Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Wyrwała księdzu mikrofon i zaczęła krzyczeć! Kościół zadrżał w posadach
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 29.02.2024 19:14

Wyrwała księdzu mikrofon i zaczęła krzyczeć! Kościół zadrżał w posadach

awantura na mszy w kościele
Kobieta wyrwała księdzu mikrofon podczas mszy. Fot. tiktok.com/@k2101off, Canva

Kościół jest miejscem, które kojarzy się ze spokojem i zadumą. Msze święte, które odbywają się w jego murach, są dla wiernych okazją do fizycznego i duchowego połączenia z Bogiem. Tymczasem katolicy, którzy zgromadzili się na niedzielnej eucharystii w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, przeżyli spory szok, gdy podczas jednego z czytań na środek kościoła wbiegła kobieta, która wyrwała księdzu mikrofon. Jej krzyki jeszcze długo obijały się echem po całym budynku. Co tam się właściwie stało?

Parafianka przerwała mszę świętą

Co niedzielna msza święta jest dla wszystkich wiernych bardzo ważnym wydarzeniem. Już 3. przykazanie dekalogu przypomina o święceniu dni świętych — nie tylko świąt, ale głównie niedziel. W Kościele celebruje się ten dzień ze szczególną uwagą, ponieważ to właśnie on jest symbolem spotkania ze zmartwychwstałym Chrystusem. Podczas mszy wierni nie tylko jednoczą się z Bogiem za pomocą modlitwy i rozważań Pisma Świętego, ale również Eucharystii.

Katolicy doskonale zdają sobie sprawę, jak duże znaczenie ma uczestnictwo we mszy świętej. Podczas jej trwania zachowują się godnie i z powagą. Niestety nie zawsze wszyscy potrafią uszanować ten podniosły nastrój — już jakiś czas temu w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie doszło do sytuacji, na której wspomnienie wiernym aż włos jeży się na głowie. Msza święta nagle została przerwana przez starszą kobietę, która wbiegła na środek ołtarza i zabrała księdzu mikrofon. Co tak usilnie starała się przekazać?

Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował Osiemnastka w Wielki Post? Tylko pod jednym warunkiem

Kobieta wyrwała księdzu mikrofon. Nagranie obiegło cały internet

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie jest kościołem, który razem z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i Panteon Wielkich Polaków wchodzi w skład Centrum Opatrzności Bożej. W tym niezwykle ważnym dla katolików miejscu regularnie obywają się msze święte, w tym również te niedzielne. Niestety jedna z nich została zakłócona przez kobietę, która w pewnym momencie przerwała księdzu czytanie i zabrała mikrofon.

Cała sytuacja była obserwowana nie tylko przez setki wiernych, którzy zgromadzili się w kościele. Tego dnia msza była transmitowana na żywo przez stację Polsat News. To właśnie dzięki temu o tej kontrowersyjnym wydarzeniu zrobiło się głośno nie tylko w samej Warszawie, ale również w całej Polsce. I choć ta sytuacja miała miejsce w 2022 roku, wciąż budzi wiele emocji i jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Jak powszechnie wiadomo, w internecie nic nie ginie, dlatego nagranie wciąż jest dostępne online. Co na nim uwieczniono?

ZOBACZ TEŻ: Czy ksiądz może nie udzielić dziecku pierwszej komunii? Wskazał 3 sytuacje

Co wykrzykiwała kobieta, która zabrała księdzu mikrofon w trakcie mszy świętej?

Niedzielna msza święta w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej toczyła się swoim rytmem, gdy nagle została przerwana przez wtargnięcie starszej kobiety na ołtarz. Seniorka wyrwała mikrofon księdzu, który czytał kazanie. Następnie przekazała zgromadzonym w kościele następującą wiadomość:

Jezus rządzi światem, nie szatan! Wojtyła antychryst sprzedał Kościół! 

Dalsze słowa kobiety zostały zakłócone przez pozostałych uczestniczących we mszy duchownych. Kapłani rzucili się na kobietę i odciągnęli ją siłą od mikrofonu, a następnie wyprowadzili z pomieszczenia. Mimo to słowa seniorki jeszcze długo odbijały się echem po nawie kościoła. Umilkły dopiero, gdy wybity z rytmu ksiądz zaczął na nowo czytać Pismo Święte.