Lelum.pl > Samo Życie > Kościół dodał nowe grzechy do listy przewinień. Muszą się z nich spowiadać TYLKO kobiety!
Michał Fitz
Michał Fitz 02.11.2023 21:01

Kościół dodał nowe grzechy do listy przewinień. Muszą się z nich spowiadać TYLKO kobiety!

konfesjonał
fot. CanvaPro

Wiele osób uważa, że Kościół jako organizacja jest zacofany. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, że to prawda, bo również i on dostosowuje się do zmieniającego się świata. Dobrym tego przykładem jest aktualizowana lista grzechów. Właśnie doszły do nich kolejne przewinienia.

Kościół wprowadza nowe grzechy

Jak tłumaczą duchowni, lista grzechów musi być aktualizowana, bo dziś, dzięki rozwojowi technologii można popełniać przewinienia, o których kilkadziesiąt lat temu nawet nikt nie myślał. Kościół regularnie uzupełnia więc ich spis 

W ostatnim czasie do listy dopisanych zostało całkiem sporo grzechów. Niewykluczone więc, że przy najbliższej spowiedzi niektórzy będą musieli do rachunku sumienia coś jeszcze dodać. W szczególności kobiety.

Jak wygląda ciało po ekshumacji? Najgorzej jest po roku od pochówku! To, co zobaczył przyprawia o mdłości

Kościół wprowadza nowe grzechy z duchem czasów

Co w takim razie wymyślili duchowni? Dziś na przykład grzechem jest już oszustwo przez internet i telefon. Kościół za takie przewinienie uznał także hejtowanie bliźnich. Co ciekawe, na liście znalazło się także prowadzenie tzw. “wyścigu szczurów” w pracy.

Ze wszystkich powyższych, nowych grzechów spowiadać się powinni zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Są jednak takie przewinienia, które może popełnić w zasadzie tylko płeć piękna. Jakie?

Nowe grzechy kobiet

Jednym z nowych grzechów, na jakie teraz będą musiały uważać bogobojne kobiety, jest chociażby stosowanie domacicznych wkładek antykoncepcyjnych. Na liście znalazło się także zapłodnienie metodą in vitro, z którą Kościół walczy już od jakiegoś czasu.

Do nowych grzechów Kościół zaliczył także seks przy użyciu akcesoriów takich jak wibrator. Na to jednak muszą uważać przecież także ci panowie, którzy nudy w łóżku na lubią.

Źródło: Super Express

Tagi: kościół