Ideałem jest gładka, jednolita, promienna cera. Niestety często zmagamy się z niedoskonałościami, z którymi trudno walczyć domowymi metodami. Na szczęście na rozszerzone pory, trądzik, przebarwienia, pierwsze zmarszczki czy nawet blizny są skuteczne zabiegi. Oto kilka z nich.

Jesień i zima to idealne pory do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Większość z nich opiera się na kwasach, a te należy stosować wtedy, gdy nie planujemy słonecznych kąpieli. Podobnie jest z zabiegami opartymi na laseroterapii. 

Rozszerzone pory i trądzik

Combo Skin to idealny zabieg na rozszerzone pory. Prz okazji wygładza skórę, oczyszcza ją z niedoskonałości, nawilża, a nawet ujednolica jej koloryt. – Nasi eksperci w jednym zabiegu połączyli trzy kwasy – mówi TOP EXPERT Agnieszka Lisiewicz z Yasumi Gdańsk Madison. – Bakteriobójczy kwas salicylowy, kojąco-nawilżający kwas laktobionowy, odmładzająco-wygładzający kwas ferulowy. Wielokierunkowe działanie trzech kwasów sprawia, że podczas jednego zabiegu niwelujemy kilka problemów jednocześnie: rozszerzone pory, stany zapalne, przebarwienia – kontynuuje Agnieszka Lisiewicz. Na koniec zabiegu klient, już w domu, myje twarz i aplikuje na nią specjalistyczną ampułkę, nawilżającą i poprawiającą strukturę skóry. 

Przebarwienia

Ferulic Acid Peel, czyli peeling chemiczny oparty na połączeniu kwasu ferulowego oraz kwasów owocowych: jabłkowego, mlekowego oraz cytrynowego. – Działa depigmentacyjnie. Zapobiega gromadzeniu się melaniny w jednym miejscu i powstaniu przebarwień – tłumaczy Magda Ziemak – TOP EXPERT oraz manager YASUMI Powiśle Warszawa. Ten zabieg można wykonywać przez cały rok, ale: 14 dni przed nie wolno stosować zabiegów złuszczających, woskowania, depilacji, elektrolizy, 14 dni przed zabiegiem nie wolno smarować skóry preparatami zawierającymi retinoidy, a 6 miesięcy przed zabiegiem nie wolno połykać preparatów z retinoidami, 14 dni przed zabiegiem i 3 tygodnie po zabiegu nie wolno się opalać ani na słońcu, ani w solarium. Po Ferulic Acid Peel może pojawić się niewielki rumień, uczucie ściągania, łuszczenie naskórka, dlatego trzeba intensywnie nawilżać skórę. Mogą pojawić się też małe strupki, których nie wolno zdrapywać. Szybko jednak znikną, a my po kilku dniach będziemy mogli cieszyć się promienną, odświeżoną i jędrną skórą. 

Zmarszczki i blizny

Laser frakcyjny CO2 – to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania zmarszczek i blizn. Polega na uszkodzeniu skóry, by pobudzić ją do regeneracji. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry. Pochłania je zawarta w komórkach woda. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do natychmiastowego podgrzania wody w tkance, a wydzielone ciepło prowadzi do mikrouszkodzeń kolagenu, a tym samym skóry. I zaczyna się proces regeneracji. Skóra złuszcza się i zagęszcza. Zmarszczki ulegają spłyceniu i skróceniu, zwiększa się elastyczność, a blizny, przebarwienia stają się coraz mniej widoczne. Odczucia z zabiegu można porównać do delikatnego, krótkotrwałego ukłucia. Aby zwiększyć komfort, eksperci przed zabiegiem aplikują specjalistyczny krem. 

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.