Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Nastolatek na plaży zadrwił z emeryta. To, do czego doszło po chwili, zwala z nóg. Dał mu lekcję życia
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 14.06.2023 17:37

Nastolatek na plaży zadrwił z emeryta. To, do czego doszło po chwili, zwala z nóg. Dał mu lekcję życia

emeryt
fot. Canva, zdjęcie poglądowe

W internecie od kilku tygodni krąży bardzo ciekawa historia, w której emeryt udzielił cennej życiowej lekcji nastolatkowi. Chłopak wraz z kolegami żartował sobie ze starszego mężczyzny, na co ten stanowczo odpowiedział i jego słowa trafiły w punkt.

Młodzież lubi się popisywać, zwłaszcza w gronie swoich znajomych. Tak postanowił postąpić pewien 18-latek, który rzucił obraźliwy komentarz wobec stojącego nieopodal staruszka. To, co zadziało się później, może zadziwić.

Nastolatek zadrwił z pokolenia emerytów

Nastolatek rzucił stwierdzeniem, które godziło w całe pokolenie starszych osób.

- Wychowałeś się w zupełnie innym i prymitywnym świecie. My, dzisiejsza młodzież, wychowywaliśmy się z telewizją, podróżami kosmicznymi, lądowaniem na marsie, szybkimi komputerami, internetem - powiedział chłopak.

Dodał tego jeszcze kilka teraźniejszych “cudów” elektroniki. Nie spodziewał się tego, z jaką ripostą się spotka.

Anna Grodzka przeszła ogromną metamorfozę, Za nią ciężka operacja, a wygląda jak milion dolarów

Emeryt daje nauczkę nastolatkowi

Emeryt postanowił dać sążnistą lekcję chłopakowi.

- Masz całkowitą rację. Gdy byliśmy młodzi, nie mieliśmy tego, bo musieliśmy to wszystko wynaleźć. Pytam Cię więc, arogancki dzieciaku, co Ty zrobisz dla przyszłego pokolenia? - powiedział staruszek.

18-latek szybko został sprowadzony na ziemię i zdał sobie sprawę, że jego słowa były nieodpowiednie. Po odpowiedzi ze strony mężczyzny odszedł w ciszy, prawdopodobnie myśląc o tym, co się przed chwilą stało.

Emeryt pouczył nastolatka

Wiele osób, które spotkało się tą opowieścią, uważa, że nastolatek usłyszał od emeryta to, co powinien i dzięki temu może odmieni swoje myślenie. Kto wie, być może ta sytuacja stanie się dla niego inspiracją i faktycznie zrobi coś dla przyszłego pokolenia.

Z tej historii płynie też ważne przesłanie dla wszystkich. Należy szanować starsze osoby od siebie i być wdzięcznym za to, co zrobiły, gdy nas jeszcze nie było na świecie.

Źródło: webniusy.com

Tagi: emerytura