowili zaangażować się inni internauci.

Prezent komunijny nie powinien podzielić rodziny

Wiele osób bardzo zdenerwowało się tym, jak postąpiła rodzina wobec kobiety. Mocno skrytykowali takie zachowanie i wsparli poszkodowaną kobietę.

- Wojna za płotem, a dla dużej części społeczeństwa ważne są prezenty, koperty, stroje komunijne i imprezy. Niczego to nas nie nauczyło? Nakręcajmy dalej ten pusty, żałosny teatr i wyścigi na kasę skoro siano, a nie prawdziwe wartości mamy w głowie! - brzmiał jeden z najbardziej popularnych wpisów.

Trudno się z tym nie zgodzić, prezent komunijny nie powinien być kością niezgody w rodzinie.

Źródło: plotek.pl

Tagi: komunia