Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Osiemnastka w Wielki Post? Tylko pod jednym warunkiem
Julia Bogucka
Julia Bogucka 25.02.2024 13:32

Osiemnastka w Wielki Post? Tylko pod jednym warunkiem

ksiądz Sebastian Picur
TikTok @ks.sebastianpicur

Na TikToku można odnaleźć treści związane z każdym możliwym zainteresowaniem. Swoją niszę odnaleźli również duchowni, którzy poprzez media społecznościowe dzielą się tajnikami swojej posługi duszpasterskiej. Jednym z nich jest ksiądz Sebastian Picur z Krosna, który odpowiada na wiele pytań, które nurtują młode umysły. Ostatnio postanowił rozwiać wątpliwości związane z organizacją urodzin w Wielki Post.

Ksiądz odnalazł swoją niszę na TikToku

Nie da się ukryć, że TikTok jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych platform społecznościowych w sieci. Krótkie filmiki zawładnęły całym Internetem i są obecnie rozpowszechnione niemal wszędzie. Psychologowie ostrzegają przed ich szkodliwym wpływem na koncentrację i długość utrzymania uwagi, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez pewien czas to one będą nas pochłaniać na długie godziny.

Okazuje się, że każde możliwe zainteresowanie odnajdzie swoje miejsce na TikToku. Niezależnie od tego, czego poszukujemy w sieci, istnieje duże prawdopodobieństwo, że czeka to już na nas ukryte pośród algorytmów. Tak też jest z treściami religijnymi, które upowszechnia kilkoro duchownych na polskim TikToku. Jednym z nich jest ksiądz Sebastian Picur, sprawujący posługę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.

Czy ksiądz może nie udzielić dziecku pierwszej komunii? Wskazał 3 sytuacje Jeśli nosisz to na szyi, popełniasz wielki grzech. Ksiądz powiedział wprost, jaki szczegół go odpycha

Ksiądz z TikToka rozwiewa wątpliwości obserwatorów

Jego profil na platformie TikTok zgromadził już ponad 700 tysięcy obserwatorów zainteresowanych tajnikami posługi duszpasterskiej. Ksiądz Sebastian Picur wykorzystuje popularność do tego, aby podzielić się informacjami dotyczącymi religii katolickiej. Zwracając uwagę na fakt, że TikTok jest często uczęszczany przez osoby młode, to one są głównymi odbiorcami treści duchownego. Dzięki jego działalności mogą poznać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Ksiądz Sebastian Picur udostępnia w mediach społecznościowych różnego rodzaju treści. Jedną z kategorii jego działalności jest między innymi codzienne odczytywanie fragmentu Pisma Świętego. Oprócz tego duchowny odpowiada na pytania użytkowników. Rozwiał już wątpliwości między innymi związane z ograniczeniami podczas Wielkiego Postu. Jeden z obserwatorów postanowił spytać, jak wygląda sprawa organizacji imprezy osiemnastkowej w tym wyjątkowym okresie.

ksiądz3.png
Źródło: TikTok @ks.sebastianpicur

ZOBACZ TEŻ: Czego nie powinno się robić w Wielki Post? Stanowisko Kościoła

Czy można zorganizować osiemnastkę w Wielki Post? Ksiądz wyjaśnia

Na profilu księdza Sebastiana Picura pojawiła się wyczerpująca odpowiedź na to pytanie. Wiele osób, które urodziły się w miesiącach wiosennych, mogą obchodzić urodziny w trakcie Wielkiego Postu. Osiemnasta rocznica urodzin jest często wyjątkową datą, a imprezy organizowane tego dnia potrafią wyglądać niemal jak małe wesela. Czy więc wypada świętować je w okresie przygotowań do Wielkanocy?

Ksiądz Sebastian Picur podkreślił, że jeśli osiemnastka ma być zabawą taneczną, należy postarać się o dyspensę. Zachęcił jednak do powstrzymania się od tej formy świętowania lub przeniesienia imprezy urodzinowej na czas po Wielkim Poście. A na co wy jeszcze zwrócilibyście uwagę w tym przypadku?

Tagi: religia