Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > To tym zagną młodzież na maturze z matematyki?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 06.03.2024 11:13

To tym zagną młodzież na maturze z matematyki?

matura z matematyki
Fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Wielu uczniów denerwuje się przed napisaniem matury. Za jeden z najtrudniejszych i wymagających największego przygotowania uważa się egzamin z matematyki. Maturzyści boją się nie tylko o faktyczny stan swojej wiedzy, który ulegnie weryfikacji, jednak ich obawy nasila brak informacji o tym, co znajdzie się w arkuszu. Krótko przed przystąpieniem do egzaminu uczniowie przeszukują internet w nadziei na znalezienie tam choćby małej podpowiedzi. Właśnie poznaliśmy jedną z nich!

 

Matury zbliżają się wielkimi krokami. Czy już wiadomo, jakie zadania się na nich pojawią?

Uczniowie przygotowują się do napisania matury przez większość swojej edukacji. Mimo to egzamin dojrzałości budzi powszechne obawy oraz strach przed niezaliczeniem któregoś z przedmiotów. Wszystko z uwagi na fakt, że materiał, który obowiązuje do matury, jest bardzo obszerny, a pytania, które pojawią się na arkuszu, nieznane. Uczniowie muszą więc doskonale opanować tematy z podstawy programowej, by liczyć na jak najlepszy wynik.

W głównej mierze od tego, jak wypadnie się na egzaminach, zależy to, czy uczniowie dostaną się na wymarzone studia. Presja jest ogromna, dlatego tuż przed napisaniem matury wiele osób decyduje się przeszukać internet, by znaleźć podpowiedź. Jeśli im się poszczęści, mogą znaleźć w odmętach sieci przecieki, o których jest głośno co roku. Czy uczniom poszczęści się i tym razem? Już wiadomo, z jakimi pytaniami będą musieli zmierzyć się na maturze z matematyki!

Zapytali Idę Nowakowską o maturę z religii. Zdumiewające, do czego ją porównała, jasno wyraziła, co o tym sądzi Adam Małysz zobaczył arkusz maturalny, zdębieliśmy na widok tego, co pokazał. "No tego to się nie spodziewałem"

Pojawiły się przecieki dotyczące tegorocznej matury z matematyki

Matura z matematyki jest uważana przez uczniów za jedną z najtrudniejszych. Tematy, które muszą przyswoić, by zaliczyć egzamin, są bardzo obszerne, a nieznajomość jednego z nich może wykluczyć poprawne zrozumienie kolejnych. Nie dziwi więc fakt, że uczniowie biorą z tego przedmiotu korepetycje, a także z zapałem rozwiązują arkusze z poprzednich lat. Przed przystąpieniem do matury z matematyki warto również zapoznać się z przewidywaniami ekspertów, którzy znają sposoby konstruowania zadań maturalnych. Tym razem o swoich prognozach na tegoroczny egzamin dojrzałości opowiedział również jasnowidz.

Krzysztof Jackowski jest najpopularniejszych polskim profetą, którego wizje dotyczące przyszłości już nie raz się sprawdziły. Jasnowidz pomagał w odnajdywaniu zaginionych osób, jednak jego przepowiednie dotyczą również takich tematów jak polityka, gospodarka czy bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie. Teraz słynny profeta z Człuchowa wypowiedział się na temat zbliżających się wielkimi krokami matur. Jakich pytań uczniowie mogą spodziewać się na egzaminie z matematyki? 

Projekt bez nazwy (42).png
Matura z matematyki. Fot. PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

ZOBACZ TEŻ: To czeka maturzystów. Wizja Krzysztofa Jackowskiego

Czego uczniowie mogą spodziewać się na tegorocznej maturze z matematyki?

Dziennikarze “Super Expressu” postanowili zaczerpnąć wiedzy na temat tegorocznej matury dzięki paranormalnym zdolnościom Krzysztofa Jackowskiego. Nie ma pewności, że tematy przepowiedziane przez profetę rzeczywiście pojawią się na egzaminie dojrzałości, jednak na pewno warto je poznać, by lepiej przygotować się do stresującego testu. 

Dziwna sprawa. Widzę, jakieś równanie (prawdopodobnie z dwoma niewiadomymi). Potem widzę rachunek ze zbiorów. Widzę cztery, a nawet pięć różnych zbiorów i z tego musi wyjść jeden wynik (prawdopodobnie część wspólna zbiorów). Sam nie zdawałem matury. Mogę tylko dodać, że ja to widzę, ale nie wiem dokładnie, co to jest i jak mam to interpretować – powiedział Krzysztof Jackowski.

Jasnowidz nie ma dobrych wieści dla maturzystów. Jego zdaniem egzamin, którzy uczniowie w całej Polsce napiszą już 15 maja, będzie na szczególnie wysokim poziomie:

To będzie trudna matura. Zadania będę trudne i podchwytliwe.

Mimo to dziennikarzom “Super Expressu” udało się dowiedzieć od profety, czego takowe mają dotyczyć. Uczniowie powinni zwrócić uwagę na tematy dotyczące równań z dwoma niewiadomymi, częściami wspólnych zbiorów, statystyki oraz geometrii.

Statystyka, coś, że statystki (…) Jedno będzie bardzo trudne. Matematyka z geometrią, czyli wzór geometryczny i to trzeba obliczyć (prawdopodobnie geometria analityczna) – zdradził Krzysztof Jackowski. 

Projekt bez nazwy (44).png
Krzysztof Jackowski przepowiedział, co znajdzie się w maturze z matematyki. Fot. youtube.com/@jasnowidzkrzysztofjackowsk5312