Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Kupiła kapustę, w domu chciała ją pokroić i zamarła. Porażające, co powstrzymało ją w ostatniej chwili
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 20.03.2023 21:04

Kupiła kapustę, w domu chciała ją pokroić i zamarła. Porażające, co powstrzymało ją w ostatniej chwili

kapusta
fot. KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Kapusta to jedno z najpopularniejszych warzyw używanych przez Polaków. Często można w niej znaleźć małe zwierzątka. Mieszkanka Krakowa natknęła się jednak na coś znacznie większego. 

Gdy kobieta chciała je pokroić i dodać do swojej sałatki okazało się, że mieszka w niej jaszczurka. Można sobie jedynie wyobrazić jakie zdziwienie wymalowało się na jej twarzy.

Jaszczurka znaleziona w kapuście

O całej sprawie na swoim facebookowym profilu poinformowało Krakowskie Towarzystwo opieki nad Zwierzętami. Okazuje się, że nie jest to jedyna taka sprawa w ostatnim czasie.

W piątek pod ich opiekę trafił gekon murowy, czyli najpopularniejszy z tego gatunku, który występuje w rejonie Morza Śródziemnego. Okoliczności w jakich zwierzę znalazło się w naszym kraju nie są jasne. 

"Rolnicy. Podlasie": Andrzej z Plutycz potrzebuje pomocy. Aż ściska za serce, kto się u niego pojawił

Kapusta miała w sobie jaszczurkę

Zaskakujące jest jednak to w jaki sposób trafiła pod opiekę inspektorów. Do domu przyniosła go jedna z mieszkanek Krakowa po zrobionych wcześniej zakupach spożywczych. Gekon znalazł się w kapuście.

Na szczęście dla zwierzęcia, kobieta zauważyła jego obecność zanim przystąpiła do szatkowania warzywa. Kobieta niezwłocznie zadzwoniła do biura KTOZ. Gekon jest już bezpieczny.

 

Gekon znaleziony w kapuście został przygarnięty

Jaszczurkę przygarnąć postanowiła jedna z pracownic KTOZ. Cała historia mocno rozbawiła internautów. Pod postem informującym o zdarzeniu można przeczytać:

- Bardzo proszę o informację, gdzie są takie kapusty, biorę cztery. Tylko poważniej, a nie jak z bananami z kokainą, bo zostało mi jeszcze 450 kilogramów w piwnicy, a nic poza owocami nie było.

- To wzmacnia teorię, że niektóre stworzenia rodzą się faktycznie w kapuście. 

 - Oj tam, dzieci się biorą z kapusty i gekony jak widać też.

Źródło: o2.pl

Tagi: kapusta