Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Mąż zgotował jej piekło. Przed świętami postanowiła się zemścić. Gdy zobaczył mieszkanie zbladł ze strachu
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 23.12.2023 18:27

Mąż zgotował jej piekło. Przed świętami postanowiła się zemścić. Gdy zobaczył mieszkanie zbladł ze strachu

świąteczny salon, mężczyzna
Kobieta postanowiła zemścić się na mężu przed świętami. Fot. Canva

Alicja przez lata tkwiła w toksycznym małżeństwie, w którym mąż zawsze patrzył na nią z góry. Tuż przed świętami obmyśliła więc zaskakujący plan, jak w brawurowy sposób zakończyć ten związek. To, w jakim stanie jej mąż zastał mieszkanie, musiało być dla niego szokiem. Pod choinką znalazł dla siebie prezent, jednak z takiego “upominku” nie mógł być zadowolony.

Historia z życia: Kobieta postanowiła zakończyć toksyczne małżeństwo

Czytelniczka portalu “styl.fm” w liście do redakcji postanowiła opowiedzieć historię ze swojego życia. Alicja przez 5 lat trwała w małżeństwie z człowiekiem, który zupełnie jej nie szanował. Tuż przed świętami postanowiła zakończyć toksyczny związek.

Mój mąż nigdy nie traktował mnie tak, jak mąż nie powinien traktować żony. Byłam sprzątaczką, byłam kucharką, byłam kochanką, ale nie byłam żoną. Zawsze mąż pokazywał mi, że jestem kimś gorszym niż on — jestem jego służącą. Po 5 latach nie wytrzymałam. Na święta dla męża przygotowałam specjalną niespodziankę. Ale się zdziwi... – zaczęła swoją opowieść internautka.

Kobieta opisuje, że przez 5 lat małżeństwa była zmuszona być na każde skinienie męża, który nie znosił sprzeciwu. Uzależnił ją od siebie zarówno psychicznie, jak i finansowo. Nie pozwalał Alicji na samodzielne podejmowanie żadnej decyzji — to on mówił, w co ma się ubierać, co kupować, gdzie wychodzić. Jeśli mu się sprzeciwiała, musiała liczyć się z konsekwencjami:

Kontrolował każdy aspekt mojego życia, a jak coś zrobiłam źle, karał mnie w różny sposób. Najczęściej po prostu zabraniał mi kolejnych rzeczy. Z dnia na dzień było gorzej. Te 5 lat to najgorszy czas w moim życiu. A ja nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy – relacjonuje kobieta.

Po śmierci żony na Wigilię zaprosiłem bezdomną. Dzieci nie wytrzymały, gdy się dowiedziały. Byłem w szoku, po tym, co zrobiły Teściowie zaprosili na Święta męża z synami, ale mnie nie chcieli. Kiedy usłyszałam powód, kolana się pode mną ugięły

Historia z życia: Kobieta wpadła na pomysł, jak zemścić się tuż przed świętami

Alicja przez 5 lat nawet nie zdawała sobie sprawy, że żyje w toksycznej relacji. Dopiero dzięki pomocy siostry zdała sobie sprawy, że jej małżeństwo to katastrofa. To właśnie wtedy postanowiła wziąć swój los we własne ręce.

Pewnego dnia porozmawiałam z siostrą, a ona uzmysłowiła mi, że w moim małżeństwie coś jest nie tak i nie powinno to wszystko wyglądać w taki sposób. Wtedy też siostra zapisała mnie do psychologa. Chodziłam tam w tajemnicy przed mężem przez rok. Wreszcie dojrzałam teraz do tego, aby podjąć taką, a nie inną decyzję – opisuje kobieta.

Obmyśliła więc plan, by zakończyć małżeństwo tuż przed świętami — czasem, który jej wierzący mąż zawsze utożsamiał ze spokojem, miłością i rodzinną atmosferą. Alicja uznała, że to właśnie wtedy wiadomość o odejściu najbardziej zaboli jej męża. Była pewna, że ten niczego się nie domyśla, dlatego przystąpiła do realizacji swojego pomysłu. 

Zasłużył za te wszystkie grzechy wobec mnie. Postanowiłam, że na święta wyprowadzę się z domu i zostawię mężowi pozew o rozwód jako świąteczny prezent – wytłumaczyła na łamach listu.

Zrobiła dokładnie tak, jak postanowiła. Gdy mąż był w pracy, ona spakowała wszystkie swoje rzeczy do samochodu siostry. Wcześniej skontaktowała się z prawnikiem, który pomógł jej złożyć pozew o rozwód. Papiery dla męża upchnęła w kopertę i starannie ją zakleiła. Postanowiła, że zostawi ją jako prezent pod choinką. Wyszła z mieszkania nawet się za siebie nie oglądając.

ZOBACZ TEŻ: Mój mąż wyszedł w wigilię po papierosy, nigdy już nie wrócił. Wysłał porażającą wiadomość do dzieci

Historia z życia: Jej mąż po powrocie do domu przeżył szok

Gdy mąż Alicji wrócił z pracy do domu, przeżył niemały szok. Na początku wydawało mu się, że ktoś włamał się do ich mieszkania, ponieważ brakowało wielu rzeczy jego żony. Szybko jednak niepokój zastąpiła złość, gdy zorientował się, że niepokorna małżonka nie wypełniła swojej “powinności” i nie przygotowała mu obiadu. W dodatku gdzieś wyszła, nic mu nawet nie mówiąc. Już planował, w jaki sposób rozliczy się z nią po powrocie, gdy nagle zorientował się, że w salonie pod choinką leży koperta. Gdy zobaczył jej zawartość, zbladł.

Mężczyzna próbował dodzwonić się do Alicji, jednak bezskutecznie. Kobieta za namową siostry zablokowała jego numer. Te święta oboje zapamiętają już na zawsze. Czytelniczka portalu nie żałuje jednak swojej decyzji. To, że udało jej się uwolnić spod wpływów toksycznego męża, a dodatkowo zagrała mu na nerwach, było dla niej najlepszym prezentem.

źródło: styl.fm

Tagi: wigilia