Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Nowe ustalenia w sprawie śmierci znanego prezentera. Zatrzymano policjanta!
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.02.2024 08:31

Nowe ustalenia w sprawie śmierci znanego prezentera. Zatrzymano policjanta!

Dziennikarz zamordowany przez policjanta
Dziennikarz zamordowany przez policjanta, fot. Canva

Właśnie przekazano tragiczne wieści na temat znanego dziennikarza porannego show. Zakrwawione rzeczy mężczyzny zostały odnalezione w śmietniku, niedaleko jego domu. Podejrzanym o morderstwo prezentera ma być 28-letni policjant.

Nie żyje znany dziennikarz

Australijskie media przekazały wieści o śmierci lokalnego dziennikarza Jesse'a Bairda, który prowadził poranny program “Studio 10”. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał zostać zamordowany w swoim domu. Sprawą zainteresowali się bliscy prezentera, gdy ten przestał pojawiać się w pracy, a w prasie pojawiły się informacje o jego zaginięciu.

Gdy tylko rozpoczęły się poszukiwania, niemal natychmiast sprawdzono dom gwiazdora. W śmietniku znajdującym się nieopodal odnaleziono jego zakrwawione rzeczy osobiste, w tym telefon, karty kredytowe oraz ubrania.

Pracownica z Biedronki nie wiedziała, co zrobić. Wzięła wózek, a wtedy! Wyglądała na 80 lat. Po zmianie nie można jej poznać! Polały się łzy

Mrożące krew w żyłach szczegóły morderstwa dziennikarza

Szybko okazało się, że Jesse Baird nie jest jedyną ofiarą. Media donoszą również o morderstwie jego partnera — Luke'a Daviesa. Szybko okazało się, że podejrzanym jest były partner dziennikarza - 28-letni policjant Beaumont Lamarre-Condon, który niedawno był w związku z 26-latkiem.

Jak ustalili śledczy, do morderstwa miało dojść w domu prezentera, ponieważ na miejscu zabezpieczone zakrwawione przedmioty. Obecnie zatrzymano podejrzanego o zbrodnię 28-latka, a odnaleziona w mieszkaniu zmarłego amunicja pasuje do jego broni służbowej.

Dziennikarz został zamordowany przez policjanta

Jak udało się ustalić, związek Jesse'a Bairda oraz Beaumonta Lamarre-Condona nie należał do najspokojniejszych, a ich rozstanie bardzo zabolało 28-letniego policjanta, który długo nie mógł się z nim pogodzić. Wiadomo, że mężczyzna po ogłoszeniu zaginięcia dziennikarza i jego nowego partnera, przestał pojawiać się w pracy.

W toku śledztwa policja zabezpieczyła również furgonetkę, która miała posłużyć podejrzanemu do przewiezienia ciał i ich późniejszego utylizacji. W związku z tym wciąż nie odnaleziono ciał dwóch zamordowanych mężczyzn. Sprawę odroczono do 23 kwietnia 2024 roku.

Tagi: morderstwo