Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Kara dożywocia dla 16-letniego chłopca. Dwa lata temu jego zbrodnią żyło całe USA
Michał Fitz
Michał Fitz 26.03.2023 14:24

Kara dożywocia dla 16-letniego chłopca. Dwa lata temu jego zbrodnią żyło całe USA

dożywocie
fot. facebook.com/CourtTV

W Stanach Zjednoczonych właśnie padł wyrok, na który oczekiwała większość kraju. Bardzo głośno było tam bowiem o bestialskim morderstwie, którego dopuścił się nastolatek. Choć chłopak nie jest jeszcze nawet pełnoletni, dostał dożywocie.

Pomimo jego metryki sąd uznał, że za takie przestępstwo będzie on odpowiadał jako dorosły. Jego rodzina jest zrozpaczona.

Za co 16-latek dostał dożywocie?

Opisywany chłopak to 16-letni Aiden Fucci z Florydy. Gdy popełniał morderstwo, był jeszcze młodszy, ponieważ doszło do niego 2 lata temu. 14-letni wówczas chłopak zadźgał swoją rok młodszą koleżankę.

Sęk jednak w tym, że morderstwo nie nosiło znamion przypadku. Bardziej przypominało bestialską, wykonaną z zimną krwią zbrodnię. Na ciele zabitej dziewczynki znaleziono bowiem ponad 100 ran kłutych.

Mariusz z "Chłopaków do wzięcia" nagle zniknął. Dziś jest nie do poznania, ostatnie zdjęcie zdradza wszystko

Wyrok: dożywocie

Niepokojące było nie tylko samo morderstwo, ale też to, jak Aiden zachowywał się po nim. W trakcie zatrzymania przez policję w ogóle się nie przejmował, a wręcz zrobił sobie zdjęcie i wrzucił je do mediów społecznościowych. Bez emocji przyznał się do winy, a w trakcie rozpraw na jego twarzy można było dostrzec uśmiech.

W związku z powyższym sędzia nie widział dla chłopca żadnej taryfy ulgowej. W trakcie wyczytywania wyroku jasno podkreślił, że chłopak dostaje dożywocie. O weryfikację wyroku będzie mógł ubiegać się po 25 latach odsiadki.

Obywatele zgadzają się z dożywociem

Proces Aidena był bardzo głośny medialnie, w związku z czym wyrok tłumnie komentowano w mediach społecznościowych. Znaczna większość śledzących sprawę osób zgodnie przyznaje, że dożywocie jest zasłużoną karą dla chłopca.

- Mam dosyć słuchania o jego biednym dzieciństwie. Widać, że ma w sobie zło i powinien pozostać w więzieniu do końca życiastwierdza stanowczo jeden z komentujących.

- Ten chłopak już zawsze był zagrożeniem dla społeczeństwa. To sprawiedliwy wyrok — pisze kolejny użytkownik.

Zobacz wideo:

Źródło: o2.pl

Tagi: dożywocie