Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Straszna przepowiednia Nostradamusa: głód i bieda. Król Karol III to początek
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.02.2024 13:01

Straszna przepowiednia Nostradamusa: głód i bieda. Król Karol III to początek

Przerażająca przepowiednia Nostradamusa
Przerażająca przepowiednia Nostradamusa, fot. Canva

Wiele osób zastanawia się, co przyniesie im przyszłość. Na świecie istniało wielu wizjonerów, którzy zajmowali przepowiadaniem przyszłych wydarzeń. Jednym z najsłynniejszych proroków był Nostradamus, który niejednokrotnie zaskakiwał nas swoimi przepowiedniami. To, co według niego ma się wydarzyć już niedługo, naprawdę mrozi krew w żyłach.

Kim był Nostradamus?

Na świecie od setek lat żyją ludzie, którzy zajmują się przepowiadaniem przyszłych wydarzeń. I chociaż wiele z tych proroctw okazało się nieprawdziwe, a po czasie ludzie wspominają je ze śmiechem, istnieje kilka wizjonerów, którzy zaskakiwali nas trafnością swoich słów. 

Przykładem może być Nostradamus, który w ciągu swojego życia doznał wielu szokujących wizji i objawień. Prorok urodził się około roku 1500 we Francji i od samego początku charakteryzował się wybitną inteligencją. Pasjonował się matematyką wyższą i medycyną, dzięki którym przez lata pomagał ludziom swoimi niekonwencjonalnymi metodami, mającymi na celu poprawę ich zdrowia lub jakości życia.

Nowe ustalenia w sprawie śmierci znanego prezentera. Zatrzymano policjanta! Stało się! Lidl nie daruje tego Biedronce

Nostradamus zaskakiwał swoimi trafnymi przepowiedniami

Prorok przez wiele lat czytał z gwiazd, a to pomogło mu wysnuć wiele wniosków na temat przyszłych wydarzeń. Większość z jego wizji miała niestety bardzo katastroficzny charakter, a to przyczyniło się do tego, że Nostradamus został nazwany “Prorokiem Zagłady”.

Według wielu specjalistów to właśnie on odpowiedzialny był za przewidzenie wielu znaczących wydarzeń historycznych, takich jak dojście do władzy Adolfa Hitlera, rewolucja francuska, zamach na prezydenta Kennedy'ego, czy nawet śmierć królowej Elżbiety II w 2022 roku. Nic więc dziwnego, że uznawany jest za wybitnego wizjonera, a ludzie podchodzą do jego przepowiedni niesamowicie poważnie.

ZOBACZ TEŻ: Podczas zakupów odkryła, że mąż ją zdradza. Wystarczył zaledwie jeden gest.

Przerażająca przepowiednia Nostradamusa na najbliższą przyszłość

Niestety przepowiednia Nostradamusa na 2024 rok również nie napawa nas optymizmem. Według słów proroka to właśnie w tym okresie ma dojść do “wyparcia króla wysp”, który zostanie “wypędzony siłą” i zastąpiony przez osobę “nie mającą znamion króla”. I chociaż wizjoner nie podał więcej szczegółów, badacze są przekonani, że chodzi o króla Wielkiej Brytanii Karola III, który ma abdykować ze swojej funkcji.

Dodatkowo Nostradamus poinformował nas o zagładzie klimatycznej, która ma nas czekać w tym roku. Jego zdaniem “ziemia stanie się bardziej sucha”, a inne rejony zostaną nawiedzone przez ogromne powodzie i ulewy. Żeby tego było mało, prorok wspomniał również o fali głodu i zarazy, która zaleje świat. Zdaniem badaczy ludność czeka również katastrofa humanitarna i kryzys ekonomiczny, który rozpocznie się we Włoszech.