Lelum.pl

fot. Navngivelse 4.0 Internasjonal (CC BY 4.0)

Szczegół na podeszwie buta Putina wywołał lawinę komentarzy. Dodaje sobie centymetrów

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

W Internecie zawrzało po tym, jak do mediów trafiło zdjęcie rosyjskiego dyktatora. Władimir Putin po raz kolejny wywołał istną lawinę komentarzy. Wszyscy patrzą na jego buty.

W Internecie zawrzało po tym, jak do mediów trafiło zdjęcie rosyjskiego dyktatora. Władimir Putin po raz kolejny wywołał istną lawinę komentarzy. Wszyscy patrzą na jego buty.

Nie od dziś wiadomo, że Putin przywiązuje ogromną uwagę do swojego wyglądu. Typ jego zachowania niejednokrotnie był określany przez ekspertów (m.in.prof. Zbigniewa Lew-Starowicza) jako narcystyczny. Jednak nawet chorobliwemu przekonaniu o własnej wartości może przeszkadzać jeden szczegół.

Putin ma „kompleks Napoleona”? Jedno zdjęcie wywołało falę komentarzy, w Internecie aż huczy

W tym tygodniu Władimir Putin uczestniczył w obchodach Dnia Rosyjskiego Studenta, odwiedzając Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa, uchodzący za najlepszą uczelnię wyższą w kraju.

Oczywiście podczas spotkania ze studentami nie mogło zabraknąć przemowy związanej ze „specjalną operacją w Ukrainie”, a także… wspólnego zdjęcia, które w mgnieniu oka trafiło do mediów. Wokół dyktatora pozowała liczna grupa studentów i nietrudno było zauważyć, że „linia głów” stopniowo opadała w kierunku głowy państwa.

Choć w 2015 roku „Daily Express” donosił, że zgodnie z odgórną dyrektywą, „nikt nie może być wyższy od Putina na oficjalnych zdjęciach”, ostatnia fotografia najwyraźniej była odstępstwem — być może na uczelni nie udało się znaleźć odpowiednio niskich statystów. Rosyjski przywódca dorównywał wzrostowi najniższym studentkom.

Sytuacja być może nie wydawałaby się tak groteskowa, gdyby nie fakt, że rosyjski przywódca… pozował w butach na obcasach. Dziennikarze z całego świata szybko podchwycili temat, głosząc, że Putin ewidentnie zmaga się z potężnym kompleksem i na wszelkie sposoby próbuje nadrobić „braki”.

„Super Express” przypomina, że nawet ochroniarze polityka muszą być od niego niżsi, aby jego „niewystarczające” 170 cm nie rzucało się w oczy.

– Panie i panowie, przedstawiam prezydenta Rosji. Mężczyzna tak niepewny siebie i zapatrzony w siebie, że nosi buty na wysokich obcasach… Aby wyglądać na jeszcze wyższego, ma obok siebie mniejsze studentki z moskiewskiego uniwersytetu państwowego – kpiło na Twitterze „Glasnost Gone”.

Putin

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa

Źródło: Super Express, wiadomosci.gazeta.pl/

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Małgorzata Rozenek wykonała poruszający gest. Wszystko, gdy mówili o żonie Kubackiego
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Sąsiedzi Dawida Kubackiego pogrążeni w smutku. Zdradzili, co czują
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Viki Gabor w tlenionych blond włosach. 15-latka kompletnie zmieniła wizerunek, nawet Edyta Golec zareagowała
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]