Znaki zodiaku różnią się od siebie sposobem patrzenia na świat, temperamentem czy poczuciem humoru. Jakie życiowe motto/słowa znanej osoby są odpowiednie do twojego uosobienia? Twardo czy lekko stąpasz po ziemi? Przeczytaj tekst, a wszystkiego się dowiesz.

Każdy zodiak się od siebie różni i każdemu z nich przyświeca inna życiowa mantra. Jesteście ciekawa jaka? Sprawdźcie, a potem oceńcie czy się z nią zgadzacie.  To świetna zabawa. 😉

Jakie motto mają poszczególne znaki zodiaku?

Baran – Energia nigdy nie idzie na marne, jeśli chodzi o miłość lub nienawiść. (Poza ciszą, Jonathan Carroll). Słowa te odzwierciedlają osobowość Baranów, które czerpią niebywałą przyjemność z intensywnych doznań. Jonathan Carroll to z kolei amerykański pisarz, który specjalizuje się w realizmie magicznym. Twórca fantastyki. Pierwszą swoją powieść napisał w wieku 20 lat, jednak nigdy nie została ona opublikowana. Jest autorem słów do piosenki Budki Suflera – Dancing with Ghosts oraz Breathing You.

Byk – Przyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego (Epikur). Byki uwielbiają cieszyć się z małych rzeczy, dobre jedzenie, podróże, wygodne ubrania. Takie rzeczy są dla nich bardzo ważne. To bardzo schludne i zadbane osoby, które w drobiazgach odnajdują prawdziwe szczęście. Epikur to grecki filozof, który w swoich przemyśleniach kładł duży nacisk na pojęcie szczęścia i sposoby na jego osiągnięcie.

Jakie cytaty charakteryzują znaki zodiaku?

Biźnięta – Nie gniewem, lecz śmiechem się zabija (Fryderyk Nietzchze). Bliźnięta swoich wrogów traktują w sposób najbardziej dla nich bolesny, bo po prostu ich ignorują lub z nich drwią, a nie od dziś wiadomo, że obojętność boli najbardziej. Nie trzymają długo uraz i z uśmiechem mkną przez swoje życie. To lekkoduchy, które potrafią być bardzo złośliwe.

Rak – Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło. (Ryszard Kapuściński). Raki to bardzo wrażliwe znaki zodiaku, które często zamykają się w sobie, bo nie mają odwagi i siły na walkę z okrucieństwem tego świata. Jednocześnie wiedzą, że znieczulica nie prowadzi nas do niczego dobrego, są zatem często bardzo sfrustrowane. Ryszard Kapuściński nazywany jest cesarzem reportażu. To drugi, po Stanisławie Lemie, polski autor, którego teksty są najczęściej tłumaczone na inne języki.

Lew – Lustereczko moje pytam Cię codziennie, czy jest ktoś na świecie piękniejszy ode mnie? (Bracia Grimm, Królewna Śnieżka) Lwy znane są ze swojej próżności i narcyzmu. Te znaki często przeceniają swoje możliwości, jednak jest im to wybaczane z uwagi na duży urok osobisty, którym zwabiają do siebe innych.

Jakie cytaty pasują do znaków zodiaku?

Panna – Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego oczach. (Carl Rogers) Panny są bardzo empatyczne, dużą wagę przykładają do walki o istoty bezbronne, takie jak dzieci czy zwierzęta. To oddani przyjaciele, którzy wymagają od siebie bardzo dużo i zawsze można liczyć na ich pomoc.

Waga – Ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, lecz sposób, w jaki je widzą. (Epiktet) Wagi nie lubią konfliktów, cenią spokój i harmonię. Często dają sobą manipulować, czasem poddają się nim (manipulacjom) wyłącznie dla świętego spokoju. To ludzie, którzy cenią spokój, a jednocześnie są ufni i towarzyscy. Lubią luksus.

Skorpion – Całe szczęście i pomyślność naszego życia zależy od dobrego użytku, jaki zrobimy z naszych namiętności. (Kartezjusz) Zodiaki te znane są ze swojej olbrzymiej pasji do życia i ognistego temperamentu. Brak nowych wyzwań, marzeń i miłości to dla nich śmierć za życia. Muszą czuć, że w ich żyłach pulsuje krew, a energia, która w nich drzemie, będzie wykorzystana. To dla nich najważniejsze.

Strzelec – Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. (Phil Bosmans) Strzelce we wszystkim doszukują się pozytywów, a załamanie nerwowe raczej im nie grozi. To najwięksi optymiści ze wszystkich zodiaków! 

Znaki zodiaku charakterystyka

Koziorożec – Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana (Albert Einstein) Koziorożce to prawdziwi tytani pracy, zawsze pilnują, aby była ona wykonywana sumiennie.

Wodnik – Im więcej przyzwyczajeń, tym mniej niezależności. (Jonathan SwiftWodniki ciężko okiełznać i nawet jeśli wydaje nam się, że to się udało, one szybko sprowadzą nas na ziemię. Są nieprzewidywalne.

Ryby – Kultura – to, co zostaje, kiedy zapomnisz wszystko, czego się nauczyłeś. (Selma LagerlöfRyby uwielbiają sztuke, kulturę i wszystko, co z nimi związane. To prawdziwe artystyczne dusze! Wrażliwe na piękno i bardzo emocjonalne.

via GIPHY

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znaki zodiaku. Dowiedź się, gdzie poznasz swoją prawdziwą miłość!
  2. Te znaki zodiaku, będą miały cudowną jesień
  3. Te znaki zodiaku najbardziej kochają… jedzenie. Jesteś wśród nich?

źródło: polki.pl

Poprzedni artykułMartyna Wojciechowska dzieci: Podróżniczka ma dwie piękne córeczki, jedna jest adoptowana
Następny artykułMałgorzata Rozenek dzieci: Jej dwóch synów wyrasta na prawdziwych przystojniaków
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.