Ziemniaki to popularny dodatek wielu dań, jednak ich obieranie potrafi naprawdę obrzydzić nam ich gotowanie. Okazuje się, że tak naprawdę, od zawsze robiliśmy to źle. Jak szybko obrać kartofle? Istnieje na to jeden, genialny trik. 
 
Ziemniaki faszerowane, w mundurkach, pieczone, a nawet podsmażane na patelni. Istnieje cała gama możliwości podania tego niezwykle popularnego dodatku do obiadu. Nic jednak nie równa się ze smakiem młodych ziemniaczków okraszonych pietruszką. Okazuje się, że jeżeli najdzie nas na nie ochota, wcale nie musimy spędzać cennych minut na ich obieraniu. Ten sposób zaoszczędzi nam wiele czasu i nerwów. 
 

Jak szybko obierać ziemniaki?

Ziemniaki obierzemy bardzo szybko, jeżeli tylko zastosujemy się do jednej, ważnej zasady. Co ciekawsze, nie będzie nam do tego również potrzebna obieraczka. Nadchodzi koniec żmudnych godzin w kuchni, spędzonych na obieraniu ziemniaków, i chyba nikt nie będzie za tym tęsknił.

Powiedzmy sobie szczerze, czy istnieje osoba, która lubi obierać ziemniaki? Czynność ta stała się na tyle uciążliwa, że coraz częściej decydujemy się na ich wersję w mundurkach lub zastępujemy je kaszą czy ryżem. Pamiętajmy, że nie powinno ich zabraknąć w naszej diecie, gdyż wbrew powszechnej opinii, nie są one bezwartościowym uzupełnieniem dań. Babcine zjedz mięsko, zostaw ziemniaczki, nie ma więc odniesienia w rzeczywistości. Kartofle zawierają masę witamin, w tym witaminy A, E czy C, skrobię, potas, magnez, żelazo oraz wapń a w dodatku są bardzo mało kaloryczne. 100 gram ziemniaków to jedyne 60-70 kcal. Są zalecane w jadłospisie osób z nadciśnieniem tętniczym oraz chorych na cukrzycę. Należy pamiętać, że gotowane ziemniaki są lekkostrawne i jest to najlepszy sposób ich podania. Aby szybko je obrać, wystarczy jedynie zamiana kolejności.

  1. Mąż całymi dniami siedział w garażu. Jego żona słyszała tylko hałasy, w końcu poznała prawdę
  2. Odkryto wielką tajemnicę ojca małej Madzi. Niewiarygodne
  3. Majtki z kieszonką. Zastanawiałeś się po co istnieje? Odpowiedz mocno zaskakuje

Domowy trik

Domowy trik, na szybkie obieranie ziemniaków to… obieranie ich po ugotowaniu! Zadziwiające? Okazuje się, że całe życie wszyscy z nas popełniali jeden błąd i choć nic nie zwróci nam straconego czasu w kuchni, dzięki temu sposobowi od dziś możemy go ponownie zaoszczędzić. 

Ziemniaki dokładnie myjemy, lekko nacinamy nożem i gotujemy ze skórką. Po wszystkim cieniutka warstwa skórki odchodzi sama. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ziemniaki
Fot. kalhh, Pixabay

Obieranie ziemniaków to pracochłonne i niewdzięczne zajęcie.  

Ziemniaki
Fot. guvo59, Pixabay

Gotowane ziemniaki są bardzo zdrowe i mają mało kalorii.

Ziemniaki
Screenshot Anka Gotuje, YouTube

Sposób na szybkie obranie kartofli pokazała na swoim filmiku pewna Youtuberka, Anka Gotuje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziennikarz TVP ma problemy ze zdrowiem. Trafił do szpitala
  2. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  3. Michał Wiśniewski ma nową wokalistkę w „Ich Troje”. To jedna z jego czterech żon
  4. Miss w latach 30. i 40. Zabawne, jak wiele się zmieniło w wyborze najpiękniejszej kobiety świata
  5. Agnieszka Kaczorowska pokazała nowy dom. Wnętrze ocieka luksusem
  6. Powód jest spektakularny. Włożyła kawałek cebuli do skarpetki i poszła spać, ogrom korzyści ją zdumiał
 
źródło: gotowanie.onet.pl
Poprzedni artykułCórka Marty Kaczyńskiej pokazała zdjęcie w mocnym makijażu. Nastolatka nie jest już niewinnym dzieckiem
Następny artykułByła żona Piotra Żyły skrywała tajemnicę przed całą rodziną. Dowiedzieli się, gdy było za późno
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.