Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Kosmetyczka spojrzała na paznokcie klientki i zamarła. To, co zobaczyła, zmusiło ją do pilnej interwencji
Michał Fitz
Michał Fitz 21.03.2023 22:05

Kosmetyczka spojrzała na paznokcie klientki i zamarła. To, co zobaczyła, zmusiło ją do pilnej interwencji

paznokieć
fot. CanvaPro; facebook.com

Często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą być poważnie chorzy. Dobitnie przekonała się o tym klientka jednego z salonów kosmetycznych w USA. Specjalistkę zaniepokoił bowiem jej paznokieć. Dlaczego?

Doświadczona kosmetyczka momentalnie nabrała podejrzeń. Niewykluczone, że uratowała klientce życie.

Kosmetyczkę zaniepokoił jej paznokieć

Jean Skinner każdego dnia od wielu lat obsługiwała wiele kobiet. W swojej karierze widziała więc już dłonie zaniedbane mniej lub bardziej, dlatego niewiele mogło ją zaskoczyć. Zszokowało ją jednak to, co zobaczyła na palcu jednej z klientek.

Choć ta dbała o higienę, a jej paznokcie nie wyglądały na bardzo zaniedbane, zobaczyła pod jednym z nich coś, co aż przyprawiło ją o gęsią skórkę. Momentalnie poleciła kobiecie, by ta udała się do specjalisty.

Ojciec Dawida Kubackiego zdradził szczegóły rodzinnego dramatu. Wiadomo, kiedy jego synowa udała się do szpitala

Co było pod paznokciem?

Klientka została poinformowana, że to, co ma pod paznokciem, wcale nie musi być krwiakiem powstałym w wyniku uderzenia. Plamka wyglądała bowiem zbyt podejrzanie. Gdy kobieta udała się z nim do lekarza, po badaniach usłyszała tragiczną diagnozę - czerniak.

Dzięki sprawne interwencji kosmetyczki nowotwór został wykryty na tyle wcześnie, by móc mu przeciwdziałać. Gdyby nie ona, nieświadoma klientka mogłaby bagatelizować tę plamkę do momentu, w którym byłoby już za późno na pomoc.

Paznokieć klientki jako przestroga

Jean Skinner z pewnością mogła być z siebie dumna. Stwierdziła jednak, że jedna taka szczęśliwa interwencja nie wystarczy. Poprosiła więc klientkę o możliwość opublikowana zdjęcia jej palca w mediach społecznościowych.

W ten sposób chciała szerzyć świadomość na temat zdradzieckiego czerniaka. Ludzie kojarzą go bowiem ze zmianami na skórze, mało kto zdaje sobie sprawę, że nowotwór może też znaleźć się pod paznokciem, a taka wiedza ma szanse uratować życie.

Zobacz zdjęcie:

paluch.JPG
fot.facebook.com/JeanSkinner

Źródło: Webniusy

Tagi: paznokieć