Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > "Foliowy trik" podbija dyskonty. Ta sztuczka jest prawdziwym hitem
Anna Borkowska
Anna Borkowska 12.02.2024 11:27

"Foliowy trik" podbija dyskonty. Ta sztuczka jest prawdziwym hitem

"Foliowy trik" podbija dyskonty. Ta sztuczka stała się prawdziwym hitem. Zobacz wideo
"Foliowy trik" podbija dyskonty. Ta sztuczka stała się prawdziwym hitem. Zobacz wideo, Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Coraz częściej słyszymy, że dotykanie pieczywa gołymi rękami w sklepie jest niewskazane. Ale co zrobić w sytuacji, gdy brakuje nam rękawiczek przy stoisku z pieczywem? Na szczęście, dzięki dostępowi do internetu, możemy znaleźć mnóstwo przydatnych wskazówek i porad, które pomogą nam poradzić sobie z tym problemem. 

Każdy z nas lubi świeże wypieki

Większość z nas uwielbia delektować się świeżym pieczywem, smarując je masłem lub innymi pysznymi dodatkami. Jednakże, popularność chrupkiego i świeżego pieczywa sprawia, że szybko znika ono z półek supermarketów, co często prowadzi do braku folii do nakładania pieczywa dłonią w sklepach.

Warto podkreślić, że dotykanie pieczywa gołą dłonią jest niezalecane, ponieważ może to przenieść niepożądane drobnoustroje na powierzchnię chleba czy bułek. Dlatego też, konieczne jest korzystanie z odpowiednich środków, takich jak foliowe rękawiczki do nakładania pieczywa. Co jednak, gdy takiej folii zabraknie? 

Na szczęście, istnieje prosty trik, który pozwala na pakowanie pieczywa w foliową torebkę bez konieczności bezpośredniego dotykania go dłonią.

Kasjerzy nie tolerują takiego zachowania w sklepach Klienci znaleźli sposób na kolejki. "Zwykłe buractwo"

Trik z folią - znacie go?

Przyszliście do sklepu po swoje ulubione pieczywo i zauważyliście, że nie ma foliowych rękawiczek? Wystarczy użyć prostej sztuczki - założyć foliową torebkę na rękę, a następnie chwycić pieczywo przez woreczek. Po umieszczeniu chleba czy bułki w torebce, można delikatnie wyciągnąć rękę, pozostawiając pieczywo w torebce bez bezpośredniego kontaktu z dłonią. Ta prosta technika pozwala zachować higienę i świeżość pieczywa jednocześnie.

Autor viralowego filmiku, który szybko stał się hitem na Facebooku, pokazał genialny sposób na pakowanie pieczywa. Wziął foliową torebkę i użył jej jak rękawiczki, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z jedzeniem. Potem sprytnie przerzucił tą samą torebkę w taki sposób, że pieczywo znalazło się bezpośrednio w środku opakowania. To prosty, ale niezwykle praktyczny trik!

Dlaczego lepiej nie dotykać pieczywa gołą dłonią w sklepie?

Dłonie mogą być nośnikiem różnych drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Dotykając pieczywo gołą dłonią, istnieje ryzyko przeniesienia tych mikroorganizmów na jego powierzchnię, co może prowadzić do zanieczyszczenia produktu spożywczego.

W przypadku osób pracujących w przemyśle spożywczym, jak również w sklepach spożywczych, istnieje ryzyko przenoszenia chorób, jeśli dotykają one żywności gołą skórą. Dlatego też, przestrzeganie odpowiednich norm higieny i korzystanie z narzędzi takich jak rękawiczki lub folia, jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności i ochrony zdrowia publicznego.

Dotykanie pieczywa gołą dłonią może również prowadzić do szybszego psucia się produktu. Wilgoć, oleje i bakterie z naszej skóry, mogą przyczynić się do zmiany smaku, konsystencji i wyglądu pieczywa, co skraca jego trwałość i wpływa negatywnie na jakość.

Dlatego lepiej jest korzystać z narzędzi takich jak folia lub rękawiczki, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z żywnością i zapewnić zachowanie jej świeżości oraz zapobiec potencjalnemu zanieczyszczeniu.