Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Ksiądz gej w sieci robi furorę. To nie tylko duchowny
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.04.2024 10:04

Ksiądz gej w sieci robi furorę. To nie tylko duchowny

ksiądz
Fot. Instagram.com/jackedpriest

Co prawda Watykan wciąż nie akceptuje małżeństw osób tej samej płci, jednak trudno zaprzeczyć, iż Stolica Apostolska poczyniła tolerancyjny krok naprzód, czemu jest przeciwnych wielu katolików. Dla takich osób szczególnie bulwersujący może okazać się przypadek pewnego księdza, który identyfikuje się jako gej. Co więcej, mówi o tym wprost, publikując zaskakujące treści w mediach społecznościowych. 

Czy gej może zostać księdzem?

W ubiegłym roku media na całym świecie obiegły nieprawdopodobne wieści ze Stolicy Apostolskiej. Do tej pory głowy Kościoła katolickiego w negatywny sposób wypowiadały się o osobach LGBT+, jednak papież Franciszek już nie raz udowodnił, że jest jednym z najbardziej progresywnych duchownych. Jednak tym razem zaskoczył on nie tylko wiernych, ale nawet samych księży, zezwalając im na błogosławieństwa osób homoseksualnych. Zaznaczył przy tym, że będzie ono możliwe w przypadku katolików, którzy “nie żyją zgodnie z normami chrześcijańskiej doktryny moralnej, ale pokornie proszą o bycie pobłogosławionymi”. Niemniej i tak jest to nieprawdopodobna zmiana, która dotyczy postrzegania przez Kościół par tej samej płci.

Niektórym katolikom trudno jest pogodzić się z kontrowersyjnymi doktrynami głoszonymi przez papieża Franciszka. Ciężko jednak zaprzeczyć, że Kościół zmienia się. Jeszcze do niedawna fakt, że posługę duchownego pełni osoba homoseksualna, wywołałby powszechne wzburzenie — tymczasem zapytany o taką sytuację papież Franciszek odparł "Kimże jestem, żeby oceniać?". To, że gej został księdzem, kłóci się z dogmatami wiary katolickiej, jednak coraz częściej słyszy się o takich osobach. W ostatnim czasie szczególne zamieszanie w mediach społecznościowych wywołał duchowny, który otwarcie identyfikuje się jako osoba homoseksualna. Od treści, które publikuje na swoim profilu na Instagramie, wielu katolikom aż włos jeży się na głowie!

Była zakonnica ujawniła, co stało się, gdy wyszła z zakonu Sprawa Barbary Ubryk. Zakonnica uwięziona w klasztorze

Zaskakujący przypadek księdza, który jest gejem

Zdecydowana większość katolików przywykła do stereotypowego wizerunku księdza. Duchowny kojarzy się zwykle jako spokojna osoba o schludnej i skromnej aparycji. Przypadek kapłana Ethana Alexandra Jewetta zdecydowanie kłóci się z tym obrazkiem. Ksiądz, który pochodzi z Pensylwanii, kocha siłownię, której efekty można gołym okiem zaobserwować po jego sylwetce, a w dodatku jego skóra jest pokryta tatuażami. To nie koniec rewelacji, ponieważ duchowny otwarcie identyfikuje się jako gej. Co ciekawe, wychowywany był w religii judaistycznej, jednak w wieku 15 lat zupełnie odszedł od religii. Swoje duchowe powołanie odkrył dopiero w wieku 30 lat, gdy był już naznaczony bagażem doświadczeń. 

Ethan Jewett jest pastorem w kościele episkopalnym, który jest powszechnie znany jako jedno z bardziej postępowych oraz akceptujących wyznań. Duchowny zasłynął w sieci nie tylko jako gej, ale również kulturysta.

Dorastając, byłem naprawdę prześladowany za to, że jestem gejem”. Byłem mały i chudy, znęcali się nade mną w domu i w szkole. (…) Wszedłem do siłowni w college'u i pomyślałem: to sport, w którym nie muszę się martwić, że zostanę wyśmiany – wspominał Jewett w rozmowie z portalem “Queerty”. 

Pasja dotycząca siłowni została z Ethanem mimo powołania, a dziś jest przedmiotem głośnych rozważań instrnautów w mediach społecznościowych. 

ZOBACZ TEŻ: Zakonnica ma syna księdza. Duchowny tłumaczy, jak to możliwe

Ksiądz zadziwia internautów swoją pasją, ale również stylem życia

Pastor Ethan Jewett zdecydowanie jest jedną z najbardziej autentycznych osób, które można spotkać w szeregach duchownych. Ksiądz nie ukrywa swojej orientacji seksualnej ani pasji. Jego profil na Instagramie śledzi ponad 40 tys. użytkowników, a to grono powiększa się z dnia na dzień. Okazuje się bowiem, że kapłan ma spore powodzenie wśród osób tej samej płci. Mimo to deklaruje, że wie, kiedy należy postawić granicę. Nie tylko ze względu na posługę, ale również fakt, że ma stałego partnera, którego poznał właśnie w kościele!

Kontrowersyjny ksiądz-kulturysta wzbudził wiele emocji ze względu na swoje nietypowe zainteresowania, jednak to, że mimo pełnienia posługi jest w stałym związku, szokuje nawet najbardziej tolerancyjnych katolików. Jego styl życia jest jednak dopuszczalny w kościele episkopalnym, który nie wymaga od pastorów życia w celibacie, a ponadto umożliwia zawieranie małżeństwa osobom tej samej płci.