Czy istnieją produkty, których katolicy w Polsce nie mogą lub nie powinni kupować? Tematem zajęła się katolicka para, która prowadzi ewangelizację przez internet. Opublikowali film, w którym tłumaczą, jakich rzeczy nie kupują, bo są sprzeczne z wyznawaną przez nich wiarą. Niektóre przedmioty mogą zaskoczyć!
Dziewice konsekrowane to kobiety, które zdecydowały się spędzić resztę życia w czystości poślubić… Jezusa. Pewna kobieta, która zdecydowała się na tego typu “poświęcenie”, postanowiła opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Choć była zdecydowana w swoim postanowieniu, zanim doszło do ceremonii, usłyszała z ust niejednego księdza szokujące słowa.
W sieci można znaleźć wiele modowych poradników czy wskazówek dotyczących tego, jak ubierać się na co dzień. Pewna katolicka celebrytka, która zasłynęła w sieci pod pseudonimem Najjjka, radzi wierzącym kobietom, co powinny zakładać, by uniknąć grzechu. Niektóre poglądy, które dziewczyna promuje w internecie, są bardzo kontrowersyjne, a nawet szeroko komentowane przez księży. Czy tak samo jest w przypadku strojów, które proponuje dla katoliczek? Oceńcie sami!
Jak powinniśmy się zwracać do osób duchownych? Zdaje się, że “Szczęść Boże proszę księdza” jest wystarczające, ale czy zawsze? Połapanie się w zasadach hierarchii kościelnej nie jest takie łatwe. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy mogą mówić do przedstawiciela kleru “dzień dobry”. Ksiądz wyjaśnił, czy nie aby na pewno nie jest to grzech.
Wielu z nas już w dzieciństwie chodząc z rodzicami lub dziadkami na niedzielną mszę świętą w lokalnej parafii, zadawało pytanie brzmiące mniej więcej tak: “A co ksiądz robi później z tymi pieniędzmi”. W Polsce jest to wciąż temat tabu oraz przedmiot powszechnej fascynacji. Ujawniamy relację księdza dotyczącą tej frapującej kwestii.
Amisze są bardzo wąskim odłamem chrześcijańskich protestantów. To konserwatywny odłam szerszego kręgu anabaptystów. Nurt wywodzi się ze Szwajcarii. Większość wspólnot amiszów znajduje się jednak w Stanach Zjednoczonych. W Europie są ekstremalną rzadkością.
Zakonnice funkcjonują w powszechnym społecznym postrzeganiu zwykle jako pewnego rodzaju figury i osoby poświęcające się w całości swojemu życiu religijnemu. Z tego powodu wielu z nas nie wie jak tak naprawdę wygląda ich życie codzienne oraz… życie nocne.
Kościół jest miejscem, które kojarzy się ze spokojem i zadumą. Msze święte, które odbywają się w jego murach, są dla wiernych okazją do fizycznego i duchowego połączenia z Bogiem. Tymczasem katolicy, którzy zgromadzili się na niedzielnej eucharystii w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, przeżyli spory szok, gdy podczas jednego z czytań na środek kościoła wbiegła kobieta, która wyrwała księdzu mikrofon. Jej krzyki jeszcze długo obijały się echem po całym budynku. Co tam się właściwie stało?
W ostatnich latach księża zdobywają coraz większa popularność w mediach społecznościowych. Duchowni poszli z biegiem czasu i aktywnie działają w sieci, gdzie znajduje się wielu katolików. W ten sposób mogą dotrzeć do szerszego grona wiernych, a nie tylko swoich parafin. Niedawno jeden z księży zaskoczył internautów swoją odpowiedzią.