Pragniesz lekkich, subtelnych fal, ale wykonanie ich na lokówce jest trochę zbyt czasochłonne i irytujące? Co powiesz na to, że możesz stworzyć idealne plażowe fale za pomocą prostownicy do włosów, którą masz w swojej łazience? Jest to nie tylko o wiele łatwiejsze, niż kręcenie włosów na lokówkę, a prezentuje się równie efektownie! Jak uzyskać plażowe fale za pomocą prostownicy?

Jak uzyskać plażowe fale za pomocą prostownicy?

Przygotuj pasma za pomocą suchego szamponu

Masz cienkie włosy, które nie skręcają się, mają jedwabiście miękką teksturę, bez przyczepności? Niezależnie od tego, czy pracujesz nad świeżo umytymi włosami, czy stylizujesz je trzeciego dnia, przygotuj się na to, używając suchego szamponu. Nada on pasmom struktury i sprawi, że fryzura będzie układać się lepiej i bardziej trwale. Podobnie jak w przypadku każdej stylizacji na gorąco, warto zastosować także kilka pryśnięć środka chroniącego przed ciepłem, aby włosy były ładne i zdrowe.

Trzymając prostownicę pod kątem, włóż pasmo włosów o szerokości 5 cm między zaciski i odwróć narzędzie od twarzy, aby wykonać pierwsze zgięcie. Następnie, delikatnie zsuń ją nieco w dół i odwróć ponownie w kierunku przeciwnym do twarzy. Powtórz tę metodę, aż wykonasz tę czynność na całej fryzurze. Nie staraj się, aby uzyskać idealną stylizację. Naszym celem jest luźny, ,,niewykończony” (choć to tylko pozory) wygląd. Gdy całość jest już gotowa, przeciągnij palcami przez loki i spryskaj je lakierem.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.