Lelum.pl > Samo Życie > Co się stanie z małżeństwem po śmierci? Zasmucająca odpowiedź księdza, "strasznie to brzmi"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 08.10.2023 20:38

Co się stanie z małżeństwem po śmierci? Zasmucająca odpowiedź księdza, "strasznie to brzmi"

Ksiądz zdradza, co się stanie z małżeństwem po śmierci
Ksiądz zdradza, co się stanie z małżeństwem po śmierci, fot. TikTok/@kspiotrjarosiewicz; Canva

Życia po śmierci wydaje się być jednym z najbardziej interesujących i nieodkrytych dotąd tematów. Niestety niewiele osób zna się na tym na tyle, aby odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Z pomocą przyszedł pewien ksiądz, który powiedział, co według obecnego stanu wiedzy Kościoła dzieje się z małżeństwem po śmierci.

Ksiądz zdradza, co dzieje się z małżenstwem po śmierci

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z najbardziej znanych duchownych w polskim Internecie. Kapłan od dłuższego czasu aktywnie działa na TikToku, gdzie odpowiada na różne wątpliwości związane z wiarą, czy życiem po śmierci, o którym opowiada Biblia.

Ksiądz wielokrotnie odpowiadał na pytania internautów, którzy na jego profilu poruszali tematykę pojawiania się zmarłych we snach, rozwodów, czy komunii świętej. Tym razem Piotr Jarosiewicz ujawnił, co dzieje się z małżeństwem po śmierci.

Ksiądz zakochał się w Maryli Rodowicz. Dla niej zrzucił sutannę i popędził w porwanych spodniach!

Co dzieje się z małżeństwem po śmierci? Ksiądz odpowiada

Jedna z internautek zapytał duchownego o to, co dzieje się z małżeństwami po śmierci żony lub męża. Fanka filmików księdza Piotra Jarosiewicza był ciekawa, “czy na drugim świecie jej mąż nadal będzie jej mężem”. Kapłan postanowił odpowiedzieć na to niezwykle trudne pytanie.

Według tiktokera warto tutaj zwrócić uwagę na słowa przysięgi małżeńskiej, wypowiadanej przez nowożeńców przed ołtarzem. Obiecujemy wówczas sobie “miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że nie opuścimy drugiej osoby aż do śmierci”. Zgodnie z tym nasz związek trwa tylko do momentu odejścia jednego z małżonków.

Na potwierdzenie swoich słów ksiądz Piotr Jarosiewicz przywołał fragment Ewangelii świętego Łukasza, w której możemy przeczytać, że w Niebie ludzie się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż.

Co z małżeństwem w Niebie? Czy po śmierci rozpoznamy swoich bliskich?

To jednak wcale nie koniec wątpliwości internautów. Fani twórczości księdza Piotra Jarosiewicza byli ciekawi również tego, czy w Niebie istnieje możliwość rozpoznawania swoich bliskich zmarłych, w tym oczywiście również swoich drugich połówek.

Kapłan zdradził, że nie jest w stanie udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wyjawił jednak, że on, podobnie jak i cała teologia, mają nadzieję, że tak właśnie jest.

Teologia mówi, że tak będziemy mieli świadomość kto jest kim w rzeczywistości nieba. Czy będziemy siebie kojarzyli? Wierzymy, że tak i teologia uczy, że tak