Polski youtuber zorganizował za własne pieniądze wesele dla osób bezdomnych. Niestety, wydarzenie skończyło się skandalem, bo właściciel wynajętego lokalu wyrzucił gości. Cała sprawa ma wiele kontrowersyjnych aspektów.

Youtuber o pseudonimie mr.pm, prowadzący vlog w serwisie Youtube o nazwie „Prawdziwa Dynamika Interakcji” to postać o dość specyficznej reputacji.

Na co dzień publikuje materiały z ukrytych kamer z różnych podejrzanych lub szokujących wydarzeń. Na jego kanale można znaleźć takie filmy jak: „Spowiadanie się z zabójstwa”, „Podrywanie imprezowiczek w samochodzie dziecięcym”, „Odbieranie dostaw jedzenia nago”.

Sam o sobie pisze następująco: „Próbowałem znaleźć porządną pracę i nie nagrywać z ukrytej kamery żartów z nieznajomych ku uciesze widzów w internecie… Nie wyszło”.

Wesele dla bezdomnych w hotelu pod Warszawą

Jego ostatni projekt to wesele, w którego zorganizowaniu pomogła mu organizacja Caritas. To ona skontaktowała go z dwójką osób, które bardzo pragnęły wziąć ślub, ale nie mogły ze względu na sytuację bytową.

Youtuber w rozmowie z portalem o2.pl opowiedział, że realizacja wydarzenia wymagała sporo pracy i funduszy. Całość zaowocowała godzinnym filmem, który na Youtube.com ma już prawie 180 tysięcy wyświetleń.

Po uroczystości ślubnej młodą parę przewieziono helikopterem do podwarszawskiego hotelu Venezia Palace, gdzie czekało już kilkudziesięciu weselników.

Na filmie opublikowanym przez vlogera widać, co przyczyniło się do oburzenia właściciela luksusowego hotelu. Youtuber bardzo czujnie nagrywał kolejne upijające się osoby. To właśnie alkohol sprawił, że wesele zamieniło się w popijawę.

Na nagraniu słychać pogardliwe i naganne wypowiedzi władz hotelu, którzy komentują, że salę bankietową trzeba będzie odkazić, bo na pewno „pełno tam wszy i insektów”. Później goście weselni zostali wyrzuceni z obiektu.

Youtuber ma teraz pretensje do właściciela Venezia Palace. W rozmowie z o2.pl wyjaśnia, że człowiek ten dobrze wiedział, na co się pisze. Zależało mu też na darmowej reklamie, chciał zaprosić na wydarzenie telewizję TVN.

Mr.PM dodaje też:

– Obawiam się, że kierowały nim uprzedzenia wobec osób bezdomnych – słychać nawet na moim filmie, jak nazywa gości weselnych „zgnilizną”.

I rzeczywiście – pojawia się pytanie, czy właściciel hotelu tak samo traktuje innych gości, którym zdarzy się upić na terenie obiektu, czy też był to niechlubny wyjątek.

Youtuber domaga się teraz zwrotu pieniędzy od hotelu, jako że goście nie zdążyli nic zjeść, nie było też zaplanowanego pokazu sztucznych ogni, a państwo młodzi nie mogli zostać w wynajętym dla nich apartamencie.

Vloger wyjaśnia, jaką odpowiedź dostał od Venezia Palace w związku ze swoimi roszczeniami:

– Zaproponowano mi jedynie zwrot małej kwoty, stanowiącej niewielki procent tego co mi się należy, a w zamian za nią miałem podpisać oświadczenie, w którym wyrzekam się wszelkich roszczeń wobec Pałacu!

Zaznacza, że oświadczenia nie podpisał i zamierza wkroczyć na drogę sądową.

Źródło: popularne.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
    2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
    3. Nie żyje znana polska dziennikarka. Była reanimowana przez godzinę