Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Przepisy > Maski w płachcie – dlaczego warto ich używać?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 30.11.2020 23:20

Maski w płachcie – dlaczego warto ich używać?

maski w płachcie
fot. linh ha, www.unsplash.com

Składniki te są rozpuszczone w wodnym roztworze. Arkusz zapobiega szybkiemu odparowaniu wody i wydłuża czas potrzebny na wniknięcie składników w głąb skóry. Dzięki temu maski w płachcie przewyższają efekty tradycyjnej pielęgnacji cery.

Każda maska nasączona jest innym serum. Zazwyczaj są to dobroczynne dla skóry składniki, takie jak kwas hialuronowy, czy witaminy.

Jakie są ich korzyści?

To bardzo proste! Wystarczy wyjąć maskę z opakowania, pozostawić ją na twarzy na 20-30 min, a następnie zdjąć i wklepać pozostałe serum bezpośrednio w cerę (nie wolno go zmywać, niepotrzebnie stracisz jego drogocenne właściwości).

Czym są maski w płachcie?

Maski w płachcie przynoszą szybkie i zauważalne efekty. Niektóre z nich nawilżają, inne rozjaśniają i ujędrniają cerę. Jest to zależne od rodzaju serum, w którym są one zanurzone.

Jak działają maski w płachcie?

Tych masek używa się tylko raz. Są pakowane pojedynczo, dzięki czemu są szybkie, wygodne i łatwe w użyciu.

To kolejny kosmetyczny must have – maski w płachcie. Dlaczego stały się aż takim hitem? W tym artykule prezentujemy, dlaczego warto mieć je w swojej łazience.

Maski w płachcie to tkaniny wycięte w kształcie twarzy i nasączone serum. Arkusz składa się z różnych materiałów, w tym papieru, włókien i różnego rodzajów żelów, którymi są nasączane.

Maseczki możesz nakładać nawet kilka razy w tygodniu. Jest to bardzo wygodne i nie wymaga od nas zbyt wiele czasu.

Jak używać maski w płachcie?

Pamiętaj jednak, że ich celem jest odżywienie, a nie złuszczanie i oczyszczenie skóry. Maski w płachcie w obu przypadkach nie są aż tak skuteczne, jak te w postaci kremu.

Tagi: