Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował
Sara Karmańska
Sara Karmańska 28.02.2024 10:14

Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował

Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował, fot. YouTube/@piotrjarosiewicz519
Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował, fot. YouTube/@piotrjarosiewicz519

W ostatnich latach księża zdobywają coraz większa popularność w mediach społecznościowych. Duchowni poszli z biegiem czasu i aktywnie działają w sieci, gdzie znajduje się wielu katolików. W ten sposób mogą dotrzeć do szerszego grona wiernych, a nie tylko swoich parafin. Niedawno jeden z księży zaskoczył internautów swoją odpowiedzią. 

Nastolatka zapytała księdza o oglądanie niestosownych filmów

Księża działający w mediach społecznościowych chętnie odpowiadają na pytania, jakie zadają im wierni. Wśród spraw, które najbardziej interesują internautów, można wymienić między innymi tematy związane ze śmiercią, pochówkiem i życiem pozagrobowym, ale także wątpliwości związane z życiem w wierze. 

Jedna z młodych internautek zdecydował się skierować do księdza Piotra Jarosiewicza zaskakujące pytanie dotyczące filmów, przeznaczonych dla osób starszych niż wskazuje jej metryka. Nastolatka poprosiła księdza o wskazanie, czy jej postępowanie jest grzechem. 

Czy jeśli mam mniej niż 16 lat, a oglądam filmy od 16. roku życia, to jest to grzech?

W tym roku to będzie najpopularniejszy prezent na komunię Czego nie powinno się robić w Wielki Post? Stanowisko Kościoła

Odpowiedź księdza może zaskakiwać

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zdecydował się odpowiedzieć na pytanie nastolatki, wyjaśniając, że w przypadku takich wątpliwości, czy dana produkcja jest dla niej odpowiednia, powinna skontaktować się ze swoimi rodzicami lub opiekunami, którzy znają ją najlepiej i będą w stanie ocenić, czy może oglądać dany film czy serial. Ostatecznie większość kategorii wiekowych jest zaleceniem dla rodziców, które ma im pomóc w ocenie, czy ich dzieci mogą się już z nim zapoznać.

Moim zdaniem, jeśli mamy dylemat, to zachęcam, żeby zapytać tych, którzy się nami opiekują, czyli rodziców. To oni posiadają pieczę nad nami. Oni – wiedząc, co jest dla nas dobre – coś nam dają, a czegoś nie – odpowiedział ksiądz.

ZOBACZ TEŻ: Moja babcia oszalała i przepisała wszystko na Kościół. Żyję jak dziadówka

Internauci zareagowali na słowa księdza

Pod popularnym filmikiem opublikowanym na profilu księdza Piotra Jarosiewicza na TikToku nie zabrakło komentarzy. Niektórzy z internautów zauważają, że decyzja rodziców nie zawsze musi być słuszna – nie brakuje przecież rodziców, którzy świadomie pozwalają nawet bardzo małym dzieciom oglądać filmy zdecydowanie niedostosowane do ich wieku. Jeden z  komentujących wspomniał nawet o seansie „Piły” w wieku 7 lat. Inni z kolei zgadzają się z księdzem, przyznając mu rację, że decyzja powinna należeć do rodziców. 

  • Coraz śmieszniejsze te pytania.
  • Rodzice też mogą być zaburzeni. A każdy dojrzewa w indywidualnym tempie. Nie mogę się zgodzić z tą odpowiedzią.
  • Dobry wieczór...bardzo mądra odpowiedź.
  • Niestety coraz częściej ludzie pytają co mogą, a czego nie, szukają tzw. autorytetów, czekają na pozwolenie. (…)
Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował, fot. TikTok ks.piotrjarosiewicz.png
Nastolatka oglądała niestosowne filmy. Ksiądz zareagował, fot. TikTok/ks.piotrjarosiewicz