Kochanek był dla niej słodyczą, a jednocześnie powodem do wyrzutów sumienia. Nie mogąc poradzić sobie z ciężarem zdrady, postanowiła wyjawić swój sekret przy spowiedzi w kościele. Reakcja duchownego na jej słowa była dla niej prawdziwym szokiem – po spowiedzi czym prędzej wybiegła z kościoła.

Kobiety często borykają się z problemami, o których nie chcą powiedzieć bliskim, ponieważ boja się odrzucenia. Kiedy tym problemem jest zdrada, potrafimy zamknąć się w sobie i przeżywać prawdziwe męki zanim zdobędziemy się na odwagę i wyznamy komuś, co nas gryzie. Kochanek dla pewnej kobiety był kimś ważnym, jednak jednocześnie powodem do zmartwień i poczucia winy. Spowiedź wydawała się jedyną opcją i nadzieją na ulgę.

Kochanek wywoływał w niej wyrzuty sumienia

Daria wyszła za mąż w wieku 24 lat, ponieważ tego oczekiwali od niej rodzice. Dziewczyna wcale nie kochała swojego męża, ale zgodziła się, żeby ojciec i matka dali jej w końcu spokój. 

Ojciec powiedział, że mam nie wydziwiać z karierą i po prostu wyjść za mąż. Dla niego to właśnie liczy się najbardziej: żona, dzieci, Bóg. Kariera to według mojego staruszka strata czasu. – zdradziła Daria.

Idąc za namową władczego rodzica, Daria zgodziła się na ślub z Michałem, synem znajomego ojca. Michał był przystojny, pracował w firmie swojego ojca i z obiektywnego punktu widzenia był dość dobrą partią. Ale nie dla Darii.

– Wcale mi się nie podobał. Co z tego, że był przystojny i miał pieniądze, skoro nie mogłam znaleźć z nim wspólnego języka?! Pomyślałam, że może po ślubie to się zmieni. To był błąd. Było jeszcze gorzej.

Para przyprowadziła się do miasteczka obok i Daria szybko znalazła pracę w jednej ze szkół. Tam poznała Tomka, uroczego nauczyciela chemii. Jak sama przyznaje, nigdy wcześniej nie czuła czegoś takiego do nikogo. Tomek też to poczuł i szybko nawiązali romans.

znaki zodikau
Pixabay on Pexels

Kochanek był dla Darii całym życiem

Wyznała księdzu, że ma romans

Kochanek Darii był jej spełnieniem marzeń – wszystkim, czego szukała w mężczyźnie. Po kilku tygodniach Tomek wyznał jej, że ją kocha i że pragnie z nią być. Daria była w rozsypce – wiedziała, że również kocha Tomka, ale jednocześnie miała męża i na myśl o rozwodzie robiło jej się słabo. Co powiedzą rodzice, rodzina? Przecież w jej domu nie było nigdy rozwodów… Postanowiła pójść w jedyne miejsce, gdzie wiedziała, że otrzyma ukojenie – do kościoła. Spowiedź była ostatnią deską ratunku.

– Uklękłam i wyznałam księdzu, że mam męża, ale to mój kochanek jest miłością mojego życia. Wtedy zapadła grobowa cisza. Gdy sekundę później usłyszałam słowa spowiednika, zrobiło mi się ciemno przed oczami. – wyznała Daria.

Fot.: panajiotis, pixabay.com

Co powiedział jej ksiądz? Spowiednik wychylił się z konfesjonału i spojrzał na roztrzęsioną Darię. Potem szepnął dwa słowa: „Rozwiedź się„. Wyjaśnił dziewczynie, że Bóg jest tam, gdzie dwójka ludzi się kocha, a skoro w jej małżeństwie nie ma miłości, nie ma też Boga. 

Daria wstała od konfesjonału i doskonale wiedziała, co ma zrobić. Jeszcze tego samego dnia wniosła pozew o rozwód. Do dziś zastanawia się, co by było, gdyby tamtego dnia nie usłyszała słów księdza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Córka legendarnego aktora wyjawiła prawdę o ojcu. Po latach na jaw wyszły dotąd nieznane nikomu fakty
  3. Kuba Wojewódzki całuje się z hollywoodzkim aktorem. Wszystko na oczach milionów Polaków
  4. Gwiazda Polsatu jest w ciąży! Aktorka 3 lata temu poślubiła tajemniczego mężczyznę
  5. Namiętnie całował się z kobietą. Dzień później zrozpaczona rodzina patrzyła, jak umiera podczas obiadu
  6. Mąż zostawił żonę, bo strasznie przytyła po trzeciej ciąży. Po rozwodzie dała mu nauczkę, której nigdy nie zapomni

 

Poprzedni artykułRosół idealny w zasięgu ręki. Odkrywamy najpilniej strzeżone sekrety polskich gospodyń
Następny artykułWłaściciele zapomnieli o swoim pupilu. W środku nocy obudziło ich coś niewiarygodnego
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.