Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > Skandal w sejmie. Było słychać krzyki, wideo obiega sieć i oburza Polaków, "widzicie to?"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.02.2023 20:11

Skandal w sejmie. Było słychać krzyki, wideo obiega sieć i oburza Polaków, "widzicie to?"

sejm
Fot. tvp.info

Podczas dzisiejszych obrad sejmu wybuchła prawdziwa awantura. Wszystko zaczęło się od wniosku Lewicy o wotum nieufność wobec ministra edukacji Przemysława Czarnka w związku z aferą „willa plus”. Polityk stanął na mównicy i ostro reagował na zarzuty.

Opozycja zarzuca Czarnkowi, że dotacje z resortu kultury dostały w dużej mierze organizacje związane z PiS, nawet te, które otrzymały negatywną opinię od ministerialnej komisji konkursowej. Podczas obrad rozpętało się piekło.

Awantura w sejmie. Minister Czarnek reaguje na zarzuty

Podczas obrad posłowie opozycji krzyczeli w stronę polityków PiS: "Złodzieje! Złodzieje!". Wtedy na sejmowej mównicy stanął Przemysław Czarnek.

Od tygodnia trwa festiwal nienawiści, chamstwa, hejtu. Nie przeciwko nam, mi, rządowi. Hejtu przeciwko zarządom organizacji pozarządowym, które od lat wykonują znakomitą pracę edukacyjną – ogłosił minister, co nie spotkało się z entuzjazmem zebranych.

"Rolnicy. Podlasie": kolejna prośba Andrzeja o pomoc rozgniewała fanów

Kłótnia podczas obrad sejmu. Poszło o "willę plus"

Czarnek twierdził, że wszystkie wyróżnione fundacje uzupełniły braki we wnioskach, jakie wykazali eksperci. „Tylko że my robimy to uczciwie, a wy mierzycie nas swoją brudną, złodziejską miarą. Nie wszyscy są tacy jak wy”. Jak łatwo się domyślić, to wywołało kolejną falę gniewnych okrzyków z ław sejmowych.

Minister edukacji ogłosił też: „Nasi radni we wszystkich miastach wojewódzkich składają pytania do prezydentów z PO, ile środków finansowych dają, nie na nieruchomości, tylko do kieszeni, na wynajem band ulicznych, które są wynajęte tylko żeby hejtować. Ile milionów rocznie na to przeznaczacie?" krzyczał.

Minister Czarnek do opozycji w sejmie: "Kłamiecie!"

Dlatego, że kłamiecie, nie macie prawa mierzyć nas swoją bandycką, złodziejską miarą, bo nie wszyscy są tacy, jak wy – wołał z mównicy Czarnek.

W trakcie jego przemówienia z ław sejmowych dało się słyszeć krzyki „kradniecie”, „nie ściemniaj”. Niektórzy posłowie wstawali i nagrywali telefonami przemówienie ministra jak Adam Szłapka. W sporze uczestniczyli też Sławomir Nitras i Cezary Grabarczyk.

Zobacz film:

Tagi: sejm