Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Ukradła antyki z mitycznego miejsca. Przerażające, co spotkało ją potem. Więzienie przy tym to byłby pikuś
Michał Fitz
Michał Fitz 20.01.2024 12:27

Ukradła antyki z mitycznego miejsca. Przerażające, co spotkało ją potem. Więzienie przy tym to byłby pikuś

Świątynia
fot. CanvaPro

Już nawet małe dzieci uczy się, że nie wolno kraść. Czasem jednak pokusa jest dla niektórych zbyt silna. Przeważnie, gdy się jej ulega, ponosi się po prostu konsekwencje prawne. Nie było tak w przypadku pewnej kobiety, która rozkradła antyczne miejsce. Na nią spadła dużo bardziej surowa kara.

Pompeje - miasto zalane przez wulkan

Pompeje to legendarna, wręcz mityczna miejscowość znajdująca się na południu Włoch, nieopodal Neapolu. Tysiące lat temu strawił ją żar Wezuwiusza, potężnego wulkanu położonego w pobliżu. Lawa zalała wioskę, jednocześnie zatrzymując ją w czasie.

Dziś Pompeje są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych we Włoszech. Zjeżdżają do nich turyści z całego świata. Choć sklepów z pamiątkami nie brakuje, bo miejscowi starają się zarobić na wulkanie jak najwięcej, to tradycyjne podarki nie wszystkich satysfakcjonują.

Izabela Trojanowska: „Chciał, żebym zdjęła stanik”. Roman Wilhelmi dopuszczał się skandali nie tylko w życiu, ale też na planie To miał być najważniejszy moment w jej życiu. Edyta Golec po latach wyjawiła, co zgotowano jej w dniu ślubu

Okradła Pompeje

Pokusie zabrania do domu prawdziwego antyku, który faktycznie ma tysiące lat, nie oparła się pewna Kanadyjka. Ta dopiero po latach się do wszystkiego przyznała. Jakiś czas temu wyjawiła, że odwiedziła to miejsce w 2005 roku i zabrała z niego 2 mozaiki oraz część amfory.

Kontrolę celną udało jej się obejść, ale najwidoczniej rzymscy bogowie patrzyli jej bardzo uważnie na ręce. Z czasem bowiem jej życie zamieniło się w koszmar, a kobieta sama w 2020 roku stwierdziła, że obwinia o to właśnie pompejską klątwę - karę za kradzież antyków.

ZOBACZ TEŻ: Gosia Andrzejewicz poprosiła fanów o wsparcie działalności, choć gra dziesiątki koncertów rocznie. Aż trudno uwierzyć, że tak to wyjaśniła

Ukradła antyki, dostała raka

Kobieta w swoim wyznaniu opowiedziała o poważnych problemach zdrowotnych, z którymi przyszło jej się zmagać po wizycie we Włoszech. Dopadł ją rak piersi. Mało tego, po pierwszym leczeniu, które zakończyło się pozytywnie, choroba wróciła.

Na tym nie koniec. Poniekąd z uwagi na koszty leczenia, cała jej rodzina popadła w poważne problemy finansowe. Choć oczywiście taki nieszczęśliwy splot wydarzeń można tłumaczyć na wiele sposobów, Nicole, bo tak ma na imię nieszczęśniczka, do dziś uważa, że to klątwa, która spadła na nią za kradzież antyków.

Źródło: o2

Tagi: kobieta