Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > Żona porzuciła mnie, jak stary płaszcz i wzięła sobie młodego amanta
Anna Borkowska
Anna Borkowska 09.02.2024 16:40

Żona porzuciła mnie, jak stary płaszcz i wzięła sobie młodego amanta

Żona porzuciła mnie, jak stary płaszcz i wzięła sobie młodego amanta. Ja też ją zdradzałem, lepiej, żeby nie wiedziała z kim
Żona porzuciła mnie, jak stary płaszcz i wzięła sobie młodego amanta. Ja też ją zdradzałem, lepiej, żeby nie wiedziała z kim, Fot. Pexels/Helena Lopes

Mam na imię Andrzej i nie mogę przestać myśleć o tym, jak wygląda obecnie moje życie. Byłem szczęśliwie żonaty z Kasią przez dziesięć lat. Z pozoru mieliśmy wszystko – stabilne małżeństwo, dwójkę wspaniałych dzieci i wspólne plany na przyszłość. Jednak los potrafi być kapryśny, a miłość z czasem może zamienić się w coś zupełnie innego…

Byłem pracoholikiem, to fakt

Byłem tak zajęty pracą i staraniem się, aby zapewnić naszej rodzinie dobre warunki życia, że nie zauważyłem subtelnych zmian w zachowaniu mojej żony, Kasi. Moje nadmierne zaabsorbowanie pracą było jak zgubiony klucz, który ostatecznie otworzył drzwi do nieszczęścia. Kasia, niewątpliwie również poszkodowana brakiem mojej obecności, zaczęła szukać czegoś, co mogłoby zapełnić tę pustkę.

Pewnego dnia, wracając do domu po kolejnym długim dniu w biurze, odkryłem, że Kasia zniknęła. Byłem oszołomiony i zdezorientowany, szukając jej w każdym zakamarku domu, ale jej ślad gdzieś się urwał. Zostawiła list pożegnalny, w którym napisała, że potrzebuje zmian i znalazła kogoś, kto rozumie ją lepiej niż ja…

Marcin: „Mam kochankę, ale nigdy nie zostawię dla niej żony. Jedna rzecz mnie przy niej trzyma, nie chodzi o dzieci” Kobieta dowiedziała się, że partner ma kochankę. Zdradziło go jedno zdjęcie

Moje serce pękło na milion kawałków

Serce mi pękało, gdy zdałem sobie sprawę, że moja żona porzuciła mnie tak, jak stary płaszcz, którego się pozbywa wiosną. Wszystko wokół mnie się zawaliło. Chociaż próbowałem zrozumieć, co poszło nie tak, w środku budziło się we mnie uczucie gniewu, zdrady i opustoszenia. Ale los był jeszcze bardziej zaskakujący.

Nie mogłem pogodzić się z myślą, że Kasia zaczęła związek z młodym, przystojnym mężczyzną, który z wyglądu mógłby być jej synem. Wiedziałem, że muszę znaleźć sposób na poradzenie sobie z tym całym bałaganem emocjonalnym, ale prawdę mówiąc, nie wiedziałem, od czego mam zacząć.

W międzyczasie, po wielu tygodniach smutku i odosobnienia, sam zacząłem zaniedbywać nasze małżeństwo. Jeśli mam być szczery, to ja pierwszy zdradziłem przed laty moją żonę Kasię, na dodatek z jej najlepszą przyjaciółką, Beatą.

Moja znajomość z Elizą, koleżanką z pracy, też z czasem przerodziła się w coś więcej. W tych chwilach zdrady odczuwałem dziwną mieszankę ekscytacji i poczucia winy, ale zdawałem sobie sprawę, że to było błędne rozwiązanie moich problemów.

Gdy Kasia odkryła moją zdradę z Elizą, w ogóle jej to nie wzruszyło

Teraz, kiedy sytuacja odwróciła się o 180 stopni, stałem się ofiarą własnych błędów. Mój świat rozpadł się na kawałki, a ja błądziłem w ciemnościach, nie wiedząc, jak dalej żyć. 

Konfrontacja z prawdą o tym, co się stało, była brutalna. Kasia była gotowa do rozwodu, a ja musiałem się zmierzyć z konsekwencjami moich własnych błędów. Zrozumiałem, że nie mogę już dłużej unikać odpowiedzialności za moje czyny, a przede mną stała trudna droga do samopoznania i zrozumienia, jak doszło do tego, że utraciłem osobę, którą kochałem.

Niewiele można było zrobić, aby naprawić związki, które tak mocno ucierpiały. Życie nauczyło mnie, że zdrady rodzą zdrady, a ból zostawia blizny, które czasem są trudne do zagojenia. Teraz, gdy obie strony poniosły konsekwencje swoich działań, zdałem sobie sprawę, że prawdziwa lekcja życia polega na tym, aby szanować to, co się ma, zanim straci się to na zawsze.

Tagi: samo życie