Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mąż zdradził Katarzynę Łaniewską. Trudno uwierzyć, co działo się później w życiu gwiazdy „Plebanii”
Michał Fitz
Michał Fitz 21.06.2022 11:59

Mąż zdradził Katarzynę Łaniewską. Trudno uwierzyć, co działo się później w życiu gwiazdy „Plebanii”

Katarzyna Łaniewska
youtube.com/tvpseriale

Zdarza się tak, że aktorzy znani z zabawnych albo poczciwych ról prywatnie przeżywają niemałe dramaty, o których widzowie nie mają pojęcia. W Stanach Zjednoczonych za taki przykład można uznać Robina Williamsa. U nas za to sporo przeszła Katarzyna Łaniewska.

Znana z roli sympatycznej gospodyni księdza z serialu „Plebania” aktorka musiała w pewnym momencie swojego życia pogodzić się z wyjątkowo bolesną zdradą. Przez nią na długi czas straciła zaufanie do mężczyzn. To jednak w pewnym momencie wróciło.

Przez co przeszła Katarzyna Łaniewska?

Katarzyna Łaniewska pierwszy raz wyszła za mąż zaraz po trzecim roku studiów. Jej małżonkiem został Ignacy Gogolewski. Niestety, młodzieńcza miłość nie przetrwała próby czasu, a relacja rozpadła się w przykry sposób. Mężczyzna odszedł bowiem do innej kobiety i na domiar złego sąsiadki, która mieszkała w tej samej klatce kilka pięter niżej. Dopiero po latach aktorka była w stanie z tego żartować. Wcześniej był to dla niej bolesny cios, przez który miała problem z zaufaniem.

Po wielu latach poznała drugiego męża, do którego z początku i tak nie mogła się przekonać. Poznała go przypadkiem, a ten poprosił o numer telefonu. Przy jego pomocy kilka razy próbował umówić się na kawę z aktorką, ale bezskutecznie. Tę na randkę z mężczyzną namówiła dopiero córka z pierwszego małżeństwa. Dzięki niej mama znalazła sobie drugiego męża, z którym żyła aż do jego śmierci.

Córka Łaniewskiej, Agnieszka Gogolewska była oczkiem w głowie aktorki i jak sama artystka przyznawała, największym skarbem, który otrzymała od niewiernego męża. Właśnie ze względu na swoją pociechę utrzymywała dalsze kontakty z byłym ukochanym, ponieważ potrzebowała jego pomocy w jej wychowaniu.

Z jakich jeszcze ról możemy kojarzyć Katarzynę Łaniewską? Odgrywała także rolę Solskiej w komediach z serii „Kogel-mogel”. Poza tym pojawiła się również w „Czterdziestolatku”, „Plebanii” oraz „Tulipanie”. Jednocześnie na przestrzeni swojej kariery pracowała też w aż 5 różnych stołecznych teatrach.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Rolnik szuka żony”: Marta Paszkin na ostatniej prostej przed porodem. Próbuje go przyspieszyć
  2. „Dzień dobry TVN” bez wieloletniej prowadzącej? Właśnie ogłosiła „początek nowej zawodowej drogi”
  3. Dawid Kwiatkowski jak Freddie Mercury. Muzyk pokazał więcej, niż się spodziewali

Źródło: se.pl