Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Przepisy > Ranking najlepszych zup świata: polskie robią furorę, te potrawy zachwyciły wszystkich
Michał Fitz
Michał Fitz 15.04.2023 22:40

Ranking najlepszych zup świata: polskie robią furorę, te potrawy zachwyciły wszystkich

zupa
fot. CanvaPro

Jedno z najmądrzejszych polskich przysłów mówi: “Cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Jak się okazuje, idealnie odnosi się ono do naszej rodzimej kuchni. Podczas gdy mnóstwo Polaków zachwyca się włoskimi, greckimi czy azjatyckimi potrawami, na świecie wśród zup furorę robią nasze dania.

Tak przynajmniej wynika z prestiżowego plebiscytu portalu “Taste Atlas”, w którym głosują ludzie z całego świata.

Polskie zupy docenione

Wspomniany portal każdego roku publikuje rankingi różnych rodzajów dań z całego świata, chociażby pierogów czy zapiekanek. Kilka dni temu światło dzienne ujrzały wyniki plebiscytu na najsmaczniejszą zupę na świecie. Okazuje się, że jedna z naszych zajęła drugie miejsce!

Mowa o żurku, którym zachwycają się ludzie z całego świata. Trudno się zresztą dziwić, bo mówimy tu o pysznej, gęstej, pożywnej i nieco kwaśnej zupie, do której można wrzucić wiele dodatków. Nic dziwnego, że trafia w kubki smakowe niemal wszystkich mieszkańców globu.

Familiada: "co może przyjść, chociaż nie ma nóg?" Odpowiedzi rozkładają na łopatki

Nie tylko żurek zachwycił świat

Żurek znalazł się na podium wspomnianego wyżej zestawienia, ale nie jest jedyną polską zupą, którą wyróżniono. Mało tego, żaden inny kraj nie ma w tym liczącym 50 pozycji rankingu więcej dań od Polski!

Poza żurkiem znalazło się także miejsce dla rosołu, który zajął 35. lokatę. Stawkę zamyka zupa borowikowa z barszczem czerwonym, które odpowiednio znalazły się na 48. i 49. miejscu.

Jaka jest najsmaczniejsza zupa na świecie?

Miłośnicy kulinariów z całego świata uznali, że najpyszniejszą zupą na planecie jest tonkotsu ramen. Przyrządza się go na bulionie z kości i racic wieprzowych, czemu zawdzięcza swój kolor i gęstość. Podaje się go z gotowanym jajkiem, makaronem i plastrami wieprzowiny.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że serca miłośników zup skradły także meksykańskie dania. Kraj ten ma bowiem na liście tyle samo przedstawicieli co Polska. Może więc warto dać jednej z nich szansę w najbliższy weekend?

Zobacz post:

Tagi: zupa