Samolubna kobieta nie jest raczej wymarzoną partnerką. Czy opisałabyś samą siebie jako egoistkę? Może niekoniecznie, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z własnych wad. Jest jednak kilka sposobów na rozpoznanie, czy nie jesteś przypadkiem zbyt samolubna w związku. Poniżej znajdziesz aż 6 sygnałów świadczących o tym, że w relacji dbasz tylko o siebie. Zrób rachunek sumienia i sprawdź, co możesz zmienić na lepsze! 

Po czym poznać, że jesteś samolubna w związku? Odrobina egoizmu kryje się w każdym z nas i nie ma w tym nic złego. Jednak łatwo jest stracić równowagę między zdrowym egoizmem a byciem po prostu samolubną! Każdy problem warto zdiagnozować wcześniej, żeby móc spokojnie go wyeliminować i nie ryzykować rozpadu relacji z naszym partnerem. Przed tobą 6 dowodów na to, że samolubna kobieta nie jest atrakcyjną partnerką!

Samolubna kobieta – jak ją rozpoznać?

Jak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś robimy nie tak? Czasem ciężko jest nam rozpoznać własne wady, co uniemożliwia nam poprawienie się. Oto 6 znaków, że jesteś samolubna!

1. Milczenie zamiast rozmowy 

Po czym poznać, że kryje się w nas samolubna kobieta? Bardzo egoistyczną postawą, gdy złościsz się na partnera, jest milczenie. W związku najlepiej jest wszelkie problemy rozwiązywać od razu, najlepiej właśnie poprzez rozmowę. Co konkretnie chcesz osiągnąć poprzez nieodzywanie się do partnera? Sprawisz tylko, że będzie bardziej zestresowany, a wręcz przytłoczony twoim zachowaniem.

2. Samolubna kobieta nie słucha

Oczekujesz wysłuchania do końca, ale sama nie oferujesz tego w zamian? Jeśli nie jesteś w stanie wysłuchać swojego partnera, nie tylko, gdy mówi o swoich problemach, ale także o codziennych sprawach – może czas się nad sobą zastanowić? 

3. Czy na pewno zawsze masz rację?

Twój partner może mieć odmienne zdanie od ciebie i nie ma w tym nic złego. Dyskusje są w porządku, ale jeśli przekładasz swoje racje nad rację partnera na porządku dziennym – to czy na pewno jest to partnerstwo?

4. Ciągła krytyka

Nikt nie lubi być krytykowany – z już na pewno nie w przypadku, gdy chodzi o jego rodzinę lub przyjaciół. Samolubna kobieta ma tendencję do odcinania się od bliskich swojej drugiej połówki, a wręcz do otwartej i ostrej krytyki na ich temat.

5. Nie interesują cię potrzeby partnera

W relacjach z bliskimi musimy być czujni i wiedzieć, co się dzieje z naszym partnerem. Jakie ma pragnienia, marzenia, potrzeby? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania, warto zainteresować się bardziej naszą drugą połówką.

6. Nie dajesz partnerowi przestrzeni

Nie samym związkiem człowiek żyje. Jeżeli na samą myśl o tym, że druga połówka będzie spędzać czas z kimś innym niż ty, wywołuje u ciebie niesmak, to chyba pora, by zapanować nieco nad swoim egoizmem.

Sprawdź, czy w związku dbasz tylko o siebie:

samolubna kobieta
unsplash.com Ayo Ogunseide

Samolubna kobieta nie słucha tego, co jej partner ma do powiedzenia i nie zna jego potrzeb.

samolubna kobieta
unsplash.com Wladislaw Peljuchno

Obsesyjne kontrolowanie partnera oznacza, że jesteś egoistką.

samolubna kobieta
unsplash.com Hunter Newton

Zaufanie i poświęcanie uwagi partnerowi to podstawa udanego związku.

samolubna kobieta
unsplash.com Emiliano Vittoriosi

Milczenie, zamiast rozmowy może doprowadzić do rozpadu związku.

samolubna kobieta
unsplash.com Raw Pixel

Warto diagnozować wady swojego charakteru, żeby móc nad sobą pracować!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile żyje chomik? Ta informacja może cię mocno zasmucić
  2. Gdzie mieszka Małgorzata Rozenek-Majdan? Gwiazda ma spektakularny dom
  3. Netflix użył polskiego hitu disco-polo w swojej produkcji. Czy świat pokocha piosenkę Ona tańczy dla mnie?

 

Poprzedni artykułKobieta uratowała maleństwo na ulicy. Myślała, że to zwykły kotek, gdy odkryła prawdę, zemdlała
Następny artykułAgnieszka Woźniak-Starak odpisała fance, która też straciła męża. „Mam nadzieję, że zaświeci jeszcze słońce dla Pani jak i dla mnie „
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.