Lelum.pl > Samo Życie > Wyszli z kościoła i wpadli szał! Zaczęli w nich rzucać, pan młody musiał się chować pod welonem. Nagranie hitem
Sara Karmańska
Sara Karmańska 25.09.2023 21:44

Wyszli z kościoła i wpadli szał! Zaczęli w nich rzucać, pan młody musiał się chować pod welonem. Nagranie hitem

Ślubne tradycje czasami nie idą zgodnie z planem, fot. Canva/Xrobak, Getty Images, TikTok/danaenaildesigner
Ślubne tradycje czasami nie idą zgodnie z planem, fot. Canva/Xrobak, Getty Images, TikTok/danaenaildesigner

Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu państwa młodych. Nic zatem dziwnego, że chcąc mieć pamiątkę z tego wyjątkowego dnia towarzyszą im fotografowie i kamerzyści. W dobie smartfonów nie brak jednak także gości, który starają się uchwycić na swoich urządzeniach najważniejsze chwile z uroczystości. 

Ślubom towarzyszy wiele tradycji

Ślubom i weselom towarzyszy wiele tradycji. Jedną z nich jest obsypywanie nowożeńców po wyjściu z kościoła lub urzędu. Wśród najczęściej występujących drobiazgów, jakie rzucane są w stronę młodej pary znajdują się ryż, płatki róż czy drobne monety. Zgodnie z tradycją nowi małżonkowie powinni je pozbierać, by w kolejnych latach dopisywało im szczęście i majętność.

Narzeczeni coraz częściej decydują się na rezygnację z rzucania ziarnami ryżu, czasami w związku z niechęcią do rzucania jedzeniem, innym razem z powodu popularnego przesądu, zgodnie z którym ryż miałby szkodzić ptakom. Wiele par młodych nadal jednak kultywuje tę tradycję.

Piękna córka Agnieszki Holland dokonała coming outu! Niesłychane, kim jest jej partnerka, to znana artystka

Niektóre ślubne tradycje odchodzą do lamusa

Niektóre ze ślubnych tradycji powoli odchodzą jednak w zapomnienie. Jednym z niedawnych punktów zapalnych gorąco omawianych w mediach społecznościowych jest chwila krojenia tortu. Zgodnie z obserwacjami osób pracujących w branży ślubnej, to właśnie ta chwila może świadczyć o tym, czy małżeństwo przetrwa. 

Zgodnie z anglosaską tradycją podczas wspólnego karmienia się ciastem należy rozsmarować je na twarzy partnera. Z biegiem czasu coraz więcej osób podchodzi dość negatywnie do tej tradycji, a dziś mówi się, że jeśli jeden z partnerów rozsmaruje ciasto na twarzy partnera, ich małżeństwo raczej nie przetrwa roku. 

Ślubne tradycje czasami nie idą zgodnie z planem

Korzenie ślubnej tradycji rzucania ryżem w młodą parę mają sięgać starożytnych Asyryjczyków i Egipcjan. Zwyczaj ten ma zapewnić nowożeńcom płodność i dostatek. Czasami jednak ślubni goście życzą dobrze świeżo upieczonym małżonkom aż… nazbyt mocno.

Taka sytuacja spotkała pewną młodą parę, której chwila wyjścia z kościoła została uchwycona na nagraniu i trafiła do mediów społecznościowych. Goście weselni tak mocno zaczęli obrzucać nowożeńców ryżem, że pan młody musiał schronić się pod welonem żony. 

Tagi: ślub