Często budzisz się o 3 rano? To może być ostrzeżenie. Godzina ma symboliczne znaczenie
Godzina 3 w nocy jest owiana wieloma historiami i teoriami, które krążą nierzadko wokół sił nadprzyrodzonych, a nawet duchów. Budzenie się o tej godzinie, jak się okazuje, jest jednak powszechnym problemem. Zwykle w nocy budzimy się bowiem kilka razy, ale zwykle o tym nie pamiętamy, inaczej jest w przypadku pobudek o 3 w nocy. Taka sytuacja ma kilka naukowych wytłumaczeń. Niektórzy jednak wolą skłaniać się do wyjaśnień duchowych.
Budzenie się o 3 godzinie
Eksperci od dziedziny snu są zdania, że najczęstszym powodem budzenia się o godzinie 3 nad ranem jest fakt, że wówczas często wchodzimy w fazę REM, w której śnimy. To właśnie wtedy najłatwiej się wybudzić, ale czasami problemem może być ponowne zaśnięcie i odprężenia. Zwykle taka sytuacja przydarza się właśnie w okolicy godziny 3 w nocy. Wówczas występuje wzmożona praca mózgu, a myśli skupiające się na zmartwieniach i obawach podświadomie zakłócają regenerację i zaburzają jakościowy sen. Około godziny 3 nad ranem zwykle także obniża się poziom melatoniny w organizmie, co często doprowadza do pobudek o tej porze.
Miał pójść do mieszkania ofiar tragedii na promie. Dramatyczne kulisy, niestety się spóźnił!Duchowe znaczenie budzenia się o 3 godzinie
Niektórzy wolą skłaniać się jednak ku wyjaśnieniom duchowym pobudek o 3 w nocy. Niektórzy skłaniają się ku wyjaśnieniu, że o tej porze świat duchowy i fizyczne są słabe i coś ze świata duchowego chce wzbudzić uwagę, albo anioł stróż stara się przekazać jakieś ostrzeżenie.
Są także osoby przekonane o wyjątkowym znaczeniu budzenia się o godzinie 3:33, co ma być znakiem próby kontaktu przez anioła stróża.
Inne hipotezy odnośnie budzenia się o 3 godzinie
Poza aspektami związanymi z fazami snu i aspektami fizycznymi oraz duchowymi są także inne hipotezy dotyczące budzenia się akurat o 3 w nocy. Zgodnie z nią taka poza jest związana z naszymi przodkami, którzy w nocy pozostawali czujni z powodu otaczającej ich ciemności i wynikających z tego zagrożeń. Zwolennicy tej teorii są zdania, że łatwe wybudzanie się w nocy wynika właśnie z pozostałości metod obronnych wypracowanych przez naszych odległych przodków.
Źródło: signo.net.br, medonet.pl