Lelum.pl

fot. youtube.com/ Ks. Sebastian Picur

Jeśli nosisz to na szyi, popełniasz wielki grzech. Ksiądz powiedział wprost, jaki szczegół go odpycha

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Noszenie takiej biżuterii może być poważnym grzechem. Znany ksiądz apeluje, aby zwracać uwagę na to, co nosimy na naszych szyjach. Te naszyjniki mogą zakładać tylko niektóre osoby, muszą jednak spełnić jeden warunek. 

Popularny duchowny zajmuje się szerzeniem wartości katolickich w sieci. W ostatnim nagraniu przestrzegł przed pewnym rodzajem biżuterii.

Ksiądz ostrzega przed naszyjnikiem. Jeśli nosisz go na szyi, prawdopodobnie popełniasz grzech

Ksiądz Sebastian Picur na co dzień odprawia msze i poświęca się misji duszpasterskiej — a w wolnych chwilach prowadzi media społecznościowe oraz kanał na Youtube, gdzie zamieszcza swoje komentarze i odpowiada na pytania internautów.

Duchowny cieszy się rosnącą popularnością, także wśród młodych osób. Na swoim kanale poruszał już tematy związane z liturgią, kapłańską codziennością, małżeństwem i rozwodami, a nawet sportem, czy... homoseksualizmem.

Odpowiadając powołuje się głównie na Katechizm Kościoła Katolickiego, który nierzadko opatruje osobistym komentarzem. Użytkownicy mogą zwrócić się do niego z dosłownie każdą kwestią — od pytania, czy ksiądz może trzymać na plebanii psa aż po najbardziej dyskusyjne i budzące kontrowersje zagadnienia.

Ostatnio jedna z osób zapytała o bardzo konkretny rodzaj biżuterii. Nieśmiertelna moda na noszenie kamieni szlachetnych i minerałów skłoniła niepewnego internautę do upewnienia się, czy nosząc kwarc, czy też akwamaryn nie sprzeniewierza się Bogu.

Margaret

Margaret wzięła ślub, ale męża nie ma. Podjęła zdumiewającą decyzję

CZYTAJ DALEJ

Tylko niektórzy mogą nosić taką biżuterię. Ksiądz określa dokładne warunki

Jeszcze niedawno używanie ziół i kamieni do poprawienia statusu swojego życia było pewnego rodzaju niszą, nierzadko wyśmiewaną przez społeczeństwo. Obecnie jednak coraz więcej ezoterycznych praktyk wychodzi na światło dzienne i pozyskuje nowych pasjonatów.

Noś topaz, jeśli chcesz pokonać trudności, opal — jeśli chcesz mieć szczęście. Ametyst osłoni cię przed negatywną energią a kwarc to uczucia i nieprzemijająca miłość. Amulety, nawet jeśli nie działają wprost, mogą pomóc w afirmacji i umacniać pewność siebie.

Ksiądz podkreśla jednak, że jeżeli stają się dla nas czymś więcej niż dekoracja, jest to grzechem.

– Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem – zaznacza.

Odpowiadając na kolejne pytanie dodaje jednak, że biżuterię z kamieniem szlachetnym spokojnie mogą nosić tylko ci, którzy absolutnie nie wierzą w jego cudowne działanie i traktują tylko i wyłącznie jako ozdobę. 

Naszyjnik z minerałem a medalik? Ksiądz wyjaśnia

Internauci bardzo szybko zauważyli w tym myśleniu pewną "nieprawidłowość". Co w takim razie z medalikami? Chyba każdy, kto zetknął się z poświęconym łańcuszkiem z wizerunkiem Matki Boskiej wie, że w Kościele jest on otaczany szczególną czcią.

– Noszenie Cudownego Medalika nie łączy się z "siłą" samego materiału, tylko z czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa wyjaśnił.

Zapewne na tej samej zasadzie polega świętość różańca, czy innych dewocjonaliów. W swoich filmach ksiądz Sebastian niejednokrotnie podkreślał jednak, że prawdziwą świętością jest Eucharystia.

Ksiądz (6).jpgKsiądz (1).jpg

Radosław Liszewski

Radosław Liszewski szczerze o żonie Dorocie. Opowiedział, jak wygląda ich życie

CZYTAJ DALEJ
Kasia Cichopek

Wyrzucą Kasię Cichopek i Macieja Kurzajewskiego z TVP? Zachowali się nie po myśli władz telewizji publicznej

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ksiądz radzi

Podobne artykuły

Samo Życie

Krzysztof odłączył od tlenu własną matkę. To, co zrobił później poraża, Polskę obiegły mrożące wieści
Czytaj więcej >

Samo Życie

Nastolatki dręczyły woźnego w szkole. Miał tego dość i zdecydował się zemścić, niebywałe, do czego się posunął
Czytaj więcej >

Samo Życie

Ksiądz zmarł podczas mszy. Wieści nie do uwierzenia obiegły Polskę, wierni widzieli porażającą scenę
Czytaj więcej >

Samo Życie

Kupiła kapustę, w domu chciała ją pokroić i zamarła. Porażające, co powstrzymało ją w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Samo Życie

Tragiczny koniec Tomasza Chady. Muzyk nigdy nie miał łatwego życia
Czytaj więcej >

Samo Życie

Zaczęły się niespotykane okazje w Biedronce. Polacy obkupią się co niemiara
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]